°C
   2023 12 08 Penktadienis

   Remigijus Žemaitaitis: Konservatoriai - tikrieji Lietuvos okupantai

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   Autorius: Remigijus Žemaitaitis
   2022-12-03 17:00:00

   Kol dėliojau šį piktą tekstą, Arūnas Valinskas energetikos ministrą Dainių Kreivį sumaišė su mėšlu - išsireiškė, kad Kreivys yra vienas tų žmonių “ties kuriuo apsiš… konservatoriai”. Tai nutiko po to, kai D. Kreivys pasiuntė visus velniop ir nė nemano deklaruoti “Ignitis” akcijų - nes jos yra ne jo, o įmonės, kurioje jis turi akcijų! Ir tai yra viršūnė. Ne, ne viršūnė. Tai - dugnas! Ne tik Kreivio, bet ir konservatorių.

   Trumpai priminsiu, kaip prasidėjo šis dar nesibaigęs energetikos skandalas. Dar prieš pusę metų aiškinau, kad brangti elektrai iš esmės nėra jokių rimtų priežasčių. Vienintelė priežastis - elektros liberalizavimas. Gal ne kiek jis pats, kiek nemokšiškas ir tikėtina labai savanaudis to vykdymas.

   Vyksta ne kas kita, o dabartinių valdančiųjų siekis per UAB “Ignitis” uždirbti milijonus - lobti iš valdiškos bendrovės, kol esi valdžioje. Bet juk amžinai joje nebūsi.   Konservatoriai tai labai gerai jaučia, todėl deda visas pastangas, kad “Ignitis” būtų privatizuojamas. Spėkite iš trijų kartų, kas privatizuos? Atspėjote - neįvardyti akcininkai, kurie nemato reikalo deklaruoti akcijų. Ir tai dar ne viskas.

   Žurnalistai nedrąsiai praregi ir bando aiškintis tiesiog grandiozinę aferą, kurioje jau dabar aiškėja labai negerų dalykų. Paaiškėjo, kad „Ignitis grupės“ akcijų viešas platinimas, siekiant pritraukti investuotojus, pritraukė investuotojus politikus. Vienu iš akcininkų tapo “Ignitis grupę” kuruojantis finansų viceministras Gediminas Norkūnas.

   Smulkiųjų akcininkų sąrašas - paslaptyje, tačiau ne tokie jie ir smulkūs - jiems išmokama beveik trečdalis visų dividentų. Aišku, kad tarp jų yra nemažai politikų.
   Turbūt visiškai atsitiktinai akcijų turi bendrovė, kurios 90 procentų turi kita bendrovė, kurios 40 procentų turi energetikos ministras konservatorius Dainius Kreivys. O jis, be abejonės, apie tas akcijas nieko nežino. Įdomu, o kiek akcijų strateginėse Lietuvos bendrovėse turi jo giminaičiai?


   Tai būtų tiek trumpai apie konservatorių, Laisvės partijos ir Liberalų sąjūdžio su Prezidentu “gerovės valstybę”. Tiesa, istorija prasidėjo dar anksčiau, nei į Lietuvos energetikos ūkį čiuptuvus sumerkė D. Kreivys. Konservatoriai egzistuoja ir savo metodais veikia daug seniau. Kadaise ministras konservatorius A. Sekmokas padarė viską, kad Vilniuje nebūtų šiukšlių deginimo gamyklos, ir kad “gazpromas” toliau Vilniui parduotų dujas. Jis buvo ir elektros energijos liberalizavimo strategijos autorius.

   O jei žiūrėtume dar anksčiau, rastume ir liberalų ikonos Petro Auštrevičiaus derybinę poziciją Ignalinos atominės elektrinės uždarymo klausimu. Kai daug energetinės nepriklausomybės Lietuvoje jau buvo sugriauta, tuomet paridentas didelis ir jau sunkiai sustabdomas akmuo į pakalnę - draudimas pirkti pigią energiją iš Astravo ir sodinti Lietuvą ant pasakiškai brangios skandinavų fiordų elektros. Dar didžiules lėšas, kurios galėtų sukurti pigios vėjo elektros garantiją Lietuvai, D. Kreivys tikisi pradanginti Baltijos jūroje - ten vėjo jėgainės bus žymiai brangesnės mums energiją tik pabrangins.

