°C
   2020 06 04 Ketvirtadienis

   Keturi patarimai, kaip taupyti pinigus

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-10-25 08:00:00

   „NatWest“, išanalizavo 750 000 anoniminių klientų duomenų ir rado, kad, maždaug pusė jų netaupo pinigų. Namų ūkių finansai patiria spaudimą - anksčiau šiais metais „Resolution Foundation“ tinklas apibūdino tai kaip „neregėtą pajamų paskirstymo spektro platėjimą per pastarąjį dešimtmetį“. „Pinigų taupymo eksperto“ įkūrėjas Martinas Lewisas sutinka: „Šioje šalyje yra žmonių, kurių pajamos yra mažesnės nei minimalios išlaidos, ir tai galima vadinti krize“, - sako jis. Tačiau iš dalies tai gali būti ir požiūrio problema: „NatWest“ apklausa nustatė, kad tie, kurie uždirba daugiau nei 90 000 svarų sterlingų, lygiai taip pat greičiausiai nieko neatsidės juodai dienai. Taigi, jei uždirbate pinigų ir galite dalį jų atsidėti, skaitykite kaip išsiugdyti taupymo įprotį? M. Lewisas turi keletą patarimų.

   Pirmiausia grąžinkite visas skolas 

   Jei turite didelių skolų, pirmiausia grąžinkite jas, o po to taupykite. Jei jūs neturite skolų, tačiau turite grąžinti paskolą už būstą, palūkanų norma greičiausiai bus didesnė nei santaupų normos, todėl turėtumėte apsvarstyti galimybę permokėti už paskolą, aš patarčiau atsidėti bent trijų mėnesių sumą.

   Atkreipkite dėmesį, kur išleidžiate pinigus 

   Atsisiųskite trijų mėnesių banko ir kreditinės kortelės išrašus, įtraukite ir švenčių išlaidas. Įsitikinkite, kad nepermokate sąskaitų už dujas ir elektrą, ar turite geriausius televizijos ir interneto planus, peržiūrėkite, ar visos išlaidos reikalingos. Pažvelkite į nedideles kasdienes išlaidas - juk kava už 3 Eur kiekvieną darbo dieną sudaro 750 Eur per metus. Susikurkite skirtingas sąskaitas ir, kai tik gaunate atlyginimą, atsidėkite pinigus, tačiau patartina pasilikti grynuosius pinigus, kad neprarastumėte nuovokos, kiek išleidžiate. Galite pradėti mokytis, kiek pinigų iš tikrųjų galite atsidėti, ir pradėti drausminti save. Esame labai nevaržomi, kai netvarkome biudžeto.

   Paieškokite banko, kuris moka didžiausias palūkanas

   Minimali suma, kurią gali uždirbti bet kuris asmuo - 1% - lengvai prieinamos palūkanų normos.

   Keiskite požiūrį

   Taupymas verčia keisti požiūrį. Kai kuriems žmonėms patinka iššūkiai - pirmą dieną atidėti centą, antrą dieną - 2 ct, trečią - tris. Tinka viskas, kas padeda įprasti taupyti. Jei jums padidino atlyginimą, nors neblogai gyvenote ir su mažesniu, ketvirtadalį jo atidėkite santaupoms, nes kai įprantame turėti daugiau  pinigų, po to nebegalime gyventi su mažesne suma. Šiuo metu sunku taupyti, nes palūkanų normos yra gana žemos, tačiau svarbu žengti pirmą žingsnį, atsikratyti senų įpročių, ir, jei jūsų finansai leidžia, pradėti taupyti.

   Skaityti komentarus