°C
      2024 03 19 Antradienis

      Lyderystės pamokos: 10 bendravimo taisyklių

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2020-07-04 11:00:00

      Kokie yra tikri lyderiai? Jie sąžiningi. Jie tikri. Jie žino, kaip klausytis ir bendrauti su žmonėmis, nes vertina ir gerbia pašnekovus, ir tai yra pirmas žingsnis kelyje į tikrą lyderystę.

      Niekas negali tapti lyderiu, prieš tai netapdamas tikru komunikacijos meistru.

      Puikūs vadovai užmezga emocinį kontaktą su savo auditorija kiekvieną kartą, kai tik su ja kalba. Jų žodžiai įkvepia kitus žmones tokiems pasiekimams, apie kuriuos šie anksčiau nė nesvajojo.

      Tiesą sakant, sugebėjimas iš tikrųjų gerai bendrauti su kitais žmonėmis nėra įgimtas, dauguma didžiųjų lyderių to išmoko gana sąmoningai ir žino 10 paslapčių, kurios gali padėti sužavėti bet kurią auditoriją.

      Pasinaudokite šiomis paslaptimis ir netrukus pamatysite, kaip jūsų įtaka aplinkai stipriai išaugs.

      1. Jie žino savo auditoriją.

      Iš tiesų, didieji vadovai visiškai nesidomi tuo, kiek svarbiai ir autoritetingai skamba jų kalba, nesiekia visų sužavėti savo žiniomis ir nesirūpina savo pačių ego patenkinimu. Vietoj to tikri lyderiai galvoja apie tai, ką iš jų turėtų išgirsti klausytojai, ir bando perduoti jiems šią žinią.

      Tai nereiškia, kad vadovai žmonėms pasako tik tai, ką šie nori girdėti.Ne - kalbėdami jie pasako klausytojams ir tai, ką jie turi žinoti, net jeigu tai yra blogos žinios. Ir čia lyderiai galvoja pirmiausiai ne apie save, o apie žmones, kurie jų klauso.

      2. Jie supranta kūno kalbą.

      Tikrieji lyderiai pastebi visas, net ir nereikšmingiausias klausytojų reakcijas į tai, ką jie sako - nuo veido išraiškos pasikeitimo iki būdingų gestų, nes tai dažnai yra vienintelis klausančiųjų „atsiliepimas“.

      Žmonės, kurie tikrai žino, kaip bendrauti, naudoja šį įgūdį, norėdami perteikti klausytojams savo informaciją. Jei reikia, jie lanksčiai pakeičia savo bendravimo stilių ir stebi, kaip reaguoja pašnekovai.

      3. Jie sąžiningi.

      Lyderiai žino: norint efektyvus bendravimo, jis turi būti pagrįstas tiesa. Jokio išsisukinėjimo, apgavysčių, bandymo nupiešti viską gražesnėmis spalvomis, nei yra iš tiesų. 

      Kai lyderiai negali atskleisti tam tikros informacijos, jie apie tai kalba tiesiogiai ir nedviprasmiškai, nes melas ir pusiau tiesa sukelia tik nepasitikėjimą ir įtarimą. Sąžiningumas bet kurioje situacijoje visada skatina pasitikėjimą.

      4. Jie neapsimeta tuo, kuo nėra.

      Komunikacijos meistrai niekada nemėgina apsimesti tuo, kas nėra, vien todėl, kad užlipo ant scenos. Puikūs lyderiai žino, kad jų pranešimą auditorija priims palankiau, jei jie bus tikri patys. Jie labai gerai žino, kad užsidėję kaukes kitus priverčia elgtis įtariai.



      5. Jie kalba aiškiai ir užtikrintai.

      Komunikacijos meistrai negudrauja, neišsisukinėja ir nevynioja žodžių į vatą net ir sudėtingose situacijose. Vietoj to, jie aiškiai ir konkrečiai pasakoja savo pašnekovams, kaip viskas klostosi ir ką reikia pakeisti, kad būtų pasiekta abipusė nauda.

      6. Jie bendrauja su grupė taip, tarsi kalbėtų atskirai su kiekvienu asmeniu.

      Vadovai ir lyderiai retai turi pakankamai laiko privačiai pasikalbėti su kiekvienu tinkamu žmogumi. Dirbdami konferencijų salėje ar perpildytoje paskaitų salėje, jie gali bendrauti su klausytojais taip, kad šie jaustųsi, kaip į juos kreipiamasi tiesiogiai ir kiekvienam skiriamas maksimalus dėmesys.


      7. Jie turi ausis (ir geba jomis naudotis).

      Puikūs lyderiai žino, kad tikras bendravimas yra tik abipusis, ir tai, ką jie girdi, yra ne mažiau (ar net daugiau) svarbu nei tai, ką jie sako. Kai kažkas kalba jų akivaizdoje, jie nelaukia, kol pašnekovas nutils ir tuo pačiu mintyse nerepetuoja atsakymo. Atidžiai klausydami jie  bando pažvelgti į situaciją kalbančiojo akimis.

      8. Jie geba atsiprašyti ir pripažinti, kai suklysta ar yra neteisūs.

      Kai lyderiai padaro klaidą, jie tai pripažįsta iškart. Nebando to slėpti ir nelaukia, kol kažkas tai pastebės. Atsakomybė yra vienas iš pagrindinių jų gyvenimo principų, ir jie nesistengia slėpti savo klaidų net tada, kai beveik neabejotinai niekas to nepastebėtų.

      Jie pripažįsta savo klaidas be dramatizmo ar perdėto kuklumo.

      9. Jiems svarbus atgalinis ryšys.

      Lyderiai visada patikrina, ar jų klausytojai viską suprato teisingai, ir jei taip nėra, nekaltina klausančiųjų dėl nesupratimo. Vietoj to jie bando rasti būdus perduoti savo pateikiamą informaciją.

      10. Jie aktyvūs.

      Tokie žmonės nešvaisto laiko ir stengiasi aplenkt konkurentus bent pora žingsnių. Pavyzdžiui, jie niekada neleis skleisti blogų gandų apie juos ar jų įmonę - vietoj to jie nedelsdami pasidalys bloga žinia su visais, kam tai aktualu. Bendraudami su pavaldiniais jie duoda jiems aiškias ir suprantamas instrukcijas, kad šie taip pat nešvaistytų laiko veltui ir judėtų neteisinga linkme.

      Tikri lyderiai išsiskiria iš minios. Jie sąžiningi. Jie yra tikri. Jie gali klausytis. Jie gali bendrauti su žmonėmis, nes šie juos vertina ir gerbia, ir tai yra pirmas žingsnis kelyje į lyderystę.

      Skaityti komentarus