°C
   2024 07 16 Antradienis

   J. Blažytė: Kas naujo vakarų fronte?

   Nuotrauka: Asmeninio archyvo nuotr.

   Autorius: J. Blažytės Facebook įrašas
   2023-05-27 12:02:00

   Blogos naujienos: Leidinys Bloomberg: 

   „Žadėtųjų naikintuvų F-16 Ukrainai gali tekti laukti dar ilgai. Kol kas nė viena šalis oficialiai neprisiėmė įsipareigojimų tuos naikintuvus perduoti. Gali būti, kad tik dvi šalys – Danija ir Nyderlandai – išsiųs į Ukrainą F-16“

   Leidinys Newsweek: 

   „Jei Ukraina gaus F-16 naikintuvus, jai teks išspręsti tris rimtas problemas: keletą mėnesių trunkantis pilotų apmokymas, infrastruktūra (aerodromų statyba) ir lėktuvų aptarnavimas. 

   Leidinys Daily Mail: 

   „D. Britanijos karo strategijos analitikas G. Wheeldon perspėja, kad D. Britanijoje dėl pagalbos Ukrainai baigiasi ginklai ir siūlo vyriausybei pagalvoti apie savo šalies saugumą“.
   Analitikas išreiškė susirūpinimą, kad D. Britanija jau nebelabai kažką gali pateikti Ukrainai, gal tik pasibaigusio galiojimo raketas Storm Shadow.

   Leidinys Newsweek: 

   „Rusijos armija konflikto Ukrainoje metu įgijo tai, ko jai labiausiai trūko – karinę patirtį. Tuo tarpu NATO nėra pasiruošusi bet kokiam galimam konfliktui su Rusija“

   Leidinys Politico: 

   „Gauta informacija iš Baltųjų rūmų parodo, jog didėja tikimybė, kad Amerika sieks Ukrainos – Rusijos konfliktą įšaldyti daugelio metų ar net dešimtmečių perspektyvoje. Tai reiškia, kad bus suderintos „raudonos linijos“, kurių abi šalys įsipareigos neperžengti, bet sienos nebus oficialiai pripažintos. Tai būtų Korėjos variantas“. JAV Generalinio štabo vadovas Mark Milley: „Ukrainos iškeltas strateginis tikslas kariniu būdu atsiimti visas prarastas teritorijas neatrodo pasiekiamas trumpalaikėje perspektyvoje“.


   (Apie ilgalaikę perspektyvą nebuvo pasakyta nieko).


   NATO generalinis sekretorius J. Stoltenbergas:

   „Ukrainos priėmimas į NATO neįeina į darbotvarkę“. Tuo tarpu pagrindinis karo sponsorius - JAV - šiuo metu skęsta savo finansinėse problemose (laukiamas default‘as), o valdžioje esantys respublikonai grasina stabdyti tolesnį karo finansavimą. 

   O štai ir Baltarusijos prezidentas A. Lukašenka: „Į Baltarusiją pradedami vežti branduoliniai ginklai. Tam reikalingos „plaščiadkės“ jau paruoštos...“


   Bet yra ir gerų žinių:
   Ukrainos kontrpuolimas kaip ir prasidėjo...
   Lietuvos ekspertai sako, kad mes tikrai laimėsim, kad Putiną tikrai išvarysim, kad Krymą tikrai atsiimsim, kad Ukrainą į NATO tikrai priimsim ir šiaip „och, mes jiems parodysim“. 

   P.S. Visada patiko optimistai.

   Skaityti komentarus