°C
   2024 02 29 Ketvirtadienis

   V. Jankauskaitė: Apie kovą su blogiu

   Nuotrauka: Asmeninio archyvo nuotr.

   Autorius: V. Jankauskaitės Facebook įrašas
   2023-05-28 22:17:00

   Visą savaitę neišeina iš galvos viena paskaita. Autoriaus neminėsiu - jis save atpažins ir taip :) Paskaita labai gera. Apie kovą su blogiu. 


   Ne, ne apie tą visuotinę kovą, kurią būtume linkę įsivaizduoti. Ne herojaus mūšį su visa vaikščiojančia zombių kariauna :) 


   Apie kovą, kuri vyksta kasdien mūsų kiekvieno gyvenime. 

   Apie žmogiškąją pasirinkimo sekundę - kai nusprendžiame, ar šįkart balsuojame už baltuosius ar parsiduodame juodiesiems.

   Ir ten buvo ištransliuota labai gera mintis/idėja. Blogio negalima IGNORUOTI. Jei nori, kad pasaulis būtų geresnis, negalima leisti jam tarpti jį ignoruojant ( slepiant galvas, apsimetant, nutylint).

   Blogį visada reikia grąžinti. Šiuo atveju žodis "grąžinti" vartojamas tokia prasme "pastebėti", "įvardinti", pasakyti garsiai blogai besielgiančiam, kad tai ką jis daro, yra blogai, neteisinga ir pan.

   Autorius paminėjo, jog blogio pasaulyje pamažės, jei mes sugebėsime jį visada grąžinti jį siunčiančiam. Bet grąžinti visada reikia truputėlį mažiau nei gavome, patyrėme.

   Manau, labai geras patarimas. Ypač lietuviams. Mes labiau linkę patylėti, nutylėti skriaudas, neteisybę. O juk reikėtų tik pasakyti - "vogti, naudotis kitais žmonėmis, juodinti, apkalbėti, manipuliuoti yra negražu. Tai yra blogis. Tu blogai elgiesi. Esi neteisus".

   Ėmiau taikyti praktikoje. Veikia. Tad drąsiau. 

   Kad nemanytų, jog niekas nemato, kad negalvotų, jog jų įžūlumas jiems leidžia dar labiau tarpti.

   Skaityti komentarus