°C
      2024 10 30 Trečiadienis

      Žiovulys ir snaudulys. Kai net stiprios kavos puodelis negelbsti

      Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

      2022-02-21 09:00:00

      Rodos, atsikeliama laiku, kaip visuomet. O ir vakare nebuvo ilgai vakarota, bet jau rytas rytas... – tokio didžiulio snaudulio seniai nebuvo patirta, o ir tas begalinis erzinantis žiovulys... Kažkas ne taip. Kava nepadeda, mankšta jau atlikta, bet jokio žvalumo, jokio pakylėtumo... Ką gi daryti? Kaip elgtis, norint bent šiek tiek tą visą apsnūdimą išblaškyti?

      Pirmiausia, kas šauna į galvą – vanduo. Gali būti, kad jo išgeriama pernelyg mažai. Aišku, nenorint gerti, to prievarta daryti ir neverta, bet jei burna džiūsta ir šiek tiek troškina – vanduo yra puikus pagalbininkas. Jis juk būtinas mūsų organizmui.

      Tas užklupęs snaudulys ar net nuovargis – išties gali kamuoti, dėl per mažai geriamo vandens. Svarbu jį vartoti. Tada ir energijos lygis ims kilti, o ir be prasidedantiems dienos darbams susitelkti bus kur kas paprasčiau ir lengviau. Rekomenduojama dienos eigoje išgerti 8 stiklines vandens. Vandenį reikėtų gurkšnoti mažais gurkšniais, juo labiau žinant, kad vanduo yra labai svarbus medžiagų apykaitos procese. Geriant reguliariai, bet po nedaug, susidaro pakankamas skysčių kiekis ir, rodos, nuovargis ar bloga savijauta pamiršta kelią mūsų organizmo link. Gera sveikata – svarbiausia. Tad neverta priešgyniauti, kai liepiama vartoti daugiau skysčių. Geriausias, žinoma, tyras arba šaltinio vanduo.

      Maistas tai pat gali turėti įtakos kiek pablogėjusiai savijautai, t.y. apatijai, snauduliui, jėgų nebuvimui. Gal valgoma per daug, gal ne laiku, gal prieš miegą ir t.t.? Dėl to mūsų smegenų veikla ima lėtėti, imama neprisiminti kai kurių dienos eigoje laukiančių darbų ar svarbių įvykių, t.y. ima kamuoti atminties problemos, o kur dar reakcijos susilpnėjimas. Taip ir „dėliojasi“ viskas į krūvą ir nėra ko stebėtis, kad laiku nespėjama atlikti mums pavestų užduočių, darbų ir kitų pareigybių. Jeigu valgoma ne laiku, ar yra laikomasi kažkokio naujo mitybos plano, gali būti, kad žmogaus organizmui toks režimas tiesiog yra netinkamas ar net žalingas. Ties šiuo klausimu reikia padirbėti ir atrasti optimaliausią mitybos planą taip nepakenkiant savo organizmui. Pravartu, žinoma, pasitarti ir su medikais. Kiekvieno žmogaus organizmas, maitinimosi įpročiai ir visa rutina yra labai individualus dalykas. Tad kelios nuomonės – visada geriau, nei vien tik perskaitytas patarimas žurnale ar interneto puslapyje. Reikia derinti. Tiek maisto produktus, tiek valgymo laiko intarpus ir pan. Galima teigti, kad nieko nenustebinsime, jei maitinsimės bet kaip ir bet ką... Taip tik patys save apgausime. 

      Ir vis dėlto, jei manoma, kad maistas ir vanduo nepadeda, tai niekas ir nepadės, nes per tą skubėjimą pamirštame labai svarbų dalyką – ogi patį judėjimą, sportą, rūpinimąsi kūnu ir jo poreikiais. Vien sveikai valgant, bet mažai judant, snaudulio ir nuovargio taip lengvai nenusikratysime. Nebūtina lankyti sporto klubo ar pirkti kuo brangesnį ir kuo daugiau funkcijų turintį treniruoklį, galima kuo puikiausiai mankštintis ir namuose, o geriausia yra laikas, skirtas pasivaikščiojimams lauke, ar šiaurietiškas ėjimas – taip daugelio dabar propaguojamas, galima ir lengva ristele prasibėgti netoliese esančiame stadione. Variantų daug, tik reikia atrasti sau tinkamiausią. Tai tikrai gali prasklaidyti apsnūdimą, pavargimą ar blogą nuotaiką. Grynas oras – visuomet laimi! Lengvai prasimankštinti – tai tolygu pradėti dieną puikiai ir aktyviai.

      Svarbu netingėti. Žinoma, kartais sunku tam prisiruošti, nes laukia dar daug neatliktų darbų, daug kitų reikalų ar tiesiog buities rūpesčių, bet gera savijauta tikrai atperka viską. Tad „investuoti“ šiek tiek laiko ir pastangų vardan savosios sveikatos ir siekiant patirti kaip įmanoma mažiau nuovargio ir blogų, slogių nuotaikų – pasistengti išties verta. Nauda bus kone dviguba – tiek sveikatos atžvilgiu, tiek visos dienos ūpui!

      Skaityti komentarus