°C
   2022 06 25 Šeštadienis

   Seimo valdyba nesutiko tirti, ar Seimo rūmuose buvo naudojamos narkotinės medžiagos

   Nuotrauka: Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

   2022-06-22 13:00:00

   Seimo valdyba atmetė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narės Ligitos Girskienės prašymą ištirti, ar Seimo rūmuose buvo naudojamos narkotinės medžiagos.

   Parlamentarė prašė „atlikti Seimo rūmų paviršių nuotekų tyrimą, kuris leistų nustatyti, ar Seimo rūmuose yra ar buvo naudojamos narkotinės medžiagos, ar Seimo darbuotojai, ar svečiai buvo apsvaigę nuo narkotinių medžiagų.“

   Apie tokį parlamentarės kreipimąsi, kuris, anot jos,  atsirado reaguojant į pilietinės visuomenės pastabas, trečiadienį Seimo valdybos narius informavo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

   Tokiu pasiūlymu pasipiktino Seimo vicepirmininkas Andrius Mazuronis. „Ar į kiekvieną tokį absurdą reaguosime, ar tik į opozicijos iškeltą? Dvi savaites jau Seimas buvo kaip cirkas, ar norime tęsti? Absurdas kažkoks ir viskas“, – sakė jis.

   Skeptiškai L. Girskienės iškeltą klausimą vertino ir Seimo vadovė.

   „Man atrodo, kad pati formuluotė klausimo ir galimos išvados iš tokio tyrimo rezultato nieko nepasakys, nes puikai suprantame, kad Seimo rūmuose kiekvieną mėnesį apsilanko tūkstančiai žmonių. Kokias išvadas galima padaryti iš tokio tyrimo rezultato, man ne visiškai aišku. Apskritai kokia yra intencija kolegės?“, – svarstė V. Čmilytė-Nielsen, kuri parlamentarės kreipimąsi įvertino kaip keistoką.

   Tačiau Seimo kancleris buvo pasirengęs reaguoti ir parengė Seimo valdybos nariams sprendimo projektą.

   „Mes prašome, kad Seimo valdyba pavestų mums kreiptis į Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentą ir pateikti informaciją dėl aplinkos testavimo Seimo rūmuose dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų pėdsakų aplinkoje atlikimo, įskaitant informaciją dėl tokio testavimo galimybių apimties, galimų rezultatų vertinimo ir kitų susijusių aplinkybių.  Kitaip sakant, mes norime išsiaiškinti, kokios yra galimybės tokį tyrimą atlikti, kaip galima būtų vertinti rezultatus. Tada į kitą Seimo valdybos posėdį sugrįžtume su  departamento atsakymu ir valdyba galėtų priimti sprendimą“, – Seimo valdyboje sakė Seimo kancleris Modestas Gelbūda.

   Tačiau posėdyje dalyvavę Seimo valdybos nariai vienbalsiai balsavimu atmetė parlamentarės  L. Girskienės prašymą.

   Skaityti komentarus