°C
   2020 07 11 Šeštadienis

   VRK nagrinės skundą dėl prezidentės pasisakymo apie premjerą

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2019-03-21 14:00:00

   Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), gavusi Seimo nario Petro Gražulio ir „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio skundą dėl sekmadienį vykusių rinkimų metu prezidentės Dalios Grybauskaitės išsakytos kritikos premjerui Sauliui Skverneliui, sudarė grupę, kuri aiškinsis skunde pateiktus argumentus. 

   Nors VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė ketvirtadienį vykusiame posėdyje teigė, kad jos nuomonė nepasikeitė dėl anksčiau išsakyto teiginio, jog šalies vadovė, rinkimų dieną sukritikavusi premjerą, įstatymų nepažeidė, darbo grupė, kuri spręs, ar skundai pagrįsti, visgi buvo sudaryta.

   „Pozicija yra aiški, rezultatų klausimas į posėdį nebus nešamas tol, kol nebus išnagrinėti pateikti skundai“, - patvirtino VRK pirmininkė L. Matjošaitytė.

   VRK sprendimu, išvados projektą rengs Tauras Rutkūnas ir Andrius Puksas.

   Seimo narys P. Gražulis šią savaitę kreipėsi į VRK, prašydamas įvertinti prezidentės D. Grybauskaitės pasisakymus apie premjerą Saulių Skvernelį ir kandidatą į Vilniaus merus Artūrą Zuoką, kuriais galimai buvo šiurkščiai pažeistas Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas.    Sekmadienį prezidentė sukritikavo premjerą dėl jo pasisakymo apie Latviją bei anksčiau vykusio vizito į Izraelį. Pasak šalies vadovės, reikia didelių sugebėjimų, kad darytum tokią tarptautinę gėdą, kokią daro premjeras.

   P. Gražulis taip pat piktinosi, kad, pasak jo, D. Grybauskaitė rinkimų dieną viešai pareiškė, kad vienas iš kandidatų į Vilniaus merus - galimai yra vagis.

   Antrajame Savivaldos rinkimų ture balsą atidavusi prezidentė teigė, kad balsavo už nevagiantį kandidatą.    „(Balsavau už tą. - ELTA), kuris ramiai dirba, mažiau šneka apie tai ir nevagia“, - žurnalistams sekmadienį sakė D. Grybauskaitė. 

   Skaityti komentarus