°C
   2024 06 17 Pirmadienis

   Kristina Zamarytė-Sakavičienė: Gal mūsų valdžia valdo kitą Lietuvą?

   Nuotrauka: Asmeninio archyvo nuotr.

   Autorius: Kristina Zamarytė-Sakavičienė
   2023-05-25 11:00:00

   Turime valdžią, kuri savo tikslo siekia, nepaisydama 72 proc. visuomenės valios ir manipuliuodama procedūromis, kad pilietinės organizacijos nespėtų sureaguoti, o prieštaraujantys parlamentarai - balsuoti.

   Ji meluoja, kad civilinė sąjunga nėra šeima, ir apsimeta, kad šis projektas svarbus heteroseksualioms poroms, kurios gyvena nesusituokę.

   Mums vis kartoja tą patį skaičių - yra 600 tūkstančių tokių porų.

   Paskaičiuokim.

   Vadinasi, nesusituokusių žmonių, kurie laukia civilinės sąjungos, yra virš milijono - apie 1 200 000.
   Lietuvoje yra apie 880 tūkstančių pensininkų ir apie 650 tūkstančių vaikų. Viso apie 1530000 asmenų, kuriems kurti šeimą nelabai aktualu dėl amžiaus.

   Tai visus kartu sudėjus jau gaunasi daugiau nei dabar Lietuvoje gyvenančių žmonių (daugiau nei 2,6 mln.).

   O kur visi susituokę, kur vieniši, kur kunigai ir vienuoliai? Gal mūsų valdžia valdo kitą Lietuvą?

   Kaip bebūtų su tais skaičiais, heteroseksualios poros nesituokia, nes dar ar išvis nenori kurti šeimos, nenori įsipareigoti. Civilinė sąjunga čia nieko nepakeis.

   Ji pakeistų vieną esminį dalyką - įteisintų tos pačios lyties šeimas.

   Civilinė sąjunga ne šiaip suteiktų šeimos teises platesniam ratui žmonių, bet atsisakytų pagrindinės šeimos kūrimo taisyklės – lyčių skirtingumo principo. Tai iš esmės pakeistų teisinę šeimos sampratą, nes reikštų svarbiausio šeimos siekio – užtikrinti geriausią aplinką vaikams gimti ir augti – atsisakymą. Ji būtų galutiniai susieta tik su emociniais, seksualiniais ir kitokiais suaugusiųjų ryšiais. 

   Atsisakius esminio principo, netenka prasmės ir kiti šeimos principai. Juk monogamijos principas kyla ne iš emocinio sąjungos lygmens, bet iš to, kad kiekvienas vaikas turi vieną tėtį ir vieną mamą; ištikimybės ir stabilumo principai kyla iš to, kad vaikų auginimui reikia ilgalaikės tėvų sąjungos.

   Skaityti komentarus