°C
   2021 03 07 Sekmadienis

   Algimantas Rusteika: Ne vien kūnas nutunka, jei nieko nedarai

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: Algimanto Rusteikos Facebook įrašas
   2021-01-16 19:00:00

   Ne vien kūnas nutunka, jei nieko nedarai, tik ryji kas malonu, lengvai virškinama, kam nereikia pastangų, abejonių. Įsikalbi esąs protingumo, teisingų vertinimų bokštas. Viską žinai, supranti, juk viskas taip paprasta! Gali viską paaiškinti ir stebiesi, kaip kiti to nesupranta.

   Koks turi būti kaimynų gyvenimas ir kiti, kokia literatūra ir verslas, kaip reikia dainuoti ir vairuoti. Kaip valgyti, valdyti valstybę ir mylėti moterį, kas dėl visko kaltas. Pasaulio paveiksliukas vieno puslapio schemoje, viskas gražiai supjaustyta, stalčiukuose su užrašiukais. Kokie keisti tie žmonės, kurie to nesupranta.

   Toliau viskas aišku - mokyti. Mąstyti ir mokytis nebereikia, tik ieškai neklystamumo įrodymų, kas to neatitinka - tiesiog nematai. Geltonų plytų dviračių takas į niekur, kuriuo smagiai mindamas nei nepastebi, kaip nusibosti net sau, nors to nesupranti ir kalti kiti.

   Taip, kažkur girdėjai - abejoju, vadinasi mąstau, mąstau – vadinasi... Vienintelis dalykas pasaulyje, kurį tikrai gali pakeisti, esi tu. Čia kaip nuo pirmadienio mesti rūkyti ar imti negyventi nesveikai. Viskas visada tik bus, nuostabu, kaip kiti to nesupranta.

   Receptas seniai stalčiuj. Per dieną tris kartus po valgio pagalvoti, kaip apie save amžinai negalvoti, mažinti dozę galima po truputį. Po šeštos vakaro – šiukštu, jokių „aš nelaimingas“ lašiukų prieš miegą. Nevartoti „gyvenimas neteisingas - aš nukentėjėlis - visi aplinkui niekšai“ kokteilių.

   Penkiskart per savaitę proto mankšta. Pradėti nuo triskart po dešimt sekundžių pagalvojimo, kad pasaulis, ne taip kaip aš, nekaltas už tai koks yra. Po to galima dozes didinti. Bet ne ilgiau minutės, nes kelia savivertės rūgštingumą.

   Pagrindinis pratimas, dešimt minučių: viskas yra ne taip, kaip galvoju. Ieškau pasiteisinimų ir paprastučių paaiškinimų, tingiu galvoti, suprantu klaidingai, žinau mažai. Negaliu teisti, nes pats toks, todėl ir teisiu.

   Pabaigai – meditacija: mano oponentas teisus. Pamatyti viską jo akimis ir suprasti viską ir save patį jo supratimu. Atsipalaidavimui veidrodis, kuriame matai save kito akimis ir realybės dušas skaitant tai, su kuo nesutinki ir neieškant priekabių. Po to gali sugrįžti į save, bet jau būni kitoks.

   Padeda atsispirti nuo dugno ir bent daugiau nebetukti. Nuolat dirbant su savim net galima šiek tiek savęs numesti. Sako, tai prailgina gyvenimą, nors nepalengvina tai tikrai. Ir gauni galimybę suprasti, ką tik abejodamas gali suprasti.

   Skaityti komentarus