°C
   2019 06 16 Sekmadienis

   Selektyvi klausa? Moteris negirdi TIK vyrų balsų

   Nuotrauka: AsiaWire nuotr.

   2019-01-12 21:17:00

   Nors tai skamba kaip mokslinė fantastika ar tiesiog banalus pasiteisinimas nesiklausyti savo vaikino, gydytojai moteriai iš Kinijos diagnozavo retą patologiją, dėl kurios ji negirdi vyrų balsų, nors moterų girdi kuo aiškiausiai.

   Moteris pavarde Chen, vieną rytą prabudo ir suprato, jog nebegirdi savo vaikino balso. Naktį prieš ją pykino, buvo nesveika ir cypė ausye.

   Gydytojai patvirtino, jog moteris gali kuo aiškiausiai girdėti kitų moterų balsus, bet kai prakalba vyras - nieko. 

   Supratusi, jog sutriko jos klausa, Chen greitai nuskubėjo į Qianpu ligoninę, kur gydytojai negalėjo patikėti savo akimis.

   ,,Ji girdėjo ir suprato viską, ką sakiau, bet kai į palatą atėjo jaunas rezidentas, pacientė jo visiškai negirdėjo",- teigė gydytoja Lin Xiaoquing.

   Ligoninėje gydytojai po ilgų diskusijų nustatė kurtumą žemiems dažniams, taigi ji girdėti gali tik aukšto dažnio garsus, tokius kaip moterų balsai. Gydytoja mano, jog šią problemą Chen iššaukė stresas.

   Ši reta patologija pasireiškia tik 1 iš 13 000 pacientų, kenčiančių dėl klausos sutrikimų. Ligą nustatyti itin sunku, nes dažnai ne tik pacientai, bet ir gydytojai, nėra girdėję apie tokią retą ligą. Dažni šios ligos simptomai: dėl žemesnio dažnio garsų nesugebėjimas suprasti ką žmonės kalba telefonu ar įvairių aplinkos garsų,tokių kaip šaldytuvo ūžimas, negirdėjimas.

   Gydytojų manymu Chen liga, turbūt, bus trumpalaikė, ir su laiku ji atgaus pilną klausą, bei vėl galės girdėti, ką sako vaikinas.

   Skaityti komentarus