°C
   2020 06 06 Šeštadienis

   Airijos premjeras: svarstytume atidėti „Brexitą“, jei JK to paprašys

   Nuotrauka: EPA-ELTA nuotr.

   2019-10-05 09:00:00

   Jei Jungtinė Karalystė (JK) paprašys atidėti „Brexitą“, Airija svarstytų tokią galimybę, teigia Airijos premjeras Leo Varadkaras, pabrėždamas, kad „Brexito“ yra geriau nei išstojimas be jokio susitarimo.

   „Aš noriu, kad mes pasiektume susitarimą ir iki spalio vidurio turėtume sutartį. Bet jei JK vyriausybė prašys atidėjimo, žinoma, mes tai svarstytume. Visgi manau, kad daugelis ES šalių tai svarstytų tik su priežastimi, ir ta priežastis turi būti pateikta iš anksto. Bet akivaizdu, kad atidėjimas yra geriau nei „Brexitas“ be sutarties“, – susitikime Kopenhagoje su Danijos premjere Metter Frederiksen sakė L. Varadkaras, rašo „Reuters“.

   Anksčiau penktadienį žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad, priešingai nei iki šiol skelbė, JK premjeras Borisas Johnsonas neatmeta galimybės prašyti atidėti „Brexitą“. Remiantis britų Vyriausybės Škotijos teismui pateiktais dokumentais,, B. Johnsonas nusiųs ES atitinkamą prašymą, jei iki spalio 19 nebus pasiektas susitarimas su Briuseliu.   L. Varadkaras taip pat pabrėžė, kad su buvusia premjere Theresa May suderėtoje „Brexito“ sutartyje numatoma vykdyti patikras uostų ir oro uostų muitinėse, tačiau ne Airijos ir Šiaurės Airijos pasienyje.

   „Problema su tuo, ką pasiūlė premjeras B. Johnsonas, yra tai, kad, regis, bus sukurtos dvi sienos – patikros uostuose ir oro uostuose, taip pat ir šalia sausumos sienos. Manau, kad reikia dar daug nuveikti, kol pasieksime susitarimą, kuris iš tiesų remia tiek Šiaurės Airijos, tiek Airijos Respublikos žmones“, – kalbėjo L. Varadkaras.

   Jei Jungtinės Karalystės išstojimas nebus dar kartą atidėtas, „Brexitas“ įvyks spalio 31 dieną.

   Skaityti komentarus