°C
   2020 07 16 Ketvirtadienis

   Paprastos taisyklės sėkmės ir gerovės pritraukimui

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   Autorius: Loreta Fokienė
   2020-06-13 09:00:00

   Net jei juokaujame, kad ne piniguose laimė, puikiai visi suprantame - be jų taip pat gyventi materialiame pasaulyje nesigauna. Norisi kokybiškai ir sveikai maitintis, sportuoti (taip, bėgiojimas ir pasivaikščiojimai laike nereikalauja žymesnių finansinių investicijų, tačiau kažkam gal norisi žaisti lauko tenisą?), puoštis natūralaus audinio rūbais, keliauti, pirkti knygas, lankyti saviugdos užsiėmimus, kultūrinius renginius ir taip toliau. Turbūt problema ne tame, kad nėra kur pinigus leisti, o labiau - kaip jų turėti pakankamai? 

   Finansinės gerovės ir klestėjimo tema visais laikais buvo ir tebėra aktuali. Patarimų ir atsakymų taip pat gausu. Šį kartą kviečiu pažvelgti ne iš fizinės pusės, t.y. ne apie tai, kaip pinigus uždirbti, o iš dvasinės - kaip pritraukti sėkmę ir gerovę lemiančią energiją. Tai taip pat svarbu ir apsidairę, paanalizavę savo bičiulių, kolegų pažįstamų gyvenimus sutiksite: ne visuomet gausą lemia verslumas, darbo krūvis ar prigimtiniai gebėjimai. Yra dar šis tas. Kas? Paskaitykite. 

   Vedinėje kultūroje už klestėjimą atsakinga deivė Lakšmi. Ir tai ne tik materiali sėkmė. Klestėjimo sąvoka apima gerokai daugiau. Juk vien pinigai nesukuria tikrosios gerovės jausmo. Galima pastatyti didelį namą, prabangiai jį įrengti, tačiau jei nebus šilumos, jaukumo, visa supanti materija ir liks negyva. Lakšmi pasakoja ne apie tokius turtu, o apie gerovę, kuri galima ir mažame bute, jei ten gera grįžti, galima pailsėti, jaustis ramiai, saugiai. Norint, kad jos energija lankytų namus ir šie būtų klestintys, būtina laikytis tam tikrų principų. 

   Švara ir tvarka

   Pastebėkite: jei žmogus skundžiasi pinigų, darbo, gerovės trūkumu, jo namuose dažniausiai nėra harmonijos, tvarkos, švaros. Toks žmogus linkęs kaupti tai, ko nenaudoja, bet gali vieną dieną prireikti. Jam būdingas prisirišimas prie daiktų, praeitį primenančių, tačiau teigiamų emocijų jau neteikiančių suvenyrų, į spintas netelpančių (ir beveik nenešiojamų) rūbų, senų buities rakandų, kitų vietą užimančių nefunkcionalių dalykėlių.  

   Sutikite, kai namai perkrauti, ir tvarkytis juose daug sunkiau. O Lakšmi mėgsta švarą ir erdvę. Norint jos sulaukti reiktų kasdien valyti grindis, visus atvirus paviršius. Švarindami namus tuo pačiu valome ir save: slegiančias ir ramybę atimančias mintis, jausmus. Švariuose, tvarkinguose namuose ir idėjos švarios gimsta. Išbandykite ir įsitikinkite patys. 

   Verta ne tik kasdien namus drėgnai valyti, bet ir atsisakyti to, ko jau ilgą laiką nenaudojote. Skirkite laiko spintų, spintelių, stalčių, dėžių peržiūrai ir be gailesčio atsikratykite to, ko jau seniai nereikia. Atminkite: į perkrautus namus negali patekti nei gaivi Lakšmi energija, nei nauji geri daiktai, nei gerovė. Ten jiems tiesiog nėra vietos. Sprendimas labai paprastas: atlaisvinkite erdves ir stebėkite, kas vyks! 

   Lauk tai, kas sugadinta!

   O dabar pasiruoškite mesti iš savo namų tai, kas jau neatrodo estetiškai: apiplyšusius rūbus, batus, sugedusią ir ilgiau nei metus neremontuotą techniką (jei jums daikto būtų reikėję, juk būtumėte sutvarkę, o dabar tai tiesiog vietą užimantis ir tikrai nereikalingas daiktas), įskilusius indus, aplūžusius suvenyrus ir panašius dalykus. Žmogaus mintis užgrobęs skurdo mentalitetas neleidžia patikėti, kad jis gali turėti gerus, kokybiškus, tvarkingus, funkcionalius daiktus. Todėl kaupia kaupia kaupia. Gal juodai dienai (kur gal niekuomet ir neateis!), gal tikėdamas kada nors sutaisyti, susiūti,  suklijuoti. 

   Tai, ką turite namuose - tik daiktai. Norite gyventi gausoje? Apsupkite save gražiais ir tvarkingais daiktais, o visa kita meskite be gailesčio lauk! 

   Atmosfera

   Klestintys namai kvepia jaukumu, maloniais aromatais, skaniu naminiu maistu, gėlėmis, natūraliais smilkalais, eteriniais aliejais. Lakšmi mėgsta, kai namai nuolat vėdinami, juose neužsistovi ir negenda kvapai, nėra maisto atliekų. Jai patinka ir rami, harmoninga muzika, vėjo varpelių skambesys.

