°C
   2022 06 25 Šeštadienis

   Atskleistas užsienio firmų, vykdančių „įprastą verslą“ Rusijoje, skaičius

   Nuotrauka: Yale Chef Executive Leadership Institute nuotr.

   Autorius: minfo.lt informacija
   2022-06-19 17:00:00

   Nors daugiau nei 1000 įmonių paliko Rusijos rinką, kai kurios kompanijos nusprendė pasilikti, nepaisant karo Ukrainoje. Remiantis Jeilio lyderystės instituto sudarytu sąrašu, Rusijoje ir toliau veikia beveik 250 tarptautinių įmonių, įskaitant daugiau nei 100 ES įmonių.

   Nuo tada, kai vasario pabaigoje prasidėjo Rusijos agresija Ukrainoje, šis institutas stebi daugiau nei 1200 įmonių. „Daugiau nei 1000 kompanijų viešai paskelbė, kad savo noru apriboja veiklą Rusijoje tam tikru mastu, kurio reikalauja tarptautinės sankcijos, tačiau kai kurios bendrovės ir toliau tęsia veiklą Rusijoje“, – sakoma Jeilio lyderystės instituto pranešime.


   Iš 247 tarptautinių kompanijų, tęsiančių veiklą Rusijoje, 116 yra kilusios iš ES šalių, įskaitant tokius žinomus prekės ženklus kaip „Benetton“, „Diesel“, „Giorgio Armani“, „Lacoste“, „Raiffeisen Bank. Kai kurie amerikietiški pavadinimai, tokie kaip „Hard Rock Café“, „Tom Ford“ ir „TGI Fridays“, taip pat yra įmonių, „kurios Rusijoje tęsia savo veiklą kaip įprasta“, sąraše.

   Reaguodamos į Rusijos ataką prieš Ukrainą, JAV, ES, JK ir daugelis kitų šalių įvedė griežtas sankcijas įvairiems Rusijos ekonomikos sektoriams. Nuo vasario pabaigos šimtai užsienio kompanijų, tarp kurių yra „Coca Cola“, „Ikea“ ir „McDonald’s“, paskelbė nutraukiančios savo veiklą Rusijoje.


   Rusija atsakė įvesdama savo atsakomąsias sankcijas prieš „nedraugiškas“ šalis ir imdamasi priemonių prieš jų įmones.

   Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas anksčiau šią savaitę pareiškė, kad Rusija „gerai pasirūpins tais užsienio verslininkais, kurie pasilieka“, siūlydama jiems palankias sąlygas.


   Rusijos vadovas Vladimiras Putinas neseniai pareiškė, kad Rusija priims atgal norinčias sugrįžti įmones, tačiau perspėjo, kad kai kurios bendrovės gali apgailestauti dėl sprendimo pasitraukti. D. Peskovas teigė, kad daugelį iš šalies išvykusių įmonių bus sunku grąžinti, nes „vakuumą“, kurį sukūrė išvykstanti įmonė, „akimirksniu užpildo kažkas kitas“.

   Šaltinis

   https://www.rt.com/business/557367-business-russia-companies-foreign

   Skaityti komentarus