°C
   2020 09 26 Šeštadienis

   Seimo narys stoja ginti viešojo intereso: Kaune galimai neteisėtai bandoma iškeldinti neįgaliuosius įdarbinusi įstaiga

   Nuotrauka: Asmeninis archyvas

   Autorius: Loreta Fokienė
   2019-06-10 15:00:00

   Seimo narys Mindaugas Puidokas birželio 10 lankėsi Aleksote - apygardoje, kurioje buvo išrinktas į LR Seimą. Čia jis susitiko su VšĮ „Amatų ir menų centras Nauja sirena“ vadove Irena Serapiniene. Pasigilinkime, kas nutiko, kad Seimo nariui prireikė užsukti į odos gaminius kuriančios dizainerės gamybines patalpas ir kodėl įmonei reikalinga pagalba? 

   Kai 2008 metais odines rankines ir kitus gaminius kurianti Irena Serapinienė iš Kauno savivaldybės panaudai gavo apleistas patalpas Aleksote, S.Dariaus ir S.Girdėno gatvėje, net numatyti negalėjo, kas nutiks po dešimtmečio, kai pastatas jau bus kapitaliai suremontuotas.  

   VšĮ „Amatų ir menų centras Nauja sirena“ vadovė neslepia jaudulio ir nusivylimo dėl to, kas jau ne pirmus metus vyksta. Patalpas, kuriose dirba ir neįgalieji, norima privatizuoti, o pačius gamintojus tiesiog išvaryti į gatvę. 

   I.Serapinienė rodo video, kuriame užfiksuota, kaip patalpos atrodė 2008 metais, kai buvo gautos iš Kauno savivaldybės:


   Gavusi avarinės būklės pastatą moteris nenusiminė, ryžosi kapitaliniam remontui. Jį atlikus panaudos sutartis pratęsta iki 2028 metų. 

   Įmonėje šiuo metu dirba 16 žmonių. 9 jų - su negalia. Šie žmonės realiai neturėtų galimybių įsidarbinti kitur, tuo tarpu I.Serapinienė atsižvelgia į kiekvieno sveikatos būklę, derina individualius darbo grafikus, kad žmonės galėtų būti naudingi ir užsidirbti. 

   Šioje odos gaminius kuriančioje ir gaminančioje viešojoje įstaigoje viskas daroma rankomis. Gamyba yra draugiška aplinkai, nes gaminiai ilgaamžiai, sunaudojama visa oda, beveik niekas neišmetama. Iš smulkesnių detalių gimsta mažesni kūriniai: knygelės, aksesuarai, raktinės.    Čia neįgaliųjų rankos kuria ir kruopštumo reikalaujančius tautinio paveldo gaminius.

   Kaip jau supratote, ši įstaiga ne tik kuria unikalius, jų pačių dizainerių kurtus gaminius, bet tuo pačiu yra ir socialiai atsakinga - rūpinasi tiek žmonėmis, tiek gamta. Irena Serapinienė su meile kalba apie savo kolegas, visą gaminio kūrimo ir realizacijos procesą, tačiau jau nepajėgia nuslėpti susirūpinimo dėl pačios VšĮ bei jos dirbančiųjų ateities. 

   Šiuo metu objektas, kuriame įsikūrus įstaiga, yra įtrauktas į Kauno miesto privatizuojamų objektų sąrašą. Vadovė jau gavo raštą, kuriame pranešama, kad po mėnesio bus nutraukta žemės panaudos sutartis. 


   Nenorėdama sutikti su Kauno miesto savivaldybės sprendimais, I.Serapinienė viešina galimai neteisėtus savivaldybės veiksmus, prašydama pagalbos kreipėsi į Aleksoto-Vilijampolės vienmandatėje apygardoje išrinktą LR Seimo narį Mindaugą Puidoką. Tiek dirbantieji, tiek pati I.Serapinienė prašo apginti viešąjį interesą.

   Atsiliepdamas į pagalbos prašymą Seimo narys užsuko į gamybines patalpas, kurias ir norima privatizuoti. Pabendravęs su vadove ir ten dirbančiais žmonėmis, M.Puidokas įsitikinęs: „Civilizuotoje šalyje tokia situacija, kai neįgaliesiems sukūrusi darbo vietas įmonė yra taip spaudžiama į kampą, nors investavo apie 100.000€ darbo vietų sukūrimui, būtų nesuvokiama.“

   Po susitikimo M.Puidokas ėmėsi atidžiai analizuoti esamą situaciją, ieško advokato ir kitų galimybių padėti galimai neteisėtai vykstančiam įstaigos, kurioje dirba neįgalieji, iškeldinimui iš patalpų. Informuosime, kaip Seimo nariui sekasi padėti įmonei ir jos dirbantiesiems. 

   PAPILDYMAS: Advokatas Vygaudas Molis sutiko neatlygintinai atstovauti Irenos Serapinienės interesus. Tikimasi, kad advokatui padedant su Kauno savivaldybe (tikėtina, kad Kauno meras Visvaldas Matijošaitis nėra informuotas apie šią situaciją) pavyks išspręsti kilusį nesutarimą ir neįgalieji toliau sėkmingai dirbs jiems pritaikytose darbo vietose. 


   Skaityti komentarus