°C
   2021 05 09 Sekmadienis

   Apklausos rodo, kad pusė amerikiečių mano, jog Kamala Harris nėra kvalifikuota eiti prezidento pareigas

   Nuotrauka: Chicago Tribune nuotr.

   2021-04-30 11:00:00

   Pusė JAV rinkėjų, įskaitant 60% nepriklausomų asmenų, sako, kad viceprezidentė Kamala Harris nėra tinkama kandidatė eiti prezidento pareigas - tokie statistiniai duomenys kelia nerimą, kadangi daugelis amerikiečių nesitiki, kad Joe Bidenas vadovaus šaliai visą kadenciją.

   Pirmadienį paskelbta „Rasmussen Reports“ apklausa parodė, kad 41 proc. tikėtinų JAV rinkėjų mano, kad K. Harris yra „visai nekvalifikuota“ perimti prezidento pareigas, ir 9 proc. mano, kad ji „nėra pakankamai kvalifikuota“. Tyrimų įmonė savo išvadas grindė 1000 galimų rinkėjų apklausa.


   Neigiamas K. Harris vertinimas dėl sugebėjimo eiti prezidento pareigas ypač stipri tarp respublikonų, iš kurių 74% laiko ją nekvalifikuota. Tačiau nepriklausomi asmenys taip pat nepasitiki viceprezidente, 48 proc. respondentų teigė, kad ji „nėra kvalifikuota“, o 12 proc. - „nelabai kvalifikuota“.

   Tik 18% respondentų demokratų tarpe mano, kad K. Harris yra nekvalifikuota, įskaitant ir 15%, kurie sako, kad ji „visai nėra kvalifikuota“. K. Harris pasirodė prastai 2020 m. demokratų prezidento rinkimuose, net savo gimtojoje Kalifornijos valstijoje, nepaisant to, kad ji buvo viena iš populiariausių kandidatų žiniasklaidos atstovų tarpe. Laimėjęs partijos kandidatūrą į prezidento postą, praėjusių metų rugpjūtį J. Bidenas savo kandidatu pasirinko tuometinį senatorių K. Harris, o žiniasklaidos priemonės ją šlovino kaip pirmąją juodaodę ir pirmąją Pietų Azijos kilmės kandidatę į viceprezidentes.

   Balandžio 19–20 dienomis atlikta „The Rasmussen” apklausa parodė, kad 46% tikėtinų rinkėjų K. Harrisą vertina palankiai, lyginant su 51%, kurie yra susidarę neigiamą įspūdį apie viceprezidentę, įskaitant 43% balsavusiųjų, kurie savo požiūrį apibūdino kaip „labai nepalankų“.

    

   Tyrimas dėl K. Harris pasirengimo eiti prezidento pareigas yra ypač aktualus, nes daugelis amerikiečių mano, kad J. Bidenas nėra fiziškai ir protiškai pajėgus ketverių metų kadencijai. Pernai rugpjūtį atlikta „The Rasmussen” apklausa parodė, kad 59% rinkėjų, tarp jų 49% demokratų, nesitikėjo, kad J. Bidenas pajėgs eiti prezidento pareigas visą kadenciją, jeigu bus išrinktas lapkričio mėnesį.

   Kovo mėnesį paskelbta „The Rasmussen” apklausa parodė, kad iškėlus klausimą, ar šiuo metu prezidento pareigas einantis J. Bidenas yra atsakingasis asmuo, priimantis svarbius kasdienius jo biuro sprendimus, amerikiečių nuomonės išsiskyrė ir pasidalijo perpus.

   Nepaisant to, kad istorijoje jis yra vyriausias asmuo, pradėjęs eiti prezidento pareigas, apie klausimus, susijusius su jo tinkamumu šiam postui, 78 metų J. Bidenas kovo mėnesį žurnalistams sakė, kad tikisi 2024 m. būti išrinktas darkart. Antroji J. Bideno kadencija truktų iki 2028 m., tuo metu jam sukaks 86 metai.

   Skaityti komentarus