°C
   2021 05 09 Sekmadienis

   Siūloma 2022-uosius skelbti Gyvūnų gerovės metais

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   Autorius: alkas.lt informacija
   2021-04-24 19:00:00

   Po svarstymo Seimo plenarinių posėdžių salėje pritarta Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime nario Lino Jonausko siūlymui Seimo nutarimu 2022-uosius paskelbti Gyvūnų gerovės metais. Liko vienas balsavimas iki nutarimo priėmimo.

   Pasak L. Jonausko, šiuo nutarimu siekiama šviesti visuomenę apie gyvūnų gerovės svarbą. „Pastaraisiais metais buvo atskleisti ir paviešinti didelio masto žiauraus elgesio su gyvūnais atvejai, išaiškintos nelegalios veisyklos, gyvūnų teisių pažeidimai namų ūkiuose ir privačiuose zoologijos soduose. Brandžioje visuomenėje žiaurus elgesys su gyvūnais yra netoleruojamas.

   Tokie atvejai daro gėdą mūsų valstybei. Manau, kad visuomenės švietimas yra svarbi dedamoji, kuri gali padėti spręsti daugelį su gyvūnų gerove susijusių problemų. Jei visuomenėje toks elgesys nebus toleruojamas, žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų ims mažėti.

   Gyvūnų gerovės metų paskelbimas galėtų būti pirmas žingsnis šviečiant visuomenę apie gyvūnų gerovės svarbą. Būtent visuomenė ir turi kurti gyvūnų gerovei palankią aplinką“, – sako L. Jonauskas.

   Seimo Aplinkos apsaugos narys teigia, kad gyvūnų gerovės klausimai visuomenėje dažnai nepelnytai yra nustumiami į paraštes.

   „Nemanau, kad gyvūnų gerovė yra mažiau svarbi, nei aplinkos apsaugos ar kiti klausimai. Dažnai žiauraus elgesio su gyvūnais problemų sprendimas yra nustumiamas kaip nereikšmingas ir prie jo grįžtama tik įvykus rezonansiniams atvejams.

   Būtent po tokių atvejų imta lopyti įstatymų spragas. Seimas neseniai priėmė ne vieną įstatymą, kuris padės užtikrinti gyvūnų gerovę: skatins atsakingą gyvūnų veisimą, prekybą ir įsigijimą, laikymą. Įstatymų įsigaliojimą lydėsianti švietimo kampanija taptų svarbiu elementu ne tik informuojant visuomenę apie pokyčius gyvūnų gerovės srityje, bet ir kuriant tam palankią aplinką“, – teigia L. Jonauskas.

   Šaltinis: alkas.lt


   Skaityti komentarus