°C
   2021 01 23 Šeštadienis

   5 būdai, kaip nustoti pavydėti ir išmokti džiaugtis kitų sėkme

   Nuotrauka: Pixabay.com

   2020-11-30 17:00:00

   Įsivaizduokite, kad pasiekėte tikslą, link kurio ėjote labai ilgai. Ką jaučiate? Neabejotinai džiaugsmą ir laimę. O dabar įsivaizduokite, kad jį pasiekė kitas. Ką tokiu atveju jaustumėte?

   Vienas iš svarbių gyvenimo įgūdžių, kurį verta išsiugdyti - gebėjimas džiaugtis kitų žmonių sėkme. Būtent tuomet, kad kažkas savo gyvenime įgyvendina jūsų svajones. Tuo, kad nauji žmonės ateina į tuos dalykus, kuriuos jūs pradėjote ir tęsiate.

   To išmokti nėra paprasta, tačiau šis įgūdis yra būtinas asmeninei sėkmei. 

   Kuo nuoširdžiau džiaugiesi kitų žmonių sėkme, tuo dažniau matai savo sėkmę. - Seržas Gudmanas, poetas.

   Penki patarimai, kaip džiaugtis kitų sėkme ir patiems pritraukti sėkmę

   1. Atminkite: sėkmė yra užkrečiama!

   Svetimas pavyzdys yra užkrečiamas. Ypač jei tai tikrų žmonių ar įmonių istorijos. Pamokančios, nuoširdžios, gyvenimiškos ir įkvepiančios sėkmės istorijos padeda geriau suprasti verslo esmę, išvengti klaidų ir pasiekti pačią viršūnę.

   Jei turėsite drąsos ir pasidžiaugsite kitų sėkme, juos pasveikinsite, jūs automatiškai tapsite nugalėtojų komandos dalimi. Aktyviai švęsdami kitų triumfą, nevalingai imame žavėtis ir jaustis įsitraukęs. Kai matome sėkmės pavyzdį, patys įsikvepiame ir imame tikėti, kad gali pasisekti. Dažniausiai taip ir nutinka, nes kiekvienam darbui svarbus tikėjimas savimi.

   2. Nelaikykite savęs nevykėliu šalia sėkmingo žmogaus.

   „Pralaimėjusieji niekada nelaimi, nugalėtojai niekada nepasiduoda“. - Napoleonas Hillas, amerikiečių žurnalistas ir rašytojas, sėkmės psichologas.

   Įsivaizduokite situaciją: jūsų kolegai pavyko pasiekti jūsų tikslą. Kaip jausitės? Ką pirmiausia norėsite padaryti?

   Ar tai būtų verkšlenimas ir tokios frazės: „Viskas, aš nevykėlis. Man niekada nepavyks “, „Tai tikrai ne man“? Supraskite, ką apie jus sako tokie įsitikinimai. Jie ir neleidžia judėti į priekį!

   Jei jūsų draugas gavo apdovanojimą, teigiamą įvertinimą ar pripažinimą, o jūs - nieko, tai nėra priežastis nukabinti nosį. Sėkmingi žmonės niekada neinkščia ir neverkia dėl gyvenimo neteisingumo. Niekas nesuteiks jums klestėjimo: norint jį pasiekti, reikia daug dirbti. Parodykite iniciatyvą, prisiimkite atsakomybę. Pagerinkite savo darbą, pasistenkite. Tai vienintelis būdas parodyti, kad tikrai nusipelnėte sėkmės.

   Pasiseka tiems, kurie ugdo sėkmės sąmonę. Nesėkmė skirta tiems, kurie patys netiki, kad jiems gali pasisektyi. Supraskite: jei kažkas įgyvendino savo svajonę, vadinasi, ir jūs galite!

   3. Nustokite aplinkui matyti tik konkurentus.

   „Konkurentai nėra priešai.“ - Jackas Ma, „Alibaba“ įkūrėjas.

   Daugelis žmonių nenori pasidalinti savo žiniomis ar patirtimi, kurią įgijo kelyje į sėkmę, kad nebūtų palengvintas konkurentų gyvenimas. Jie nuolat konkuruoja su kitais. Tai didelis laiko švaistymas!

   „Nuolat konkuruokite tik su vienu asmeniu - savimi.“ - Nežinomas autorius.

   Pirmiausia, pasidalindami savo patirtimi ir žiniomis, sulauksite kitų pripažinimo. Antra, galite pataikyti į konkurentus savo lyderystės ir bendravimo įgūdžiais. Netgi gali nutikti taip, kad jie taps jūsų komandos dalimi. O gal konkurentas yra tas žmogus, kuris tiesiog pakeis jūsų gyvenimą visiems laikams.

   Geriau konkuruokite su savimi. Nusistatykite tikslą sumušti savo asmeninius rekordus, kad taptumėte geriausia savęs versija kiekvieną dieną. Tokia konkurencija jums tikrai bus naudinga.

   4. Tegul kitų sėkmė jus įkvepia!

   Įsikvėpkite kito asmens pavyzdžiu, vertinkite kitus ir mokykitės iš jų! Pastebėti, kas jums patinka kituose žmonėse - svarbus įgūdis. Užuot gaišę laiką pavydui, išanalizuokite jų nueitą kelią. Išmokite modeliuoti sėkmingų žmonių veiksmus.

   Bet prieš eidami jų keliu, sąžiningai sau atsakykite į šiuos klausimus:

   • Kaip žmogus tai pasiekė? Kokių veiksmų jis ėmėsi?
   • Kokias kliūtis jam teko įveikti kelyje?
   • Ką jam teko paaukoti?

   Atsakydami suprasite, koks didžiulis darbas slypi už viso to, ką matote kaip kito žmogaus galutinį rezultatą. Kiek nukrenta iki pakilimo! Šie žmonės tikėjo savo tikslu ir, nepaisant visko, užtikrintai judėjo jo link! Nieko nėra neįmanomo!

   5. Gyvenkite šia akimirka. Mėgaudamiesi gyvenimu, galite lengvai mėgautis kitų sėkme.

   Visas mūsų gyvenimas yra mažesnių ir didesnių sėkmių serija. Labai vertinga tai sugebėti pastebėti.

   Jūs skaitote šį straipsnį dabar, tai jau yra sėkmė! Tai yra Dievo duotas turtas: jūs galite matyti, skaityti, išmokti, pakeisti save ir aplinkinį pasaulį! Užuot kankinęsi dėl kitų sėkmės, mėgaukitės tuo, ką turite. Su dėkingumu priimkite dovanas ir galimybes, kurias jums atsiuntė Visagalis!

   Paprastai džiaugtis kitų pasiekimais tampa įmanoma susitvarkius savo pačių reikalus. Kai pradėsite džiaugtis net ir nedideliais savo pasiekimais, jums bus lengviau vertinti aplinkinių žmonių pergales.

   Pažvelkite į savo gyvenimą. Kodėl nesiėmus veiksmų dabar? Juk jei žinote, ko siekiate, ko norite iš gyvenimo, ir kasdien darote po truputį, tada sėkmė tikrai ateis! 

   Skaityti komentarus