°C
   2020 07 13 Pirmadienis

   ABC ir CBS atleido darbuotoją, paviešinusį vaizdo įrašą, kuriame A. Robach kalba apie J. Epstein

   Nuotrauka: KCRW nuotr.

   2019-11-16 08:00:00

   Dėl kritikos audros, sukaupusios virš pagrindinių žiniasklaidos kanalų „ABC“ ir „CBS“, dėl jų reakcijos į paviešintą vaizdo įrašą, kuriame kalba „ABC“ žurnalistė Amy Robach, vis daugiau žmonių ima galvoti, jog populairioji žiniasklaida slepia tiesą, kurią žmonija privalo žinoti. Iš tiesų tokios frazės kaip „naujienos, kurias turite žinoti“ skamba labiau kaip tėtis arba mama, saugantys vaikus nuo informacijos, kuri iš tikrųjų padėtų jiems užaugti.

   Suirutė prasidėjo maždaug prieš savaitę, kai buvo rodomas vaizdo įrašas, kuriame „ABC“ žurnalistė Amy Robach skundžiasi, kad kanalas atsisakė rodyti jos interviu su garsiu nuteistojo, kaltinamo pedofilija, Jeffrey Epstein kaltintoju. Štai ką ji sakė:

   “Aš ėmiau interviu iš Virginia Roberts. Mes jo netransliavome. Pirmiausia, man buvo pasakyta: „Kas yra Jeffrey Epstein? Niekas nežino, kas jis toks. Tai yra kvaila istorija.“ Tada rūmai sužinojo, kad mes turėjome įrodymus dėl princo Andrew dalyvavimo pedofilinėje veikloje, todėl jie ėmė mums grasinti milijonais skirtingų būdų.

   Sunku suvokti tai, ką turėjome, turėjome Clinton, turėjome visus. Trejus metus stengiausi, kad tai baigtųsi […] Ateis diena, kai suprasime, kad Jeffrey Epstein buvo pats didžiausias pedofilas, kurį ši šalis kada nors matė“

   Tai, kad A. Robach laisvai pareiškė, jog Bekingemo rūmai neleido jos naujienų organizacijai transliuoti jiems žalingo interviu, daug ką pasako. Šiame straipsnyje bus išsamiai aptariami A. Robach parodymai. 

   ABC atlieka žalos kontrolę

   Spėjama, kad „ABC News“ sumenkino vaizdo įrašo reikšmingumą sakydama, kad A. Robach J. Epšteino istorija tuo metu nebuvo tinkama eteriui. Jie stengėsi įtikinti savo kolegas „Fox News“, kad viskas yra ne taip, kaip atrodo:

   “Tuo metu ne visi mūsų pranešimai atitiko standartus, tačiau nenustojome aiškintis istorijos aplinkybių. Nuo tada mes turime komandą specialiai šiam tyrimui ir tam skirti dideli ištekliai. Šis darbas padėjo atsirasti dviejų valandų dokumentiniam filmui ir šešių dalių transliacijai, kurie bus rodomi kitais metais “, - kalbėjo „ ABC “atstovas spaudai

   Taigi jiems prireikė trejų metų, kad visiškai suprastų šio interviu pagrįstumą. Dar liko metai laukti, kol išgirsime istoriją? Tai - gana griežti standartai.

   Bet palaukite minutėlę: ar tai nėra ta pati naujienų organizacija, kuri neseniai priėmė žaibišką sprendimą transliuoti vaizdo įrašą iš 2017 m. Kentukio ginklų parodos, demonstruojančios nepaprastą naujos karinės ginkluotės galią, ir bandė tai perduoti tarsi šiuo metu Turkijos armija žudytų kurdus?

   Paviešintojas buvo atleistas

   “ABC” pastangos „ištaisyti“ situaciją lėmė, kad ant jų veido liko daugiau dėmių nei prieš tai. Nenuostabu, kad jie visiškai atmeta A. Robach teiginį, jog išorinė įtaka (Bekingemo rūmai) turėjo įtakos jų sprendimui netransliuoti interviu, taip pat A. Rorbach tvirtino, kad šis interviu iš tikrųjų turėjo „viską“; bet jei A. Robach tvirtinimai būtų melagingi, ar tikrai kanalas turėjo taip nusiminti, kad šis vaizdo įrašas pasirodė?

   Siekdami aiškiai perduoti žinią kitiems ateityje planuojantiems paskelbti slaptą informaciją, „ABC“ sunkiai dirbo, kad nustatytų darbuotoją, įtariamą A. Robach vaizdo įrašo perdavimu stebėjimo grupei „Project Veritas“.

