°C
   2020 07 16 Ketvirtadienis

   Viktoras Uspaskich: Prioritetas – valstybės valdymo skaidrumas

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius:
   2020-06-02 13:00:00

   Darbo partijos pirmininkas, Europos Parlamento narys Viktoras Uspaskich  tęsia savo tiesiogines video transliacijas socialiniame tinkle Facebook – sekmadienį politikas gvildeno valstybės valdymo skaidrumo, karantino sukeltos krizės, balsavimo internetu ir kitas svarbias kiekvienam žmogui temas. 

   Politikas daug dėmesio skyrė valstybės valdymo skaidrumo klausimui ir negailėjo aštrių žodžių tiems, kurie, viso labo pasikeitę kabinetų lenteles, toliau dirba sovietiniais metodais.

   „Įvesti skaidrią, kuo mažiau paslapčių turinčią valstybės valdymo sistemą. Išslaptinti visus žmones, turinčius ar turėjusius vienokią ar kitokią priklausomybę įvairioms užsienio struktūroms, kad vieną dieną baigtųsi manipuliacijos ir beprasmis energijos švaistymas šia tema“, – vieną svarbiausių tikslų, įrašytų Darbo partijos programoje – skaidrinti valstybės valdymą – pristatė partijos pirmininkas. „O svarbiausia – reikia neleisti į valdžią tų žmonių, kurie vadovavo specialiosioms tarnyboms. Tokie žmonės yra patys klastingiausi ir nepatikimiausi. Jie netinkami demokratinės valstybės santvarkai, o pas mus tokie asmenys užima aukščiausius valstybėje postus“.

   Anot politiko, partijai Seimo rinkimuose gavus žmonių pasitikėjimą, tokie žmonės – valstybės kenkėjai – bus eliminuoti iš valstybės valdymo struktūros. 

   „Turi būti baigta su visomis slaptomis pažymomis, kurias, pagal KGB metodus, sukuria tie patys komunistai. Pažymos turi būti rengiamos laikantis demokratinės valstybės principų, o pilietis, gavęs tokią, turėtų galėti apsiginti“, – neabejoja V. Uspaskich.

   Europos Parlamento narys, kalbėdamas apie valdančiųjų pagyras, esą jie suvaldė koronaviruso krizę, ne tik stebisi tokiomis išvadomis, bet ir analizuoja galimas populistinių sprendimų pasekmes.

   „Prieš ketverius metus valstiečiai žadėjo – mes būsime kitokie, tačiau per karantiną galutinai tapo tokie patys – kuo daugiau pasiskolinti, „pravalgyti“, vaidinti, kad gerai suvaldė krizę… Tokių šūkių girdėjome Kubiliaus valdymo laikais“, – pastebi politikas, pabrėžiantis, kad girtis būtų galima tik tuo atveju, jei krizė būtų suvaldyta neįlendant į skolas. „Jei aš taip valdyčiau savo įmones – jos bankrutuotų“.

   Kelia nerimą ir tai, kad galimai bus antroji koronaviruso banga, o pinigų – mažėja, ką pripažįsta ir pati Vyriausybė.

   „Prognozė nelabai gera, jei ateis antra banga, iš ko išvis bus mokama? Darbo partija dar kovo mėnesį kalbėjo, kad visus pinigus, jei norime palaikyti savo ekonomiką, reikia nukreipti per lietuviškos kilmes produkciją, nenumirtume kelis mėnesius pavartoję tik savo produkciją. Tačiau niekas nenorėjo girdėti. Karbauskis teigė, kad reikia kuo daugiau skolintis ir kuo daugiau vartoti, tik tokiu būdu išsaugosime savo ekonomiką. Tačiau taip tik du kartus padidinsime valstybės įsiskolinimą“, – kritikos valdančiųjų sprendimams negaili Darbo partijos pirmininkas. 

   Ne paslaptis, kad karantino metu nukentėjo ir tebekenčia sunkiomis ligomis sergantys žmonės, kurie jaučiasi užmiršti ir pakliuvę į savotiškus spąstus, nes visas dėmesys skiriamas koronaviruso prevencijai. V. Uspaskich teigimu, gelbėdami šešiasdešimt, jau praradome kur kas daugiau žmonių, tad taip tęstis toliau nebegali. 

   Savo transliacijoje politikas palietė ir alkoholio temą – pagal tyrimus, Lietuvos paaugliai išlieka tarp  daugiausiai rūkančių ir vartojančių alkoholį. Jis įsitikinęs, kad draudimais, kuriuos taip mėgsta valstiečiai, nieko nepasieksi, svarbiausia – lavinti ir šviesti žmones.

   Politikas taip pat atvirai atsakė į gausius žiūrovų klausimus, visą transliaciją kviečiame žiūrėti čia.

   Politinė reklama

   Skaityti komentarus