°C
      2024 04 24 Trečiadienis

      Auksinės bendravimo taisyklės

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2019-05-02 21:00:00

      1. Nekaupkite nuoskaudų, – tai brangiai kainuoja. Svarbu išmokti atleisti. To reikia ne kitams, o jums. Tačiau atleidus visai nebūtina bendrauti su skriaudėju.

      2. Nepykite ant vaikų, kai jie jūsų nesupranta. Supratimui kartais reikalinga patirtis, kuri ateina tik su metais. Jus skiria nemenka laiko atkarpa. Taip visuomet buvo ir bus. Tėvų ir vaikų problemos – amžinos.

      3. Darydami gera nelaukite atlygio. Nesitikėkite, kad aplinkiniai jus mylės ir gerbs. Jie to neprivalo. Išmokite patirti malonumą duodami, o gerą darykite, kai viduje juntate poreikį tam, o ne tada, kai jus kažkas verčia. „Palaimintas tas, kuris nieko nelaukia, nes jis niekuomet nenusivils.“ /A.Popas/

      4. Nekritikuokite! „Kritika nenaudinga, nes ji verčia žmogų gintis ir paprastai stengiasi save pateisinti. Kritika yra pavojinga, nes smogia per jo išdidumą, žeidžia savivertę ir sukelia nuoskaudą.“ /D.Karnegis/

      5. Venkite ginčų. Vis tiek niekam nieko neįrodysite. Kiekvienas liks su savo nuomone. Vis tiek kitas nepajėgs jūsų suprasti, nes jo gyvenimiška patirtis visai kitokia. „Gyvenime yra tik vienas būdas laimėti ginčą - jo išvengti.“ /D.Karnegis/

      6. Neužkraukite savo praeities aplinkiniams, jei jie to neprašo. Bet koks įkyrus dalykas, net jei tai meilė, yra agresija prieš kitą žmogų.

      7. Vertindami kito žmogaus elgesį stenkitės suprasti ir pačią situaciją ir jos aplinkybes. Mūsų teigiamas „Aš“ įvaizdis labiausiai priklauso nuo to, kiek mes gebame atleisti sau už netinkamą elgesį, teisindami jį nepalankiomis aplinkybėmis ar situacija, tačiau neatleidžiam kitam, nors jį taip pat veikia ir aplinkybės, ir situacija.

      8. Nesitikėkite ir nenorėkite, kad kiti žmonės bus į jus panašūs. Yra skirtingi žmonių tipai, skiriasi ir jų sąmoningumas. Šie skirtumai gali būti panašūs į skirtumus tarp skirtingų rūšių gyvūnų (skruzdė, dramblys, beždžionė ir pan.). Net ir to paties tipo žmonės pasižymi savo individualumu. Todėl neverta stebėtis, kad skiriasi mintys, elgsena, motyvai, vertybės.

      Šaltinis

      Skaityti komentarus