°C
   2020 02 23 Sekmadienis

   Teisinėje valstybėje vyksta politinis susidorojimas su nepatogią tiesą viešinančia Laura Radzevičiūte?

   Nuotrauka: Laura Radzevičiūtė | Dzūkijos TV video nuotr.

   2019-08-28 17:00:00

   Praėjusią savaitę Alytaus miesto savivaldybės tarybos narė, antikorupcijos komisijos pirmininkė Laura Razdevičiūtė savo feisbuko paskyroje publikavo video, kuriame akivaizdžiai galima buvo matyti, kaip ji gina viešąjį interesą, padeda paprastiems žmonėms gindama jų teises. 

   Panašu, kad savo veiksmais ir viešinimu L.Radzevičiūtė sujudino tamsius Alytaus vandenis. Atsako neteko ilgai laukti. Vakar, liepos 27 dieną prieš Alytaus miesto savivaldybės tarybos narę galimai pradėtas susidorojimas. Pareigūnų veiksmai ne tik neteisėti, bet ir akivaizdžiai pažeidžiantys žmogaus teises. L.Radzevičiūtė šią situaciją vertina kaip galimą politinį susidorojimą, kuriuo jau pakirstas pasitikėjimas ja pačia, pakenkta tiek profesinei, tiek asmeninei garbei, žalą patyrė mažametis sūnus ir pan. Galimai veiksmais prieš L.Radzevičiūtę visiems Lietuvos gyventojams siekiama parodyti, kad tokie kovotojai už tiesą ir paprastus žmones bus greitai nutildomi, todėl net neverta pradėti kovoti su korupcija ir jos apraiškomis. 

   Rugpjūčio 28 dieną Laura Radzevičiutė kreipėsi į Kauno apygardos vyriausią prokurorą Darių Valkavičių bei Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros vyriausią prokurorą Stasį Kasiulį, aiškiai ir detaliai surašydama visus pareigūnų nusižengimus.  Iš rašte nurodytų aplinkybių akivaizdu, kad Alytaus miesto tarybos narės atžvilgiu buvo padaryti grubūs baudžiamojo proceso kodekso pažeidimai, pažeistos jos konstitucinės teisės ir net galimai įvykdytos nusikalstamos veikos, atskleidžiant ikiteisminio tyrimo medžiagą tretiesiems suinteresuotiems asmenims. Nurodomi konkretūs pažeidimus padarę pareigūnai.

   Kaip komentuoja L. Radzevičiūtė: „Visa ši procedūra man sukėlė šoko būseną, apsvaigus galvai kritau nuo policijos laiptų, ko pasekoje susižeidžiau kojas ir rankas, sunkiai galėjau parvairuoti automobilį į Alytų, kur gyvenu. Suvokiau tik viena, kad prieš mano asmenį vyksta gerai organizuoti negeri dalykai.“

   Iš žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos L.Radzevičiūtė sužinojo, kad jai yra paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, kas, pasak jos,  irgi rodo sąmoningus suinteresuotų asmenų prieš jos asmenį nukreiptus tyčinius veiksmus. Atkreiptinas dėmesys, kad pagal BPK kardomosios priemonės paskyrimas nėra būtinoji  (privaloma) ikiteisminio tyrimo organizavimo dalis. Tokia kardomoji priemonė  yra skiriama tam, kad asmuo nesislėptų, nepabėgtų iš Lietuvos.    „Visas Alytus ir Lietuva žino, kad esu viešas asmuo, niekada niekur nesislapstau, pati kovoju su visokiais pažeidėjais, todėl akivaizdu, kad kardomosios priemonės skyrimas yra perteklinis veiksmas, kuris manau, taip pat atliktas tyčia, tam kad visuomenės akyse sukelti dar didesnį rezonansą ir visą situaciją dar labiau sukriminalizuoti, siekiant pakenkti mano reputacijai ir tiek visuomenine, tiek politinei, tiek profesinei veiklai,“ - teigia Laura. Patyrusi tokį netikėtą ir galimai planuotą puolimą poltikė nesijaučia saugi ir prašo, kad būtų užtikrintos jos teisės.

   Portalas minfo.lt skaitytojus informuos apie tolesnę situacijos eigą. 


   Skaityti komentarus

   Alytiškis 2019 29 08 09:43

   Mieli prieniškiai, pasiimkit šitą politikierę namo! Griūk negyvas: nukrito nuo laiptų, apsikūlė, o po valandos Alytaus komisariate klykavo? Atrodo kaip akivaizdus melas!

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Holera 2019 31 08 07:45

   Aaaaa.... čia ta Laura, kuri Puteikį iš Ninos kadais nukadruoti bandė?

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai