°C
   2020 08 14 Penktadienis

   Siūloma neleisti atsipirkti tik įspėjimu už ne vietoje paliktas atliekas, o taikyti baudas

   Nuotrauka: Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

   Autorius: Jadvyga Bieliavska (ELTA)
   2019-09-27 11:00:00

   Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Bronislovas Matelis siūlo griežčiau bausti už savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimą.

   Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektą įregistravęs Seimo narys siūlo už tai taikyti tik piniginę nuobaudą, atsisakant dabar numatytos švelnesnės sankcijos – įspėjimo.  

   B. Matelio nuomone, įstatyme palikus tik piniginės nuobaudos taikymą, sumažėtų pažeidimų, taip pat sumažėtų gyventojų išlaidos už išvežamas atliekas.   Pagal jo siūlomą projektą, už savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimą būtų numatyta bauda nuo 30 iki 140 eurų.
   „Garažų kooperatyvų nariai, daugiabučių namų gyventojai skundžiasi, kad į jiems priklausančius komunalinių atliekų konteinerius ar šalia jų stambių gabaritų atliekas meta pašaliniai asmenys. Garažų kooperatyvai ypač daug problemų ir finansinių nuostolių patiria dėl minėtų asmenų atgabenamų ir paliekamų panaudotų automobilių padangų, senų baldų. Išvežti paliktas stambių gabaritų atliekas brangiai kainuoja, o žalos prisiteisti dažnai nepavyksta“, – sako B. Matelis.   Jis pažymi, kad, pagal šiuo metu galiojančią kodekso nuostatą, pirmą kartą nutverti pažeidėjai atsiperka įspėjimu. Parlamentaro duomenimis, pavyzdžiui, Panevėžio savivaldybė 2018 metais buvo pradėjusi tokias 59 administracinių bylų teisenas, iš kurių 40 baigėsi įspėjimo skyrimu, 2019 metais buvo pradėtos 69 bylos, iš jų 68 baigėsi įspėjimo skyrimu.

   „Tiek garažų kooperatyvų nariai, tiek daugiabučių namų gyventojai, tiek savivaldybė tvirtina, kad tokios švelnios administracinės nuobaudos nesąžiningų gyventojų neskatina laikytis atliekų tvarkymo taisyklių. Noriu atkreipti dėmesį, kad tokio pobūdžio pažeidimai daromi tyčia, dažnai tamsiu paros metu, o nuobauda menka“, – sako B. Matelis.

   Jei Seimas pritartų, kodekso pataisa įsigaliotų 2020 m. sausio 1 d.

   Skaityti komentarus