°C
   2020 01 21 Antradienis

   Kas yra gaminama iš perdirbtų atliekų?

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-07-03 08:00:00

   Atliekų kaupimasis yra viena iš didžiausių aplinkosaugos grėsmių ir pagrindinis aplinkosaugininkų iššūkis. Šiukšlynai auga kasdien, nes vis daugiau žmonių perka nesuyrančias prekes. Tačiau, kai kurie produktai gali būti perdirbami ir panaudojami iš naujo. Taip atliekoms yra suteikiamas antras šansas ir jos neatsiranda šiukšlynuose. 

   Perdirbtas popierius

   Daugelis naujų popieriaus produktų naudoja panaudotą popierių, kartoną ar medieną. Paprastai ant šių produktų pakuočių yra užrašas, skelbiantis, kad yra pagaminti iš perdirbtų atliekų arba galite pamatyti procentą, rodantį kuri prekės dalis yra pagaminta iš atliekų. Viskas nuo knygų puslapių ar laikraščių iki popierinių maišelių bei dėžių gali būti gaminami iš atliekų. Norėdami popierių pritaikyti spausdinimui, gamintojai pila balinančių medžiagų bei popieriaus plaušienos.

   Biodyzelinas

   Biodyzelinas yra palankiausias kuras aplinkai. Jis gaminamas iš panaudoto aliejaus, gaunamo iš restoranų ar kitų maistą tiekiančių įmonių, ruošiančių didelius kiekius maisto. Biodyzelinas pasirūpina, kad augalinės arba gyvulinės kilmės aliejus patektų į variklius ir būtų sudegintas vietoje naftos. Dauguma standartinių dyzelinių variklių gali deginti biodyzeliną be jokių pakeitimų, o benzinu varomos mašinos gali naudoti biodyzeliną atlikus kelis variklio pakeitimus.

   Žaidimo aikštelių paviršiai

   Modernių žaidimų aikštelių paviršiai gaminami iš sintetinių medžiagų, kurios gaminamos iš perdirbtų plastikinių ir guminių medžiagų. Daugelis skirtingų kompanijų senas padangas paverčia gumos dalelėmis, kurios gali būti naudojamos žaidimų aikštelėse ir būti bet kokios spalvos. Dirbtinos durpės, kurios gali pakeisti natūralią žolę uždaruose stadionuose. Šia danga nereikia rūpintis ir ji gaminama iš plastiko atliekų, pavyzdžiui plastikinių maišelių, todėl taip yra saugoma gamta.

   Aliuminio skardinės

   Aliuminio skardinės, kurios puikuojasi parduotuvių lentynose, dažnai yra gaminamos iš perdirbtų skardinių. Aliuminio skardinės yra pati vertingiausia tara iš perdirbimo perspektyvos. Be to, kad yra mažinamos aliuminio atliekos, perdirbamos aliuminio skarinės taip pat mažina papildomo aliuminio kiekio gamybą ( o tai reikalauja didelių energijos išteklių).

   Skaityti komentarus