°C
   2022 06 25 Šeštadienis

   „Apple“ parduotuvės JAV darbuotojai balsavo už profsąjungos įkūrimą

   Nuotrauka: reuters.com nuotr.

   2022-06-19 15:00:00

   Dauguma vienos JAV „Apple“ parduotuvės darbuotojų balsavo už tai, kad būtų įkurta pirmoji technologijų milžinės profsąjunga. Kiek anksčiau panašios profsąjungų steigimo akcijos vyko „Starbucks“ ir „Amazon“ padaliniuose.

   Iš 110 Tousono (Merilendo valstija) parduotuvės darbuotojų 65 balsavo „už“, o 33 – „prieš“, parodė šeštadienį tiesiogiai transliuotas balsavimą prižiūrinčios federalinės agentūros balsų skaičiavimas.

   Balsavimas įvyko po to, kai darbuotojų grupė, pasivadinusi „AppleCORE“ (Organizuotų mažmeninės prekybos darbuotojų koalicija, angl. Coalition of Organized Retail Employees) surengė profesinės sąjungos įkūrimo kampaniją, reikalaudama teisės spręsti dėl darbo užmokesčio, darbo valandų ir saugos priemonių.

   Šeštadienio rezultatai reiškia, kad nuo trečiadienio balsavę parduotuvės darbuotojai, agentūrai patvirtinus rezultatus, turėtų įsteigti savo Tarptautinės mašinistų ir aviacijos darbuotojų asociacijos (IAM) profsąjungos padalinį.

   Šeštadienio balsavimo rezultatai buvo paskelbti po kelių simbolinių pergalių, kurias pasiekė tokių milžinių kaip „Amazon“ ir „Starbucks“ darbuotojai ir dešimtmečius besitraukiančios šalies profsąjungos, kurioms savo paramą išreiškė JAV prezidentas Joe Bidenas.

   Tai nebuvo pirmas kartas, kai „Apple“ parduotuvės darbuotojai bandė sukurti profsąjungą, tačiau tai buvo pirmas bandymas, kuris baigėsi balsavimu.

   „Apple“ vadovai – nelabai patenkinti

   Gegužės mėnesį parduotuvėje lankėsi „Apple“ platinimo ir žmogiškųjų išteklių direktorė Deirdre O‘Brien ir kreipėsi į darbuotojus.

   „Noriu pradėti nuo to, kad turite teisę stoti į profsąjungą, bet lygiai taip pat jturite teisę ir nestoti į ją“, – sakė D. O‘Brien, o garso įrašas buvo paskelbtas „Vice“.

   – Jei jums teks priimti tokį sprendimą, noriu jus paraginti pasitarti su įvairiais žmonėmis ir šaltiniais, kad suprastumėte, kaip galėtų atrodyti darbas „Apple“ pagal kolektyvinę sutartį“.

   Jos teigimu, tarpininko buvimas apsunkintų „Apple“ ir jos darbuotojų santykius.

   Kai AFP susisiekė su „Apple“, šios atstovai atsisakė komentuoti šią naujieną. IAM profsąjunga kritikavo Silicio slėnio milžinę dėl pastangų atkalbėti darbuotojus nuo balsavimo „už“.

   Skaityti komentarus