°C
   2023 12 08 Penktadienis

   Arminas Mockevičius: Kas dabar vyksta su konservatoriumi K. Bartoševičiumi?

   Nuotrauka: Armino Mockevičiaus nuotr. | Minfo koliažas

   Autorius: Arminas Mockevičius
   2023-01-24 13:00:00

   Po emocijų bangos galima lengviau įvertinti, kas vyksta. Vakar viskas vyko ne pagal konservatorių planą, o planuota viską užbaigti tyliai. Džiugu, kad nepavyko, nors ir konservatorių seniūnė dar ryte dėkojo už gerą darbą, o darbų su Bartosevičiumi tikrai buvo padaryta (tik klausimas, ar gerų). Jis buvo tikras konservatorius, kuris visada tinkamai balsavo pagal partijos liniją dėl visų esminių klausimų, visada buvo salėje niekada neišsišoko, todėl abejoti jo priklausymu frakcijai niekaip negalime. Jis balsavo ir dėl kovido prievartos, ir dėl narkotikų, ir dėl homoseksualų šeimų.

   Pusdienį buvo tariamasi, ką daryti, kaip elgtis toliau. Buvo sutarta naudoti atskyrimo taktiką. Ką tai reiškia – bandyti atsieti Bartosevičių nuo TS-LKD, o visą kaltę suversti bendram katilui – Seimui. Dar geriau būtų įtikinti, kad tai opozicijos narys, bet to, matyt, nepavyks.

   Pirmas 14:20 išstojo konservatorių pakalikas Bielinis, kuris pasakė, kad tai buvo atsitiktinis žmogus partijoje, vėliau kalbėjo Gentvilas apie kažkokius kalibrus, bet jo kalba buvo labai nerišli, po to į trasą atėjo tarybinis pedagogas, gerai, kad jam buvo blaivios dienos, jis bėdą vertė nepartiniams, ir kad partijos kaltos tik dėl to, kad prirenka žvaigždžių ir po to srebia košę (remiantis tokia logika, tai ir Šimonytė daugiau nei 10 metų buvo ne prie ko, nes tik gruodį įstojo į konservatorių partiją), vėliau pas Žeimytę išsiuntė Saudargą, kuris kaip ir konservatorius, bet kaip ir ne. Jis ten bandė vapenti, kad čia viso Seimo gėda. Atkreipkite dėmesį, kad niekas iš konservatorių partijos narių nepasmerkė Bartosevičiaus, o Šimonytė būdama Bartosevičiaus politinė krikštamotė iš vis tyli lyg vandens prisėmus. 

   Paskutinis epizodas rodo „laisvą žodį“ Lietuvoje ir kam priklauso Jakilaitis. Jo laidoje Dėmesio centre akivaizdžiai neprofesionaliai nukirptas Jakilaitis tariantis partijos pavadinimą: „Bartosevičius priklauso ne vien Seimui, ne vien Tėvyn...“, matyt montuotojas buvo šiek tiek įpiešęs, o reikėjo dirbti greitai, už tai matyt neteks darbo. 

   Tokie metodai garbės Lietuvos žiniasklaidai nedaro. Taigi, vyksta Bartosevičiaus daužymas ir visiškas valgymas, matyt sutarta, kad jis save jau paaukojo (tikintis, kai viskas nurims, partija jį ištrauks ir suteiks šiltą vietelę). Visgi girdėdamas jo paskutinius interviu matau, kad jis ant palūžimo ribos, todėl jei turi bendrininkų ar pan. jis tampa labai pavojingas ir, nenoriu būti blogu pranašu, bet gali įvykti nelaimė, o tai būtų pats blogiausias dalykas šiuo etapu. Kad ir kaip paradoksalu, bet būtent Kristijoną šiuo metu ir reikia labiausiai saugoti.

   Konservatoriai parodė, kas būna jų ištikimiems vykdytojams ištikus nelaimei, o kadangi šioje partijoje vertybės jau pamirštos seniai, tai visi dabar gyvena baimėje. Prokurorė jau ne kartą įrodė, kad yra principinga, dėl to prokuratūros biudžetas labai stipriai nukentėjo. Dabar ji palietė Šimonytės politinį krikštasūnį, ji pavojinga Šimonytei ir dėl to, nes žmonės pamatę, kad yra principingų pareigūnų ir kiti gali pradėti šnekėti ir galbūt net apie pačią PIŠ. Todėl dabar antras žmogus, kurį reikia saugoti - tai generalinė prokurorė. Ir, galiausiai, šioje istorijoje pasigendu atjautos aukoms. Ką jos šiuo metu patiria yra baisu, dar baisiau ką patyrė tuo metu, kai buvo vykdyti nusikaltimai. Šiuo metu jos tikrai nenori būti atskleistos ir kalbėti viešai, tai žmonės, kurie visą gyvenimą liks su tuo (o galbūt tais) įvykiais, ir tą jiems išgyventi labai sunku. Tai žmonės, kurie nori tai paslėpti ir būti to nepatyrę, tačiau nori ir teisingumo.

   Dalinuosi šiuo AVICII video šia tema, kuri labai aiškiai parodo, kad aukos labiausiai nori teisingumo, o jo negavusios niekada nenurimsta:

   Skaityti komentarus