°C
   2021 09 24 Penktadienis

   A. Lukašenka teigia, jog Vakarų vykdoma kampanija prieš Baltarusiją gali išprovokuoti „Trečią pasaulinį karą“

   Nuotrauka: The Times of Israel nuotr.

   2021-07-24 17:00:00

   Ilgametis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka teigia, jog sankcijos ir parama opozicijos judėjimams iš užsienio veda Europą pavojingu keliu. 

   Trečiadienį paskelbtame interviu portale „Sky News Arabia“ prezidentas sakė, kad „europiečiai vykdo mišrų karą prieš „mus, Rusiją ir net Kiniją“.

   Prezidentas nesibaimino aštrių komentarų ir ES valstybių lyderius pavadino „išprotėjusiais politikais“, kurie yra priklausomi nuo JAV.  A. Lukašenka teigė, kad jų požiūris į Maskvą, Minską ir Pekiną „ne tik sukuria įtampą - jie siekia trečiojo pasaulinio karo“.


   A.Lukašenkos vyriausybė susidūrė su daugybe politinių sankcijų po to, kai bendrovės „Ryanair“ vykdomo skrydžio metu davė skubų nurodymą lėktuvo pilotui nutupdyti lėktuvą šiam vykstant per šalies oro erdvę. Baltarusijos atstovai teigė, jog skrydžio metu buvo gauta žvalgybos informacija, kad lėktuve yra bomba, tačiau lėktuvui nusileidus ant žemės, saugumo operatyvininkai sulaikė du orlaivyje buvusius žymius opozicijos aktyvistus Romaną Protasevičių ir Sophią Sapegą.


   Šis incidentas iššaukė griežtą ES  atsaką, Briuselio atstovai tai apibūdino kaip „valstybės remiamą piratavimą“.  Nemažai oro linijų atsisakė skristi per Baltarusijos oro erdvę, o šalies nacionalinė oro bendrovė „Belavia“ susidūrė su apribojimais, taikomais net 27 valstybėse. Sulaikyta pora buvo apkaltinta organizavus šalį sukrėtusius protestus nuo tada, kai praėjusių metų prezidento rinkimuose buvo paskelbta A. Lukašenkos pergalė. Pasak opozicijos ir daugelio tarptautinių stebėtojų, rinkimai buvo suklastoti.


   Gegužės mėnesį Rusijoje pagarsėjusi pokštininkų pora apsimetė JAV „Nacionalinio demokratijos fondo” (NED) atstovais, kurie atskleidė savo organizacijos vaidmenį skatinant po rinkimų kilusius neramumus Baltarusijoje. Nina Ognianova, prižiūrinti NED darbą su Baltarusijos vietinėmis grupėmis, „YouTube“ žvaigždėms „Vovanui” ir „Lexus“ sakė, kad Amerikos finansavimo įstaiga teikė paramą „bendruomenės organizuojamoms“ veikloms ir pripažino prisidėję prie protesto judėjimo.

   Skaityti komentarus