°C
   2020 12 01 Antradienis

   Indijos oro bendrovė „Air India“ atsisako vienkartinio plastiko

   Nuotrauka: Livemint nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-08-30 09:00:00

   Skolų varžoma oro linijų bendrovė „Air India“ ketvirtadienį pranešė planuojanti nustoti naudoti vienkartinį plastiką ir jį pakeisti ekologišku popieriumi bei mediniais stalo įrankiais, vyriausybei spartinant iniciatyvos „Švari Indija“ įgyvendinimą.

   Ministras pirmininkas Narendra Modi (Narendra Modis) savo Nepriklausomybės dienai skirtoje kalboje rugpjūčio viduryje teigė, kad vienkartinio plastiko atsisakymas yra pagrindinis tikslas ir paragino žmones žengti „pirmąjį didelį žingsnį“ spalio 2 dieną, per Indijos nepriklausomybės didvyrio Mahatma Gandhi (Mahatmos Gandžio) gimtadienį.

   Pagrindinė Indijos oro linijų bendrovė pranešė, kad 200 ml talpos vandens buteliukai bus nedelsiant pakeisti didesniais 1 500 ml talpos indais.

   O vienkartinių plastiko gaminių, tokių kaip stalo įrankių ir maišelių, naudojimas skrydžiuose bus nutrauktas dviem etapais nuo spalio 2 dienos. Juos pakeis popieriniai arba mediniai gaminiai.

   „Pirmajame etape ši priemonė bus įgyvendinta visuose „Air India Express“ ir „Alliance Air“ skrydžiuose“, – naujienų agentūrai AFP teigė oro bendrovės atstovas Dhananjay Kumaras (Dhanandžaja Kumaras).

   Antrajame etape vienkartinio plastiko bus atsisakyta ir visuose „Air India“ skrydžiuose.

   Tikimasi, kad vyriausybė pradės nacionalinę kampaniją rugsėjo viduryje. Kampanija bus įgyvendindama trimis etapais: didinant sąmoningumą, renkant vienkartinį plastiką ir jį perdirbant.

   Vidaus reikalų ministras Amitas Shahas (Amitas Šahas) taip pat paragino pirkėjus plastikinius maišelius pakeisti tekstiliniais, kurie gali būti naudojami iki 10 metų, kad būtų saugoma aplinka. 

   Remiantis vyriausybės duomenimis, Indijoje per metus susidaro apie 5,6 mln. tonų plastiko atliekų.

   Praėjusiais metais finansinė sostinė Mumbajus uždraudė naudoti vienkartinius plastikinius gaminius, tokius kaip maišeliai, stalo įrankiai, puodeliai ir tam tikros talpos buteliai. 

   Dvidešimt milijonų gyventojų turintis pakrantės miestas, kaip ir daugelis kitų didelių Indijos miestų, jau seniai nusėtas didžiuliais plastikinių šiukšlių kalnais.

   Šalies sostinė Naujasis Delis dar 2009 metais uždraudė plastikinius maišelius, o vėliau ir visas plastikines pakuotes ir vienkartinį plastiką.

   Visgi draudimo laikymasis nėra griežtai kontroliuojamas, todėl abiejuose miestuose vis dar naudojamas vienkartinis plastikas.

   „Vienkartiniam plastikui nėra vietos XXI amžiuje ir tai yra sveikintinas vyriausybės žingsnis“, – naujienų agentūrai AFP kalbėjo Mumbajuje įsikūręs aplinkosaugos aktyvistas Afrozas Shahas (Afrozas Šahas).

   „Jis dusina jūrų gyvybę ir aplinką, tačiau mums reikia griežto įstatymų įgyvendinimo“, – pridūrė A. Shahas.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus