°C
   2022 06 25 Šeštadienis

   Ataskaita: „tinkamų“ prokurorų skyrimui Dž.Sorošas išleido milijonus dolerių

   Nuotrauka: AP nuotr.

   Autorius: Vidmantas Misevičius, respublika.lt
   2022-06-20 11:00:00

   Amerikiečių milijardierius Džordžas Sorašas „progresyvių" prokurorų 75-iuose JAV miestuose lobizmui išleido mažiausiai 40 mln. JAV dolerių. Tokią informaciją, remdamasis Teisinės teisėsaugos organų gynybos fondo (LELDF) analitikų ataskaita, paskelbė leidinys „Daily Wire".

   Ataskaitoje teigiama, kad finansiškai Dž.Sorošo remiami prokurorai sudaro penktadalį visų šalies prokurorų ir eina pareigas pusėje iš 50-ies tankiausiai apgyvendintų JAV valstijų bei apygardų. LELDF turimais duomenimis, šiems miestams ir apygardoms tenka maždaug 40% visų šalyje išaiškintų nusikaltimų.

   Su Dž.Sorošo pagalba į postus patekę prokurorai pasižymi tuo, jog aktyviai palaiko „socialinio teisingumo" koncepciją ir pasisako prieš baudžiamosios teisės reformas, - nurodoma „Daily Wire" paskelbtame straipsnyje.

   LELDF prezidentas Džeisonas Džonsonas leidiniui „The Washington Examiner" teigė, kad iš Vengrijos kilęs milijardierius aktyviai naudoja savo fondų ir kitų kontroliuojamų organizacijų lėšas tam, jog „nepastebimai į blogąją pusę būtų pakeista baudžiamoji teisena" ir „siekia prastumti pavojingą politiką", galinčią neigiamai paveikti viešąją tvarką.

   „Per pastaruosius dešimtmečius Dž.Sorošas tam, jog postus gautų 75-i prokurorai išleido daugiau negu 40 mln. JAV dolerių. Nuo Hiustono ir Los Andželo iki Filadelfijos bei Orlando jis buvo pagrindinis rinkiminių kampanijų rėmėjas. Atskirais atvejais jo skirtos lėšos padengdavo iki 90% visų rinkiminių išlaidų. Ir tai dar ne viskas: 2022 metais milijardierius jau spėjo išleisti milijoną JAV dolerių kruopščiai atrinktų apygardų prokurorų palaikymui", - įdomias detales atskleidė Dž.Džonsonas.

   Teigiama, kad būtent padedant Dž.Sorošui savo postą gavo dabartinis Los Andželo prokuroras Džordžas Haskons, Kuko apygardos (Ilinojus) prokurorė Kim Foks, Filadelfijos prokuroras Laris Krasneris ir Elvinas Bregas, reziduojantis Manhetene.

   LELDF ataskaitoje pabrėžiama, kad pastaraisiais metais per JAV nusirito „socialinio teisingumo" koncepciją propaguojančių kandidatų į apygardų prokurorus pergalių banga. Daugelis jų pritaria „radikalaus teisingumo" politikai, remiantis kuria būtų atšaukta užstatų sistema, sunkių nusikaltimų atvejų būtų taikomos „minkštesnės" strategijos, už nesmurtinius nusikaltimus būtų galima skirti švelnesnes bausmes ir nusikaltimą padariusių asmenų atžvilgiu būtų reikalaujama mažesnės bausmės.

   Diegiant tokias pažiūras, LELDF analitikų teigimu, apygardos prokuroro institucija „bus supriešinta su viešąjį saugumą turinčiais užtikrinti savo partneriais, ir pirmiausia - su policija".

   Taip pat ataskaitoje nurodoma, kad išrinkus „tokius prokurorus-reformatorius, jų apygardose ženkliai išaugo smurto ir nusikaltimų skaičius". Be to, masinis Dž.Sorošo remiamų kandidatų pasirodymas teisėsaugos „scenoje" įvyko prieš pat visuotinį nusikalstamumo proveržį 2020-ais metais.

   Šaltinis

   Skaityti komentarus