°C
   2021 11 27 Šeštadienis

   Narvų sąlygomis užaugintų vištų kiaušinių pardavimai mažėja, rodo tyrimas

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2021-07-18 19:00:00

   Net 8 iš 10 lietuvių nepritaria vištų dedeklių laikymui narvuose, kuriuose joms tenka A4 formato lapo plotas, praneša gyvūnų apsaugos organizacija „Tušti narvai“.

   Tai rodo organizacijos užsakymu šių metų balandžio mėnesį visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa. Iš viso apklausti 1001 žmogus, tyrimas vyko 31-ame mieste ir 35-iuose kaimuose.

   Apklausos rezultatai taip pat atskleidė, į ką atsižvelgdami lietuviai perka kiaušinius. Nors svarbiausias veiksnys vis dar išlieka jų kaina, 29 proc. pirkėjų atsižvelgia ir į vištų auginimo sąlygas. Lyginant su tokia pat 2020-ais metais atlikta apklausa, pirkėjų, atsižvelgiančių į vištų auginimo sąlygas, skaičius išaugo šešiais procentais, sakoma pranešime.


   „Džiugu matyti, jog kasmet vis daugiau žmonių kasdienius sprendimus priima atsižvelgdami į gyvūnų gerovę. Tokie kiekvieno iš mūsų pasirinkimai ne tik mažina gyvūnų kančią, bet ir parodo verslams, jog visuomenei iš tiesų rūpi etiški ir socialiai atsakingi sprendimai. Tai skatina verslus keistis. Nuostabu, kad trečiu numeriu pažymėtus narvuose laikomų vištų kiaušinius renkasi vis mažiau pirkėjų“, – sako organizacijos „Tušti narvai“ atstovė Gabija Augustinavičiūtė.

   Organizacija „Tušti narvai“ 2021-ųjų metų velykiniu laikotarpiu skatino žmones nepirkti narvuose laikomų vištų kiaušinių. Prie kampanijos prisidėjo didieji prekybos centrai, siūlydami nuolaidas ne narvuose laikomų vištų kiaušiniams bei edukuodami pirkėjus socialiniuose tinkluose.


   Akcijoje dalyvavusio lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė teigia pastebinti, kad šiandien stipriai keičiasi ne tik pirkėjų, bet ir pačių prekybininkų požiūris į maisto prekybą.

   „Džiaugiamės matydami besikeičiantį visuomenės požiūrį į gyvūnų gerovę. Rinkdamiesi labiau etiškus ir tvarius produktus, drauge galime palaikyti lietuviškus ūkius, kurie stengiasi užtikrinti visapusiškai geresnes gyvūnų laikymo sąlygas. Nuo Velykų pastebime augančius ant kraiko laikomų vištų kiaušinių pardavimus ir fiksuojame mažėjančią narvuose laikomų vištų kiaušinių paklausą. Dar 2018 metais pastarieji sudarė 92 proc. visų pardavimų, šiemet jų skaičius perpus sumažėjo. Tai mus dar labiau įkvepia siekti savo pagrindinio tikslo – iki 2025 metų visai atsisakyti narvuose laikomų vištų kiaušinių mūsų prekybos tinklo parduotuvėse“, – teigia E. Dapkienė.


   „Nielsen IQ“ rinkos tyrimų duomenys parodo, kad narvų sąlygomis užaugintų vištų kiaušinių pardavimai modernios prekybos tinkluose sumenko.

   2020-aisiais trečio numerio kiaušinių pardavimai sudarė 80 proc. visų kiaušinių pardavimų modernios prekybos tinkluose. O štai 2021-ųjų metų pirmaisiais penkiais prekybos mėnesiais narvuose laikomų kiaušinių pardavimai tesiekė 68 proc. Pirkėjai vis dažniau renkasi ant kraiko laikomų, laisvai laikomų arba ekologiškai auginamų vištų kiaušinius. Šių trijų grupių kiaušinių šiemet buvo parduota 67 proc. daugiau nei pernai per tokį patį laikotarpį, nurodoma organizacijos „Tušti narvai“ pranešime.

   Skaityti komentarus