°C
   2021 06 14 Pirmadienis

   Asociacija „Žaliasis Ąžuolynas“ gina senąjį Ąžuolyną nuo tūkstančių automobilių invazijos

   Nuotrauka: Kas vyksta Kaune nuotr.

   2021-02-02 13:00:00

   Kauno miesto savivaldybė raginama dalyje Ąžuolyno teritorijos – sklype Vydūno al. 4 – neįrengti automobilių stovėjimo aikštelės, o išlaikant Ąžuolyno vientisumą, parką palikti neurbanizuotą. Toks reikalavimas išsakomas antradienį paskelbtoje asociacijos „Žaliasis Ąžuolynas“ peticijoje.

   Valdantiesiems primenama, kad miesto veidas ir su tuo susiję strateginiai sprendimai, kaip atrodys, funkcionuos viena ar kita miesto erdvė po dešimtmečių, yra sudėtingas, atsakingas ir labai atidaus planavimo reikalaujantis procesas. O Ąžuolyno pašonėje pradėti Kauno sporto halės griovimo ir S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos darbai iš pat pradžių gyventojams, taip pat ir Žaliakalnio bendruomenės nariams, kėlė daug susirūpinimo ir abejonių. Kadangi nepateikta aiškaus plano, kaip naujasis projektas derės su Ąžuolyno parku, ar bus išspręsta transporto priemonių statymo problema viešųjų renginių metu.

   „Šiandien prisidengiama visuomenės poreikiais (neturime informacijos, kad Žaliakalnio gyventojai ar Ąžuolyno parko lankytojai būtų apklausiami dėl šio klausimo) ir matome planus įrenginėti automobilių statymo aikštelę Ąžuolyno teritorijoje, Vydūno al. 4. Ši teritorija yra pilnai apsodinta augmenija (ąžuolų jaunuolynu, eglėmis, skroblais, auga ir senų ąžuolų). Todėl bendruomenės nariams nesuprantama, kaip galima įrengti 2000 vietų aikštelę, neišnaikinus dalies šių medžių?“ – asociacijos „Žaliasis Ąžuolynas“ narių vardu teigia šios organizacijos pirmininkė Laura Ramanauskaitė-Stašiauskienė.

   Skaityti komentarus