   Verta negailėti pinigų žydinčioms gėlėms ir jomis puošti erdves, kur būnate dažniausiai. Svarbu jas tinkamai prižiūrėti, laiku keisti vandenį ir nelaikyti pradėjusių vysti. Žydėjimas namuose tikrai daug nekainuoja, o kuriama šventės nuotaika padeda jaustis jaukiai, atsipalaidavusiai. Labai svarbu prižiūrėti ir vazonuose auginamus kambarinius augalus - laiku persodinti, laistyti, šalinti nudžiuvusius lapus ir žiedus. 

   Visa jus supanti atmosfera turi žadinti gerus jausmus ir nekelti susierzinimo. 

   Tačiau šiukštu nenaudokite sintetinių dalykų: smikalų, kvapiklių, dirbtinų gėlių. Tai atstumia klestėjimo energiją. Įsigykite natūralių eterinių aliejų. Valydami namus užlašinkite lašą mėgiamo eterinio aliejaus ant šluostės - kvapas pasklis visuose namuose, o permainingoji Lakšmi užsukusi dairysis ir ieškos - kas taip maloniai kvepia? Jai patinka natūralūs kvapai, todėl galite būti tikri - liks jūsų namuose pasisvečiuoti ilgam. Galite naudoti ir garinimo lempą, difuzorių - bet ką, kas padeda švelniam kvapui pasklisti visoje jūsų gyvenamoje erdvėje. 

   Jei turite naminių gyvūnų, kuo dažniau valykite jų narvus, tualetus. 

   Santykiai: moterims

   Moteris - namų židinio saugotoja, namų deivė. Ji yra ta, kuri palydi savo vyrą į kasdienos mūšius (net jei tie šių laikų mūšiai nėra tokia, kaip kadaise, moters palydėjimas turi pirmykštę galią stiprinti, saugoti vyrą), laimina išeinantį iš namų ir sutinka grįžusį. Labai svarbu, kad moteris tikėtų savo vyru, palaikytų jį veikloje, drąsintų ir žinotų - jis viską gali! Moters sušildytas, jos dėmesiu, globa apgaubtas vyras iš tiesų pajėgia labai daug. Moteris gali jam tiek užauginti sparnus, tiek juos nukirpti. Ir tai ne perdėtai suteikta galia, o tai, kas realu ir apčiuopiama. Mylintis, drąsinamas, laiminamas vyras gyvenime pasiekia daug daugiau nei tas, kurį nuolat kritikuoja, kuriuo abejoja, nepasitiki, kaltina, kuriam priekaištauja. 

   Išmintinga moteris geba džiaugtis tuo, ką jai duoda vyras. Ji nepriekaištauja. Kuria jaukumą, grožį iš to, ką gauna ir turi. Matydama kažką, kas nepatinka, išsako tai švelniai, su meile. Jokio grubumo, riksmų, daiktų ar durų trankymo! Lakšmi jautri moters nuotaikoms, tačiau grubumas ją atbaido. 

   Santykiai: vyrams

   Išmintingas vyras žino: jei namuose jo laukia laiminga moteris, viskas už namų sekasi gerai! Jis daro viską, kad moteris su juo jaustųsi saugi, patenkinta, atsipalaidavusi. Įtampa vyriškas reikalas. Moterims to nereikia. Vyras kovoja ir grįžta namo ilsėtis. Žmonės jau seniai pastebėjo: už kiekvieno sėkmingo vyro yra jį mylinti moteris. Tie vyrai, kurie tai suvokia, negaili nei laiko, nei pastangų savo moters laimei. 

   Lietuvoje jau gana gerai žinomas lektorius Dmitrijus Trockis vyrams pataria: nori būti klestintis ir sėkmingas, daryk kasdien savo žmonai masažą! Pataria tarsi juokais, tačiau tame slypi išmintis - moteris, kur jaučiasi mylima, suteikia savo vyrui jėgų siekti ir pasiekti tikslus. Be to, Lakšmi irgi moteris. Ji liks namuose, kuriuose vyras rūpinasi savo mylimąja, dovanoja jai gėlių, negaili gražių, šiltų žodžių. 

   O kas toliau?

   Visa tai, ką aukščiau išvardijau, tarsi neturi jokio tiesioginio ryšio nei su pinigais, nei su karjera ar pajamomis. Daugelis žmonių klaidingai mano, kad reikia kuo daugiau dirbti, generuoti idėjas, kurios gali atnešti sėkmę ir viskas bus gerai. Taip, tiesos tame yra. Daug dirbant, investuojant iš tiesų galima tapti sėkmingu, tačiau gausa ne apie tai. Turtai neatneša laimės, o gausa yra ne vien pinigų kiekis. Galų gale, vieniems reikia labai daug materialių gėrybių, o kiti geba būti laimingi su tuo, ką turi. 

   Netikite, kad šios paprastos taisyklės gali padėti jums tapti klestinčiais ir džiaugtis gerove? Netikėkite, tačiau išbandykite. Veikia tai, ką veikiame mes. Vien skaitydami patarimus netapsime nei turtingi, nei laimingi. O darydami net ir nedaug galime gana greitai sulaukti permainų.

   Sėkmės ir klestėjimo jums bei jūsų namams!

   Skaityti komentarus