   Jų tyrimas nuvedė juos pas Ashley Bianco, buvusią ABC „Labas rytas, Amerika“ prodiuserę, praėjusį mėnesį prisijungusią prie „CBS šį rytmetį“. Po to, kai ABC vadovai apie įtarimus pranešė kolegoms CBS, ji neteko darbo.

   Vis dėlto yra viena problema. A. Bianco neigia, kad ji yra paskelbė vaizdo įrašą.

   A. Bianco prabyla

   „Aš nepaviešinau įrašo“, - pasakojo A. Bianco žurnalistei Megyn Kelly „YouTube“ paskelbtame interviu. Aš nesu skundikė. Apgailestauju, kad tai atsitiko „ABC“, tačiau asmuo, kuris tai padarė vis dar ten dirba.“ Ji sakė, kad CBS atleido ją po to, kai kanalas sulaukė skambučio iš„ ABC “, kurie informavo jos naująjį viršininką, kad ji kartą turėjo prieigą prie slapto vaizdo įrašo.

   A.Bianco sakė M. Kelly, kad nežino, kas nutekino juostą, nes visi ABC žinojo, kad ji egzistuoja. Ji taip pat tvirtino, kad anksčiau nebuvo girdėjusi apie „Project Veritas“. „Aš maldavau, teisinausi, nežinojau, ką padariau ne taip“, - pasakojo ji Kelly. „Man net nebuvo suteikta teisė gintis. Tai buvo žeminanti ir griaunanti patirtis“.

   Įdomu tai, kad „Project Veritas“ paskelbė tariamai tikrojo „ABC” vaizdo įrašą paskelbusio  žmogaus pranešimą, kuris teigė, kad teigė, kad tai padarė jis.

   Įtariamasis, pasivadinęs pseudonimu „Ignotus“, pradėjo „Project Veritas“ išleistą įrašą pabrėždamas: „Aš neieškojau ir neieškau asmeninės naudos iš šios informacijos, nesvarbu, ar tai būtų finansinė, ar ne“, ir išreiškiau norą pateikti informaciją, nes buvau „piktas, sumišęs ir liūdnas“.

   „Aš vaikščiojau po salę ir patyriau panašius jausmus, kuriuos mes visi dabar jaučiame“, - rašė įtariamasis, kreipdamasis į ABC darbuotojus. „Visi jūs, nepaisant asmeninių skirtumų, vienokia ar kitokia forma atliekate puikų darbą. Aš nuoširdžiai mėgau dirbti su kiekvienu iš jūsų ir tai darysiu visą savo karjerą. “

   Tada „Ignotus“ kreipėsi į „nepagrįstai apkaltintus“, akivaizdžiai kalbėdamas apie A. Bianco:

   Baisu, kad tave kompanija išvijo iš darbo. Aš žinau, kad kai kurie gali apkaltinti mane, bet mano sąžinė švari. Įmonės veiksmai jūsų atžvilgiu yra jų pačių, o ne kažkieno rezultatas. Visų žmonių viešas pasipiktinimas yra akivaizdus. Neabejoju, kad jus visada palaikys, o jūsų karjera klestės. Nes nei tu, nei aš nieko blogo nepadarėme.

   „NewsBusters“ vadovaujantis redaktorius Curtis Houckas pabrėžė veidmainystę sakydamas, kad tai yra „pavyzdys, kaip liberalus elitas nusprendė, kad žurnalistikos etika, kuri užima svarbią padėtį  žurnalistikos mokyklose ir advokacijos grupėse, yra tik tušti pažadai“.

   Iš tiesų atsiranda vis daugiau ženklų, kad pagrindinė žiniasklaida skyla iš vidaus, nes daugybė sąžiningų ir darbščių darbuotojų, tokių kaip Cary Poarch ir šis naujausias slaptos informacijos skleidėjas, yra pasisavinami, kad išryškintų tikrąsias žurnalistines dorybes - sąžiningumą, teisingumą, ir neutralumą bei parodytų, kaip dabartinė populiarioji žiniasklaida tapo viskuo tik ne šių vertybių šalininke.

   Nota Bene

   Pagrindinis mūsų tikslas yra ištirti ir suprasti skirtumus tarp to, koks iš tikrųjų yra pasaulis ir kokį jį mums pateikia žiniasklaida. Dabartiniai populiariosios žiniasklaidos veidmainystės ir tiesos nutylėjimo momentai leidžia kerotis vis didesniam akių dūmimui.

   Skaityti komentarus