°C
   2020 08 05 Trečiadienis

   Anoniminė žinutė Gretai Thunberg

   Nuotrauka: Abzu nuotr.

   2019-10-10 08:00:00

   Sveiki, ši žinutė skirta Gretai Thunberg nuo anonimų.

   Mes suprantame ir pateisiname tavo susirūpinimą aplinka bei sutinkame, kad kaltinti reikia didžiąją daugumą galingų pasaulio korporacijų. Tačiau turėtum būti atsargi, kad tavęs nesuklaidintų žmonės, kurie prisideda prie šios problemos, panašu, kad kaip tik tai vyksta. Daugelis galingų politikų, su kuriais susitikai ir fotografavaisi, yra susiję su daugeliu pramonės šakų, apie kurias kalbi neigiamai.

   Nepaisant iš pažiūros gerų ketinimų, daugelis tavo remiamų politikos krypčių nėra teisingos. Pvz., dideli anglies mokesčiai nepadarys didelės įtakos iškastinio kuro pramonei, tai tik dar labiau padidins jų verslo sąnaudas. Didelės planetą naikinančios korporacijos turi budinčių teisininkų grupes dėl bet kokio jiems pareikšto kaltinimo, jos taip pat turi pinigų, specialiai paskirtų visiems nusižengimams, kuriuos ketina įvykdyti, padengti.

   Baudos, mokesčiai ir kiti įstatymai retai kada verčia korporacijas keisti verslo pakraipą, tačiau ši politika paprastai kenkia vidutiniam žmogui, kuris neturėjo tapti šių įstatymų taikiniu. Taip yra todėl, kad paprastas žmogus neturi teisininkų komandos ar pinigų, paruoštų baudoms.

   Anglies mokesčių atveju vidutinis asmuo, vairuojantis automobilį, bus pagrindinis mokesčių mokėtojas, ir labai tikėtina, kad korporacijos uždirbtų dar daugiau pinigų įvedus tokį modelį. Taip pat svarbu atsižvelgti į tai, kad besaikis pinigų leidimas nėra sprendimas, ypač šiuo atveju. Jei milijardai dolerių pasieks valstybės iždą dėl tam tikro tipo „Naujojo žaliojo mokesčio“, kas nutiks toliau? Panašu, kad nėra atsakymo, kas iš tikrųjų nutinka su pinigais, o kai yra siūlomi planai, jie dažniausiai būna nepriimami.

   Pavyzdžiui, Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau, su kuriuo neseniai susitikai, paskelbė planą pinigus iš naftotiekio, panaudoti medžiams sodinti. Atrodo, kad tai nėra puikus sprendimo būdas, nes daugelis vietinių Kanados genčių, kurioms nelabai patinka J. Trudeau vyriausybė, bus priverstos išvykti iš savo žemės, kuria jie rūpinasi ir padaryti vietos pavojingam vamzdynui, kuris yra linkęs išsilieti. Šis sprendimas panašus į  anglies mokesčio idėją. Tai paprasta ir greičiausiai neveiksminga priemonė, kuri iš tikrųjų neišspręs problemų, susijusių su energijos gamyba bei sunaudojimu, o tik pritrauks daugiau pinigų į valdančiųjų rankas. 

   Taip pat svarbu paminėti, kad karo įtakos aplinkai tema išvis nebuvo nagrinėjama daugelyje neseniai vykusių diskusijų dėl klimato kaitos. Pasaulio karinės agentūros yra atsakingos už didžiąją dalį planetos taršos, Jungtinių Valstijų vyriausybė ir jų sąjungininkai vakaruose kartu su Rusija ir Kinija turėtų prisiimti  didelę dalį kaltės dėl taršos.

   Žmonės, naikinantys planetą, turi vardus ir adresus, jie kasdien puikuojasi naujienų dienraščiuose, tačiau jie niekada neprisiima atsakomybės. Tais retais atvejais, kai jie yra patraukiami atsakomybėn, jie paprastai gauna baudą, kuri mums atrodo nemaža, tačiau sudaro tik mažą dalelę jų pajamų, taigi nuobaudos tėra menka bausmė, nesprendžianti problemos.

   Apsaugoti aplinką yra svarbu, tačiau taip pat svarbu neleisti žmonėms, kurie prisideda prie problemos aštrinimo, kontroliuoti sprendimus, nes rizikuojame patekti į dar blogesnę situaciją nei esame dabar. Jei tau tikrai rūpi planetos ateitis, būk ypač atidi aplinkiniams žmonėms ir labai kruopščiai išanalizuok jų sprendimo būdus, nes šiuo metu tave supa keli pavojingi žmonės, kuriems nėra svarbūs planetos interesai.


   Mes esame Anonimai! 

   Mes esame legionas! 

   Mes neatleidžiame! 

   Mes nepamirštame! 

   Tikėkitės mūsų. 

   Skaityti komentarus