   Toks kelias veda ne kur kitur - tik į vieną neišvengiamybę - būsime priversti pirkti rusiškas dujas ir jomis šildytis bei iš jų gaminti elektros energiją. Kremlius slapta ploja rankomis, kol mūsų neva “antikremliniai” jiems uoliai dirba.   Tik priminsiu, kad D. Kreivys nėra profesionalus energetikas. Jis yra profesionalus verteiva, pusiau legalių sistemų kūrėjas ir jų akcininkas. Ir jis, rodos, nieko kito neveikia - tik tęsia “Igničio” privatizavimą. Jei kadaise skirstomuosius tinklus leido nusipirkti “maximai”, tai dabar valstybės įmonę dalija per akcijų biržą. Čia didžiausi nuopelnai priklauso Sauliui Skverneliui - slaptam konservatorių draugui, kuris viešai vaizduoja priešą. Konservatorių antipodas - jei nori žmonių akyse amžinai likti valdovu, turi sukurti sau priešą ir jam už tai mokėti. Kitaip bus kaip Rusijoje - kur priešai yra visi nepalaikantys valdžios - paprasti žmonės.

   Tai kodėl “Ignityje” prekybą akcijomis prižiūri konservatorius viceministras, pats turintis akcijų? Nesunku suprasti - akcijos turi patekti tik į sistemai naudingas ir iš anksto sutartas rankas. Praktiškai tam yra ir ministras, ir visa bendrovės valdyba.

   Tokiame modelyje būtų visai nesudėtinga kokios nors pasienio su Baltarusija tvoros statybą skirti būtent šiai bendrovei. Oj, juk taip ir nutiko! Svarbiausia - plika akimi matoma nors kažkiek susigaudantiems ir visoms specialiosioms tarnyboms. Ir kas? Ir nieko.

   Jei kadaise D. Kreivys kadaise gavo per snapą už tai, jog nukreipia lėšas į savo motinos valdomą įmonę, tai dabar - tylu ir ramu. Kodėl? Atsakymas gali būti tik vienas - visi konservatoriai yra susiję - akcijomis, asmeniniais ryšiais, pavaldumu. Tiesiog nuosava mažytė “kgb”. Visi to klano atstovai tyli. Na, išskyrus A. Valinską.

   Dar visai neseniai buvo siūloma šią užsuktą valdišką ekonominę piramidę išardyti - išpirkti visas privačias “Ignitis” akcijas už tiek, už kiek buvo jos įsigytos ir baigti visas aferas, sukurti elektros vartotojams nors truputį saugesnę ateitį. Kodėl toks pasiūlymas nepraėjo ir kodėl Stasys Šedbaras metė visas pastangas, kad pasiūlymas būtų atmestas? Nes Kreivys čia nėra pagrindinis - ne toks yra planas, brolyčiai! Lietuvos gerovės šiame plane nėra. Gal tiksliau - gerovė čia kuriama
   visai kitai Lietuvai.

   O dabar - esminis skirtumas tarp dviejų Lietuvų. Kai kalbame apie konservatorių Lietuvą, tuomet jiems galima tyčiotis iš tautos ir manipuliuoti gyvybiškai svarbių bendrovių akcijomis, užsitikrinti sau gerbūvį žmonių sąskaita ir įstumti visuomenę į nepriteklių. Kai kalbame jau apie eilinių žmonių Lietuvą, tuomet žmogus, užsimanęs įsirengti saulės elektrinę, turi už savus pinigus padidinti jam nepriklausančios transformatorinės galią! Beje, kurios galia lyg tyčia buvo sumažinta prieš elektros tinklo liberalizavimo pradžioje.

   Dar D. Kreivys žmonėms siūlo išsinuomoti saulės ir vėjo elektrines - ne nusipirkti, o išsinuomoti! Tai reiškia - visiškai užsodinti piliečius ant energetinės priklausomybės adatos, o visai sistemai nuo to tik nauda - už svetimus pinigus padidėja turto ir akcijų vertė.

   Ir kaip dabar tokiame fone skamba finansų ministrės teiginys dėl elektros energijos brangimo “mes tik akcijas valdome”? Valinskas tą jo pradėtą “apsiš***lių” sąrašą galėtų pratęsti. Tik bijau, kad vėl niekšai laimės, o vidurius nuo jų paleis eiliniams piliečiams, kai reikės už viską sumokėti.

   Skaityti komentarus