°C
   2021 04 13 Antradienis

   Kur ieškoti laimės?

   Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

   2021-03-21 19:00:00

   Sakydami žodį „laimė“ turime omenyje dvi būsenas. 

   Pirma: laimė yra blyksnis! Ūmus pakankamai stiprių jausmų antplūdis nuo švelnumo iki malonumo, kurį dažnai sukelia aplinkybių sutapimas. Mes jo nevaldome, nuo mūsų tai nepriklauso.

   Antroji būsena yra įdomesnė: laimė kaip procesas, kuris išlaiko savyje stabilų, ilgalaikį gilaus pasitenkinimo ir gyvenimo pilnatvės jausmą. Gera žinia yra ta, kad tokią būseną galima puoselėti, ir tai yra mūsų galioje. ⠀

   Taigi, kur ieškoti laimės?

   Laimės reikėtų ieškoti darbe. Nes darbas padarė iš beždžionės žmogų, o iš žmogaus - asmenybę. Nuovargio jausmas po darbo proceso kartu su galimybe pamatyti savo darbo rezultatus, suteikia pasitenkinimą ir pilnatvę.

   Laimės reikėtų ieškoti tobulėjime. Tobulėjimas suprantamas kaip naujų intelektinių ar fizinių įgūdžių ugdymas. Nesvarbu, ar mokotės naujo šokio, ar sprendžiate matematikos lygtį, ar mokotės vairuoti automobilį, ar mokotės kalbų, tuo metu smegenyse sukuriami nauji nerviniai ryšiai. Tai visuomet teikia malonias emocijas.   Laimės reikėtų ieškoti misijoje. Klausimai „kuo aš gyvenu?“, „kokia mano gyvenimo prasmė?“ neatsitiktinai seni, kaip pati žmonija. Jie neišvengiami augant. Tačiau čia yra ir povandeninių akmenų. Jei ieškome kažkokios tiesos apie save išorėje, pas astrologus, psichologus ir pan., mes ir atsakomybę už savo gyvenimą atiduodame kažkam kitam. Kai suprasime, kad galime patys įprasminti savo gyvenimą, jis mūsų akimis taps daug vertingesnis. Be to, misija nėra nekintanti. Ji gali augti augant mums patiems ir kisti, kai keičiamės mes.   Laimės reikia ieškoti dovanojant. Tai - tarnystė, rūpestis kitais, pagalba. Suvokimas, kad ką nors darai dėl kitų, darai tiesiog taip, o ne tam, kad gautum atgal ir todėl, kad pačiam norisi dalintis, dovanoja vidinę pilnatvę.

   Laimės reikėtų ieškoti žmonėse. Tiksliau - kokybiškame bendravime. Viena galva gerai, bet dvi geriau. O jei kartu yra ir dvi širdys - nesibaigianti laimė! Būtent bendraujant gimsta ypatingos intymumo akimirkos, kai atrandame naują pasitikėjimo savimi lygį, kuris mus daro stipresnius.   Laimės reikėtų ieškoti vienumoje. Ne izoliacijoje nuo žmonių, o sugebėjime būti su savimi. Tai proga apmąstyti, padrąsinti save, įsiklausyti į savo jausmus - visa tai leidžia suvokti savo gylį, įvairovę ir tuo žavėtis! Savęs pažinimas yra ypatinga ir nesibaigianti patirtis!

   Misija, darbas, tobulėjimas, tarnystė, artumas su žmonėmis ir su savimi - tai plytos, iš kurių kuriama laimė!

   Skaityti komentarus