°C
      2024 04 19 Penktadienis

      Kaip 5 meilės kalbos gali sustiprinti jūsų santykius?

      Nuotrauka: Pixabay

      Autorius: Loreta Fokienė
      2018-10-28 10:00:00

      Mes, žmonės, esame labai skirtingi. Tai, kas svarbu vienam, kito gali visai nesujaudinti. Ypatingai mūsų skirtingumai gali įnešti painiavą į meilės santykius. Kai abu myli, tačiau nesijaučia mylimi partnerio. Ką daryti? Į šį klausimą atsakė amerikiečių pedagogas, pastorius, šeimų konsultantas, radijo laidų vedėjas  Dr. Garis Čapmanas (Gary Chapman). Gal ir jums teko matyti, skaityti jo knygas apie penkias meilės kalbas? Taip, čia yra atsakymas, kuris daugeliui padėjo išsaugoti ir sustiprinti santykius. Pasigilinkime. 

      Garis Čapmanas atskiria meilę ir įsimylėjimą. Įsimylėjimas  — laikina jaudinanti emocinė būsena. Ji netikėtai ateina į žmogaus gyvenimą, tačiau lygiai taip netikėtai ir išeina. O štai meilė  — pasirinkimas, valios aktas, reikalaujantis nuolatinio veiksmo, disciplinos, savęs ir mylimojo pažinimo. Mylėdamas žmogus stengiasi dėl kito, tačiau tos pastangos jam pačiam dovanoja džiaugsmą. 

      Sąmoningas pasirinkimas (meilė) priešpastatomas įsimylėjimo euforijai. Mylėti vienam kitą galima ir tuomet, kai nebėra to stipraus pirminio jausmo. Šiuo atveju svarbu galvoti ne tik apie save, bet ir apie partnerį ir išreikšti savo meilę taip, kad ji būtų jaučiama.  Labai svarbu žinoti savo mylimojo meilės kalbą ir ją naudoti.

      Garis Čapmanas išskiria penkias meilės kalbas: palaikymo žodžius, laiko leidimą kartu, dovanas, paslaugas, fizinius prisilietimus. Pabandykime išmokti šias kalbas.

      Palaikymo žodžiai

      Yra žmonės, kuriems svarbu, kad juos įvertintų, laiku pagirtų, drąsintų. Kai šiais žmonėmis žavimasi, jie yra dėkingi ir pasirengę atlikti žygdarbius, įvykdyti bet kokius prašymus. Tie, kurių meilės kalba palaikymo žodžiai, trokšta pagyrimų kaip oro. Juos gavę jaučia, kad yra iš tiesų brangūs, svarbūs, mylimi.

      Pagyrimai, palaikymas šiems žmonėms leidžia jaustis puikiai.

      Palaikymo žodžiai suartina, nuplauna tarpusavio nesutarimus. Laiku pasakyti jie suteikia ryžto, drąsos, leidžia patikėti, kad galime pasiekti viską, ką esame sumanę.

      Svarbu žavėtis ne tik įspūdingais pasiekimais, bet ir tikėti savo mylimojo jėgomis. Pabrėžkite jo privalumus ir nieko nesakykite apie trūkumus. Nuolat drąsinamas jis bus pasiruošęs dėl jūsų kalnus nuversti.

      Moteriai, kurios meilės kalba - palaikymo žodžiai, būtina sakyti komplimentus. Stenkitės suprasti, kame ji nesijaučia stipri ir palaikykite, drąsinkite, pastebėkite. 

      Laiko leidimas kartu

      Tam, kurio svarbiausia meilės kalba - laiko leidimas kartu - svarbiausia būti kartu su mylimu žmogumi. Būti kartu, tai ne tiesiog erdvėje būti greta vienas kito, bet ir skirti vienas kitam dėmesį. Labai svarbu bendraujant su tokiu žmogumi skirti jam visą save, nenaršyti telefone ar nežvilgčioti į TV ekraną. 

      Dažnai žmonės neteisingai supranta vienas kito poreikius. Jei jūsų mylimojo pagrindinė kalba - laikas, nereikia pulti spręsti jo problemų, kai apie jas pasakoja. Jam daug svarbiau jausti, kad atidžiai ir su atjauta klausote, suprantate, ką jis išgyvena. Labai svarbu visą savo dėmesį skirti kalbančiojo išklausymui, jo jausmų, minčių supratimui.

      Kartais atrodo, kad išmokti klausytis taip pat sunku, kaip išmokti naują užsienio kalbą. Tačiau norint suprasti mylimąjį, teks mokytis. Ir būtinai atminkite - nereikia dalyti patarimų, tik atidžiai klausykite ir užjauskite. Stenkitės suprasti, o ne ieškoti sprendimų. Užduokite klausimus ir koncentruokitės į patį žmogų, o ne į jo problemą. 

      Vyrams ypatingai sunku klausyti savo mylimosios kalbų ir nieko nesiimti. Jie pratę veikti, o moterims daug svarbiau jaustis išgirstoms, suprastoms. Atsakymai neretai joms ateina kalbant. Jei moteriai reiks patarimo, ji jo paklaus, būkite tikri, o iki tol tiesiog atidžiai klausykite. 

      Laiko leidimas kartu - tai ir veikla, kuri maloni abiems. Pavyzdžiui, pasivaikščiojimai, važinėjimas dviračiu, kelionės, stalo žaidimai. Svarbu, kad mylimieji skirtu laiką vienas kitam ir būtų drauge.

      Dovanos

      Natūralu, kad vienas kitą mylintys žmonės keičiasi mažesnėmis ar didesnėmis dovanomis. Tam, kurio meilės kalba - dovanos, tai ypatingai svarbu. Jam reikšmingi net ir  menkiausi simboliai. Beje, šiam žmogui nėra svarbi dovanos kaina, nes esmė - dėmesys. Jūs ieškojote dovanos, vadinasi, galvojote apie artimąjį, skyrėte laiko rasti tam, kas jį nudžiugintų.

