°C
      2024 04 19 Penktadienis

      Maistas turėtų būti nemokamas visiems

      Nuotrauka: A. Barker | Victor Harbor Times nuotr.

      2019-05-20 08:00:00

      Ar kada nors susimąstėte, kodėl mes turime mokėti pinigus tam, kad išgyventumėme Žemėje? „Grow Free“ keičia nusistovėjusią tvarką, kurią žmonės priėmė ir nebesistengia pakeisti.

      Tam, kad žmonės išgyventų šioje planetoje, reikia trijų paprastų dalykų; oro, maisto ir vandens. Jei kas nors imtų mokestį už orą, kuriuo kvėpuojame, pagalvotume, kad tai yra nesąmonė, tačiau kasdien mokėdami už maistą taip negalvojame. Kodėl turime mokėti už tai, ką natūraliai išaugina mūsų motina Žemė? Kodėl žmonės yra vienintelė rūšis, kuri turi mokėti už maistą bei būstą? Ar kada nors esate savęs to paklausę?

      Vienoje iš „TedX Talk“ Andrew Barker kelia šį klausimą ir pasakoja, ką jis ir jo grupė „Grow Free“ planuoja daryti. Koks jų tikslas? Paprastas. Atiduoti nesuvalgytą maistą, kurį jie augina soduose, nemokamai. Maisto dalijimas nemokamai gali skambėti neįtikėtinai, nes mūsų sąmonė yra užprogramuota visuomet būti išgyvenimo rėžime, kažkas turi sunkiai dirbti tam, kad užaugintų maistą, jei jie dalins jį nemokamai, kas sumokės už jų sunkų darbą? Mes linkę manyti, jei žmogaus derlius yra gausus, tai dalis jo liks nesuvalgyta ir suges. Sunku patikėti, kad pasaulyje gyvena daug badaujančių žmonių, o mes išmetame milijonus tonų maisto kiekvienais metais.

      A. Barker įkūrė „Grow Free“ prieš 5 metus, kai jis savo kieme pradėjo dalinti augalų sėklas ir žmonės ėmė lankytis pas jį ne tik dėl sėklų, bet ir siūlė pagalbą. Tuomet jie pasodino daugybę saulėgrąžų laikraštiniuose vazonuose ir išdalino juos kaimynams. Žinoma, dauguma žmonių buvo nustebę ir galbūt šiek tiek skeptiškai nusiteikę, nes nebuvo pratę gauti daiktų nemokamai, tačiau tai ne priežastis netęsti šios tradicijos.

      Kaip tai veikia?

      Šio projekto metu vežimėliai yra išdėliojami visame mieste, kuriuose galima rasti įvairaus maisto, bet dažniausiai vietoje auginamų vaisių, daržovių. Juos gali pasiimti bet kas, kam reikia arba kas nori. Ne visi augina vienodus augalus, todėl kaimynai tarpusavyje gali pasidalinti savo darbo vaisiais ir su tais, kurie negali turėti nuosavo sodo.

      A. Barker sako: „vežimėliai yra centras, kur žmonės gali dalintis pertekliniu derliumi, sėklomis, sodinukais, konservais, kiaušiniais ir t.t

      Tai puikus būdas atsidėkoti žmonėms, parodyti, kad jums rūpi kiti bendruomenės nariai. Mes iš tikrųjų nė nežinome, kas pasiima mūsų padėtas gėrybes, tad egzistuoja ir dvasinis elementas; tai būdas pasitarnauti bendruomenei, bet už tai nereikalauti pripažinimo.“


      „Grow Free“ susideda iš daugiau kaip 100 vežimėlių, pastatytų pietų Australijoje. Mes visi galime padėti ir paremti vieni kitus, tai puiki žinutė ir pavyzdys, kokia galinga gali būti bendruomenė. Reikia tikėtis, kad šis judėjimas pasklis po pasaulį ir kiti ūkininkai bus įkvėpti dalintis savo derliumi su kitais. Tik dėl to, kad yra nusistovėjusi tam tikra tvarka, tai ne reiškia, jog taip ir turi būti. Bendruomenė yra tam, kad galėtume bendrai nuspręsti, kurie bendruomeniško gyvenimo aspektai turėtų būti keičiami. Mes visuomet turime pasirinkimą.

      „Aš manau, kad mes neturime pirkti to, ką mums siūlo visuomenė, galbūt jūs imate tai irgi suokti. Aš tikiu laisve, tad galbūt, jei mes auginsime ir dalinsimės, mes galėsime augti laisvi.“ 

      Skaityti komentarus