°C
   2020 03 29 Sekmadienis

   6 pasiūlymai, kurie padės Jums sumažinti plastiko naudojimą kasdieniame gyvenime

   Nuotrauka: The New Daily nuotr.

   2020-01-11 08:00:00

   Dauguma iš mūsų žino apie plastiko naudojimo daromą žalą aplinkai ir vandenynams. Daugelis miestų imasi iniciatyvos šiuo klausimu ir uždraudžia naudoti vienkartinius plastikinius maišelius, o kai kuriose pasaulio dalyse netgi imamasi priemonių siekiant uždrausti bet kokio vienkartinio plastiko naudojimą.

   Yra keletas labai paprastų būdų, kaip galima pamažu pradėti mažinti plastiko naudojimą savo gyvenime. Nors iš pradžių gali atrodyti sunku, vis dėlto, visoms plastikinėms pakuotėms, taroms ar talpykloms galima rasti pakankamai daug alternatyvų.

   Esminis momentas yra tai, kad neretai mes net nesusimąstome, kiek iš tiesų plastiko sunaudojame. Jei manote, kad sunaudojate nedaug plastiko, siulome Jums atlikti eksperimentą: visą savaitę kaupkite plastiko atliekas ir jų neišmeskite. Atėjus savaitės pabaigai pamatysite ir suprasite, kokį didelį kiekį plastiko iš tiesų Jūs sunaudojate. Žemiau pateikiame keletą būdų, kokiais būdais galite sumažinti plastiko vartojimą savo kasdienėje aplinkoje.


   Naudokite daugkartinius kavos puodelius, vandens buteliukus ir stalo įrankius

   Yra daugybė daugkartinio naudojimo maisto dėžučių ar talpyklų. Iš pradžių gali atrodyti šiek tiek nepatogu nuolat su savimi nešiotis papildomus daugkartinio naudojimo maisto indelius, tačiau dienai pasibaigus Jūs galėsite ramiai atsisėsti ant sofos ir patys sau pasakyti: „Šiandien aš prisidėjau prie planetos išsaugojimo.“ Gera žinia yra tai, kad daugelis kavinių, degalinių, parduotuvių ir restoranų gali pasiūlyti Jums nuolaidas, jei atsinešite savo daugkartinio naudojimo puodelius ar termosus. Žinoma, idealus pasirinkimas būtų iš stiklo ir nerūdijančio plieno pagaminti indai, nes jie tarnauja ilgiausiai, o jau susidėvėjus juos visada galima išlydyti ir panaudoti antrą kartą.


   Naudokite daugkartinius krepšius

   Daugelyje maisto prekių parduotuvių galite rasti parduodamus medžiaginius maišelius. Žmonės yra skatinami rinktis ne popierinį ar plastikinį maišelį, o naudoti savo įsigytus medžiaginius maišelius. Rinkitės iš medvilnės pagamintus maišelius, nes jie ilgiau tarnaus ir juos bus galima naudojami kažkam kitam, jeigu jie suplyštų ar tiesiog susidėvėtų. Kai kuriose parduotuvėse galite rasti ir daugkartinio naudojimo krepšių, kurie yra skirti biriems maisto produktams.


   Pasakykite „NE“ plastikiniams šiaudeliams

   Pagalvokite, ar Jums tikrai reikia plastikinių šiaudelių? Ar vaiko gimtadienio šventė negali apsieiti be jų? Jei vis dėlto Jūs negalite atsisakyti restorane gėrimo gurkšnojimo iš stiklinės per plastikinį šiaudelį, kaip alternatyvą galite naudoti daugkartinius šiaudelius. Yra daugybė tokių šiaudelių rūšių, kurie pagaminti iš stiklo, bambuko, nerūdijančio plieno ar silicio. Eidami į kavinę ar restoraną pietauti atsineškite savo šiaudelį ir pasakykite padavėjai, kad Jums plastikinio šiaudelio nereikės – Jūs turėsite savąjį. Galbūt toks pavyzdys įkvėps kitus Jūsų draugus taip pat naudoti daugkartinius šiaudelius. 

   Gaminkite patys maisto pagardus ir užpilus, o ne pirkite iš prekybos centrų

   Pagalvokite, kiek įvairiausių prieskonių ar maisto pagardų dabar būtų galima rasti Jūsų virtuvės spintelėje ar šaldytuve. Dažniausiai jie būna supakuoti į plastikinius maišelius ar suberti į plastikinius buteliukus. Žinoma, kaip alternatyvą Jūs galite rinktis naudoti prieskonių buteliukus, kurie yra pagaminti iš stiklo, tačiau dar geresnis būdas yra maisto pagardus ar padažus gaminti patiems namų virtuvėje. Internete galima rasti daugybę naminių pagardų receptų. Tokiu būdu Jūs ne tik sumažinsite plastiko naudojimą, tačiau ir patys galėsite skanauti sveikesniais, skanesniais, be jokių dirbtinių chemikalų prieskoniais, kurie bus naudingi ne tik Jums, bet ir aplinkai, nes jiems supakupti nebus naudojamas plastikas.    Venkite apsipirkinėjimo internetu

   Šiomis dienomis vos vieno mygtuko paspaudimu yra labai lengva viską įsigyti internetu, tačiau tikriausiai Jūs žinote, kad tai yra nereikalingų atliekų kaupimas. Vienas daiktas gali būti gabenamas dėžėje, kurios vidus pripildytas plastiku, o tai jau yra netinkamas plastiko naudojimas.


   Palaikykite verslą, kuris išskiria minimalų kiekį atliekų

   Daugelis verslininkų deda visas pastangas, kad kuo labiau sumažintų savo atliekų išmetimą ir taptų visiškai švarūs nuo atliekų. Verslininkai siūlo naudoti tik perdirbamus ar kompostuojamus produktus ir vėliau juos panaudoti antrą kartą, pavyzdžiui, maisto likučiais galima tręšti kambarines gėles. Žinoma, tai padaryti yra lengviau, jei gyvenate už miesto ir turite savo žemės plotą, kuriame galite antrą kartą panaudoti atliekas, tačiau net ir gyvendami didmiestyje galite pasiūlyti vietinėms kavinėms ar restoranams neišmesti maisto likučių, o „prikelti“ juos antram gyvenimui ir tinkamai panaudoti.

   Jūsų pasirinkimas atsisakyti plastiko ir alternatyvios jo panaudojimo idėjos gali įkvėpti aplinkinius pamatyti, kad yra ir kitų galimybių, kaip sumažinti plastiko naudojimą savo buityje ir tokiu būdu atliekant mažus darbus prisidėti prie didelio rezultato. Iš pradžių žmonės gali pradėti stebėtis Jūsų pateikiamais pasiūlymais, tačiau rodykite jiems pavyzdį ir patys tapkite pavyzdžiu. Patikėkite, anksčiau ar vėliau žmonės ims elgtis taip, kaip Jūs. Juk kiekvienas iš mūsų esame atsakingas už savo planetos Žemės gyvavimą ir privalome daryti viską, kad tik ją apsaugotume nuo taršos ir per didelio plastiko naudojimo.

   Skaityti komentarus