      Pasikartosiu, žmogui, kurio meilės kalba - dovanos, nėra svarbi pinigų suma, išleista dovanai. Beje, dovanų kalba - lengviausiai išmokstama. Galite dovanoti nedidukę smulkmeną ar kažką pagaminti savo rankomis.

      Beje, buvimas greta, kai mylimam žmogui sunkus laikas - taip pat dovana. Ir labai didelė! 

      Paslaugos

      Jei jums atrodo, kad partneris visai nepadeda, o jūs pavargote viską daryti viena, tuomet jūsų meilės kalba - paslaugos. Tokiam žmogui meilė - tai daryti kažką dėl kito. Pagalba gali būti pati įvairiausi: išsiurbti automobilį, parvežti iš darbo, pagaminti pietus, pavedžioti šunį, išplauti grindis. Padėdami partneriui jūs stengiatės parodyti, kad jis svarbus, mylimas. Juk pagalba reikalauja laiko ir jėgų!

      Jei jums labai svarbu sulaukti pagalbos ten, kur patiriate sunkumų, o partneris to nesupranta - tiesiog paprašykite. Tačiau atminkite - pagalbos prašome, o ne reikalaujama. Ir jokių priekaištų! Nereikia įsižeisti, jei kitas pagal nutylėjimą nepuola padėti ir pats nesusipranta. Galbūt žmogus tiesiog kitaip žiūri į pasaulį ir svarbūs jam kiek kiti dalykai?

      Jei jūsų partnerio meilės kalba - paslaugos, jūs neprivalote jam kažką daryti tačiau, jei norite, kad jis jaustųsi mylimas, galite tai savo veiksmais lengvai parodyti. Šis asmuo turbūt yra ne kartą minėjęs, kad meilė parodoma ne žodžiais?

      Fiziniai prisilietimai

      Kai kuriems žmonėms vienintelis būdas suprasti, kad jie yra mylimi - švelnūs prisilietimai. Jiems labai svarbu laikytis už rankų, bučiuotis, jie nori, kad vis apkabintų, liestų. Lietimas jiems labai svarbus. Tačiau atsargiai: ne viskas, kad jums patinka, gali taip pat būti malonu ir partneriui. Stebėkite jo reakcijas, o dar geriau, paklauskite, kaip jaučiasi, kaip nori būti liečiamas.

      Šiems žmonėms labai svarbu jausti fizinį kontaktą su partneriu. Jei jūsų partneris iš tų, kam svarbūs fiziniai prisilietimai, atminkite, kad sunkią minutę jam ypatingai svarbu, kad būtumėte greta. Iš jūsų prisilietimų jis gaus daugiau paguodos, nei iš pačių mieliausių palaikymo žodžių. Jokiu būdu nepalikite šio žmogaus vieno, kai jis verkia. Jam tuo metų būtinas apkabinimas! 

      Kaip suprasti, kuri meilės kalba jūsų, o kuri - partnerio?

      Kada jūs jaučiate, kad esate mylimas? Jei negalite greitai atsakyti, gal padės kitas klausimas: ko jums labiausiai trūksta santykiuose? Kas jus labiausiai skaudina ir žeidžia? Jei sunkiausiai galite pakelti mylimojo kritiką ir pastabas, tuomet jūsų kalba - palaikymo žodžiai. Jei jus liūdina tai, kad retai gaunate gėlių, beveik nesulaukiate siurprizų - jūsų kalba - dovanos. Jei skaudina tai, kad mylimasis nuolat užsiėmęs ir mažai laiko leidžiate drauge - jūsų kalba laikas. 

      Beje, prisiminkite, kaip jūs išreiškiate savo meilę? Labai tikėtina, kad darote tai, ko patys norėtumėte ir tai yra jūsų meilės kalba.

      Stebėkite ir savo partnerį. Kaip jis elgiasi santykiuose, kokiu būdu rodo, kad jus myli? Taip lengvai galėsite nustatyti jo meilės kalbą. Beje, čia svarbu atkreipti dėmesį ir į priekaištus. Gal jis ilgisi to, kas jam svarbu, o jūs neduodate?

      Mylint vienas kitą labai svarbu pažvelgti į pasaulį kito žmogaus akimis. Visų mūsų poreikiai skiriasi ir tai yra normalu. Kai jaučiate, kad kažkas tarp jūsų negerai, nuolat kaupiasi įtampa, gali būti, kad reikia tik suprasti, kas svarbu ne jums, o jūsų partneriui. Ir duoti jam tai. Gavęs sau taip reikalingą palaikymą ir patvirtinimą, kad yra mylimas, jis tikrai atsilygins tuo pačiu. O jei nesupras, ko reikia jums, galite švelniai užsiminti ir paprašyti. Mylintys vienas skitą žmonės juk nori dovanoti meilę. 

      Skaityti komentarus

      Florence Hooper 2023 10 03 01:46

      PRIVALOMA PERSKAITYTI DĖKINIMO ĮRAŠAS. Mano vardas Florence Hooper, esu gero daktaro Ogundele darbo ir sąžiningumo liudininkas. Jei jums reikia pagalbos susigrąžinti savo meilužį, atkurti nutrūkusius santykius? Susisiekite su gydytoju Ogundele. Šis žmogus yra sąžiningas ir galingas. Jo „WhatsApp“ pokalbis, „Viber“ pokalbis arba telegrama: +27638836445. El. paštas: [email protected] Galite jam padėkoti ir už mane, šis vyras atnešė ramybę mano santuokoje ir jo kerai yra nekenksmingi.

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai