°C
      2024 04 18 Ketvirtadienis

      Rima Baškienė: Pastaroji savaitė, kaip ir ankstesnės, Seime buvo labai darbinga

      Nuotrauka: Rimos Baškienės asm. nuotr.

      Autorius: Rimos Baškienės Facebook įrašas
      2020-05-31 13:00:00

      Pastaroji savaitė, kaip ir ankstesnės, Seime buvo labai darbinga. Matydama aktyvų Seimo darbą dažnai pagalvoju, koks piktas ar neobjektyvus turi būti žmogus, jei gali teigti, kad Seimas nedirba arba, kad dirbti priverčia tik opozicija. Nuo Pavasario sesijos pradžios (kovo 10-osios iki gegužės 29 d). įvyko 34 plenariniai Seimo posėdžiai, Seimas posėdžiavo daugiau, nei įprasta, nes nebedarome pertraukų po trijų savaičių darbo, kaip priklausytų pagal Seimo statutą. Priimti 156 įstatymai. Šiuo metu komitetuose, komisijose svarstomi 234 projektai, kuriuos iki sesijos pabaigos turime priimti. Vyksta visos parlamentinės kontrolės formos: Vyriausybės nariai, kiti Seimui atskaitingi pareigūnai teikia informaciją, atsakinėja į Seimo narių klausimus, vyksta Vyriausybės valandos.

      Šią savaitę taip pat priimta daug svarbių įstatymų: sergantieji onkologinėmis ligomis transporto bilietus galės įsigyti su 80 proc,. nuolaida, padidinta lengvojo automobilio įsigijimo išmoka neįgaliesiems, patikslintos kitos transporto lengvatų nuostatos. Įvesta bendra tvarka, kuri padės savivaldybėms užtikrinti, kad socialiai neatsakingi tėvai vaikams skirtus pinigus panaudotų vaiko poreikiams.(deja, net 10,1 tūkst. vaikų auga socialinės rizikos šeimose).

      Patvirtintas sprendimas dvigubinti socialines stipendijas, atskirti jų skyrimą nuo akademinių rezultatų bei plėsti gavėjų ratą. Įvyko diskusija ir ženklia Seimo narių balsų dauguma patvirtinta 2019 metų Vyriausybės ataskaita, nors opozicija bandė sumenkinti visus 2019 metais padarytus darbus.

      Vyriausybės pateikti nauji karantino metu žmonėms svarbūs įstatymai jau pradėti svarstyti komitete dėl naujos galimybės darbdaviams, kad per ekstremalią situaciją ar karantiną išleidžiant vyresnio amžiaus darbuotojus į prastovas už tai gautų subsidiją (100 proc. nuo priskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei 607 eurai bruto arba 70 proc. nuo priskaičiuoto darbo užmokesčio, bet ne daugiau nei 910,5 eurų bruto.), siekiant , kad vyresnio amžiaus žmonės nebūtų atleidžiami iš darbo, kad laikina darbo paieškos išmoka nebūtų mažinama, jeigu žmogus gauna kurią nors socialinio draudimo pensiją ar išmoką, šalpos išmoką, valstybinę pensiją, rentą ar kitas atitinkamas išmokas, taip pat kitos lengvatos.

      Seimui pristatytos parlamentinio tyrimo išvados dėl 2009–2010 metų krizės Lietuvoje, tai galimybė įvertinti tada padarytas klaidas ir nesielgti taip, kaip buvo elgiamasi.

      Intensyvus darbas Seime laukia ir ateinančiomis savaitėmis.

      Skaityti komentarus