°C
      2024 11 23 Šeštadienis

      Ar mums tikrai reikalinga meilė?

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2018-10-01 15:00:00

      Praėjusio amžiaus psichologai atliko daugybę apklausų, kad išsiaiškintų, ką mums reiškia meilė, kaip ji atsiranda ir kaip ji baigiasi. Paaiškėjo, kad meilėje nėra tiek daug mistikos, kaip manoma. Bet yra tam tikrų griežtų dėsningumų.

      Mes pradedama mylėti tuos, kurie visada yra mūsų akiratyje. Taip veikia mūsų psichika. Visame pasaulyje didesnė dalis meilės užsimezga tarp žmonių, gyvenančių kaimynystėje, dirbančių viename ofise, turinčių bendrus draugus. Išvaizda yra labai svarbu: mes vertiname priešingos lyties atstovo išvaizdą remdamiesi savo asmeniniu požiūriu.


      Psichologai pastebėjo, kad daug stipriau už gražuolius jaudina tie, su kuriais mūsų požiūriai sutampa. Pačioje pradžioje partneriai priima vienas kitą tokius, kokie yra. Nors merginos dažnai nuslepia, kas joms nepatinka partneryje, tikėdamosis po vestuvių tai pakeisti. Bet kuo daugiau praeina laiko, tuo aktyviau vyras ima ginti savo asmeninę erdvę. Todėl viską reikėtų sąžiningai pasakyti pačioje santykių pradžioje.

      Kaip atsiranda aistra? Ekstremaliose situacijose į priešingą lytį žiūrime gerokai palankiau. Pavyzdžiui, vieno tyrimo metu vyrai, praėję kabančiu slidžiu tiltu virš gilios daubos tuoj pat ėmė skambinti numerį davusiai simpatiškai merginai, laukusiai šio testo rezultatų. O vyrų grupėje, kurie daubą perėjo tvirtu betoniniu tiltu, tik keletas paskambino merginai pranešti testo rezultatų. Todėl po pasivažinėjimo amerikietiškais kalneliais šansas sutikti meilę iš pirmo žvilgsnio gerokai didesnis nei po pasivaikščiojimo muziejuje.

      Įsimylėjėliai aplink nieko nepastebi ir mato tik vienas kitą, žavėdami arba keldami aplinkinių pavydą. Tačiau tyrimai įrodė, kad, rodos, ši kažkada atrodžiusi amžina aistra su laiku nurimsta.

      Po dvejų kartu pragyventų metų pora du kartus mažiau kalba apie meilę vienas kitam. Bet nereikia tai vertinti kaip jausmų katastrofos. Nusivils tie, kurie mano, jog svarbiausias idealių santykių įrodymas – romantiška aistra. Meilė – gyvas organizmas. Bendri tikslai, pagarba ir abipusis palaikymas yra tai, kas realiai stiprina santykius.

      Harmoningus santykius sudaro keletas lygių. Pirmas – fizinis, pradedant kvapu ir baigiant seksualiniu potraukiu bei bioritmais. Antras – temperamentas. Partnerių temperamentai nebūtinai turi sutapti, tai yra, cholerikui gali pilnai tikti ir melancholikas. Trečias – charakteris: įpročiai, auklėjimas, socialinė padėtis. Štai šie turi būti panašūs. Ketvirtas – dvasinės vertybės, principai. Jie turi būti maksimaliai identiški.

      Partneriai, galintys savo problemas aptarti su vienas su kitu, net šešiasdešimt procentų jaučiasi laimingesniais už tuos, kurie tokių santykių neturi. Tie, kurie tvirtina, kad profesinė sėkmė ir materialinė padėtis gerokai svarbiau už meilę, du kartus dažniau jaučia nuovargį ir praranda gyvenimo džiaugsmą, nei mylintieji. 


      Yra žmonių, kurie, ilgėdamiesi meilės ir noro kažkam priklausyti, švaisto milijonus apsipirkinėdami, maudydamiesi šokolade, laikydamiesi dietų ar vaikščiodami pas psichoterapeutus. Gali būti, kad su laiku jie praras  gyvenimo prasmę, kils sveikatos problemų. Reikia skubiai įsimylėti! Meilė kelia mūsų savigarbą ir leidžia atsikratyti daugybės kompleksų.

      Skaityti komentarus