°C
   2020 01 21 Antradienis

   Paprasti būdai, padėsiantys atsisakyti plastiko

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-06-28 08:00:00

   Šiandien dauguma mūsų supranta, kokią žalą planetai daro plastikas. Gera žinia ta, kad ne maža dalis miestų stengiasi kovoti su šia katastrofa ir draudžia naudoti vienkartinius maišelius arba išvis draudžia vienkartinių plastikinių priemonių naudojimą. Tikėkimės greitai mes nebeturėsime galimybės rinktis, nes plastikas, kurį žinome šiandien, bus užmirštas praeityje.

   Jei jūs norėtumėte prisidėti prie žaidimo, yra keletas būdų, kurie padės jums atsisakyti plastiko. Nors iš pradžių tai gali pasirodyti sudėtinga, tačiau beveik kiekvienam įrankiui yra pakaitalas. Tiesa ta, kad dažnai mes nė neįtariame, kiek plastiko sunaudojame, todėl nesistengiame keisti šio įpročio.

   Jei jūs nemanote, kad sunaudojate daug plastiko, pabandykite vieną savaitę kaupti visą plastiką, kurį jūs rūšiuotumėte arba išmestumėte. Tai padės jums suvokti, kiek jo iš tikrųjų sunaudojate ir galbūt po šio eksperimento nuspręsite kai ką pakeisti. 

   Daugkartinio naudojimo puodeliai, gertuvės, dėžutės ir įrankiai

   Antraštė kalba pati už save. Parduotuvėse galite rasti begalę daugkartinio panaudojimo dėžučių maistui, sunkioji dalis – prisiminti ir nešiotis ją su savimi, tačiau eidami miegoti ir žinodami, kad padarėte viską, kad planeta būtų švaresnė, turėtų tai atpirkti. Taip pat galite nusipirkti daugkartinius termosinius puodelius kavai ar arbatai, gertuves vandeniui ir pildytis jas geriamu vandeniu iš krano. Žinoma, stiklas ar nerūdijančio plieno variantai yra idealiausi, nes jie yra patvaresni. Žinoma, jūs galite kavą gerti tiesiog kavinėje.

   Daugkartinio naudojimo maišeliai

   Dauguma maisto prekių parduotuvių skatina pirkėjus rinktis šiuos maišelius ir parduoda juos už prieinamą kainą. Norėdami žengti dar vieną žingsnį į priekį, rinkitės medvilninius ar kanapių pluošto maišelius, nes jie yra patvaresni. Šiais laikais yra specialūs daugkartinio naudojimo maišeliai ir didmenos prekėms.

   Tarkite ne šiaudeliams

   Pagalvokite, ar jums iš tikrųjų reikia šiaudelio? Atsisakyti šiaudelio restorane – paprasta, tačiau jei jūs negalite atsisakyti šios idėjos, tuomet naudokite daugkartinio naudojamo šiaudelius. Yra daug variantų, pagamintų iš stiklo, bambuko, nerūdijančio plieno ir silikono. Pasiimkite jį su savimi, kai kitą kartą eisite į miestą ir nepamirškite perspėti padavėjos, kad jūs atsinešėte savo. Galbūt toks poelgis įkvėps kitus sekti jūsų pėdomis.

   Pasigaminkite padažus bei pagardus patys

   Pagalvokite apie visų padažų bei pagardų buteliukus, kurie stovi jūsų šaldytuve, didelė tikimybė, kad dauguma jų yra supakuota į plastiką. Žinoma, jūs galite rinktis padažus, kurie parduodami stiklinėje pakuotėje arba pasigaminti juos patys. Yra begalės receptų, kuriuos galite rasti internete. Taip jūs ne tik sumažinsite plastiko naudojimą, bet ir išvengsite chemikalų, dirbtinių saldiklių bei priedų, o tai reiškia, kad saugosite aplinką ir save.

   Atsispirkite apsipirkinėjimui internete

   Vos vieno mygtuko paspaudimu internete galite užsisakyti, ką tik norite ir tai taip paprasta. Tačiau, jei esate bent kartą tai darę, turbūt pastebėjote, kiek bereikalingo plastiko tam yra sunaudojama. Viena baterija gali būti transportuojama didelėje  dėžėje, kurioje vietą užpildo nesuskaičiuojama daugybė plastiko. Tai taip pat puiki galimybė remti vietinius verslus.

   Remkite tokius verslus, kurie vadovaujasi  „Zero Waste“ idėja

   Tai daro daugybė įmonių tam, kad susidarytų kaip įmanoma mažiau atliekų. Jie siūlo įsigyti įvairias perdirbamas prekes ir taip kuo mažiau teršti aplinką. Žinoma, tai daug lengviau, jei gyvenate dideliame mieste, tačiau galite paskatinti vietines kavines apsvarstyti tokią galimybę ir pradėti judėjimą už švarią aplinką jūsų miestelyje.

   Rodykite pavyzdį

   Pasirinkdami nebenaudoti plastiko ir rinktis kitas alternatyvas, jūs skatinate aplinkinius suvokti, kad yra būdų, kurie atsilieptų teigiamai planetai. Pirmiausia, žinoma, žmonės gali žiūrėti atsargiai, vėliau atsitraukti ir apgalvoti, ką iš tikrųjų tai reiškia ar net pasekti jūsų pavyzdžiu.

   Mes visi galime būti to dalimi. Kiekvienas iš mūsų turėtų prisiimti atsakomybę už  gyvybę ir imtis veiksmų, kurie išsaugotų planetą. 

   Skaityti komentarus