°C
   2024 05 28 Antradienis

   Aplinkosaugininkai perspėja būti atsargius saugomose teritorijose: miškų gaisringumas didėja

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2022-08-22 21:00:00

   Daugelis žmonių dar atostogauja ir laisvalaikį leidžia gamtoje, nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose. Įsivyravus karštiems be lietaus orams, kyla didelis gaisrų pavojus. Aplinkos ministerija praneša, kad artimiausiomis dienomis Lietuvoje vyraus III ir IV klasės miškų gaisringumas.

   Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos prašo poilsiautojų saugiai elgtis su ugnimi. Ne vietoje numesta nuorūka ar sukurtas laužas gali būti pretekstas didesniam gaisrui, nuo kurio gali nukentėti ne tik augalija, gyvūnija, bet ir retos saugomos rūšys.

   Miškuose gausu sausų spyglių ir kitų dervingų medžiagų, tad kyla gaisro galimybė nuo mažiausios kibirkštėlės, neužgesintų nuorūkų ar rusenančių žarijų laužuose.

   Aplinkos ministerija pranešime primena, kad saugomose teritorijose laužus galima kurti tik stovyklavietėse, poilsiavietėse ir kempinguose, kur yra įrengtos ir specialiai tam išskirtos bei iš anksto parengtos vietos. Jei lankytojas planuoja kurti laužą saugomoje teritorijoje, tačiau nėra įsitikinęs, ar laužavietė įrengta legaliai, visada rekomenduojame pirmiausia paskambinti saugomų teritorijų direkcijų darbuotojams, kurie patikslins, ar tam tikroje vietoje laužą kurti galima.

   Visuose gamtiniuose ir kompleksiniuose draustiniuose, taip pat ir draustiniuose, esančiuose valstybiniuose (nacionaliniuose, regioniniuose) parkuose ar biosferos rezervatuose, laužus kurti ir statyti kepsnines ne tam skirtose vietose – draudžiama.

   Laužus kūrenti yra draudžiama ir visų vandens telkinių pakrančių apsaugos juostose.

   Jeigu laužo liepsna išplito, pasistenkite ją užgesinti vandeniu arba užberti žemėmis. Nepavykus ugnies užgesinti, nedelsiant reikėtų skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

   Skaityti komentarus