°C
   2024 05 28 Antradienis

   Ramūnas Karbauskis: Naisiai. Vasara. Festivaliai

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: Ramūnas Karbauskis
   2023-04-14 10:00:00

   Vasarą Naisių bendruomenė Lietuvai vėl padovanos du festivalius visai šeimai. Pirmasis „Naisių vasara 2023“ įvyks liepos 8 dieną, antrasis „Naisių vasara 2023-Žolinė” – rugpjūčio 15 dieną.

   Kaip sako lietuvių liaudies patarlė – „nėra to blogo, kas neišeitų į gerą“. Po praėjusių metų bandymo sunaikinti „Naisių vasaros“ festivalį, prižadėjau, jog tą pačią vasarą įvyks antrasis festivalis ir tai taps ne vienerių metų akcija. Taigi jau šiais metais Naisiai vėl kviečia į du „Naisių vasaros“ festivalius.

   Dabartinė valdžia nemyli tradicinių šeimų, blaivybės, kultūros, o Naisiai – pirmoji Lietuvos istorijoje mažoji kultūros sostinė, puoselėjanti Tautos ir šeimos tradicijas, saugią ir blaivią aplinką, lietuvišką kultūrą. 

   Naisių bendruomenė deda milžiniškas pastangas, kad didžioji mūsų visuomenės dalis galėtų švęsti gyvenimą taip kaip ji nori – be narkotikų, be alkoholio, be „liberalaus elito“ prievarta primetamos kultūros… 

   Tikiuosi, kad nuo tradicinių vertybių atitrūkusi valdžia daugiau nebedės pastangų kovai su Naisių kaimo bendruomenės organizuojamais renginiais, o užsiims valstybės saugumo, demografijos, ekonomikos, švietimo, sveikatos apsaugos, regionų problemomis… 

   Žinau, kad mano žodžiai labai erzina šitą valdžią, bet, pagalvojus, ko ji apskirtai verta, jei ji iš Lietuvos veja vėžiu sergantį, vieną žinomiausių lietuvių pasaulyje, teatro režisierių Rimą Tuminą? Kas jai davė teisę žeminti jį ir niekinti jų griovimo politikai nepritariančius menininkus?

   Lenkiuosi prieš tuos kūrėjus, kurie lieka ištikimi savo pašaukimui ir nepaklūsta jokiam spaudimui. Sakau tai todėl, jog ir šiais metais „Naisių vasaros“ festivalyje pasirodys tie, kurie nebijo dabartinės valdžios arba taip vadinamo „liberalaus elito“, kuris siekia kontroliuoti ir valdyti viską, nemalonės.

   Tokių menininkų tikrai yra ir mes juos pamatysime „Naisių vasaros“ festivalio scenoje..

   Skaityti komentarus