°C
   2022 08 15 Pirmadienis

   Automatizuota žudymo mašina: šuo robotas su kulkosvaidžiu

   Nuotrauka: technocracy.news nuotr.

   2022-08-03 10:00:00

   Technokratai kuria todėl, kad gali, o ne todėl, kad tam yra kokios nors geros moralinės ar etinės priežastys. Mes ne kartą perspėjome apie militarizuotus robotus, galinčius naudoti pažangų dirbtinį intelektą, biometrinį identifikavimą ir mirtiną ginkluotę. Dabar technokratai turi galimybę visiškai automatizuoti žmonių žudymą ir turto sunaikinimą.

   Kol „Boston Dynamics“ demonstruoja savo šokančius robotus, kiti panašiai atrodančius įrenginius paverčia distopinėmis žudymo mašinomis.

   Panašiai kaip ir tikri šunys, šunys robotai nestokoja dėmesio internete. Daugelis matė filmuotą medžiagą apie aukštųjų technologijų keturkojį „Spot“, kurį sukūrė JAV įsikūrusi bendrovė „Boston Dynamics“.

   Tačiau naujausias robotų šunų „racionas“ atrodo kaip kažkas iš mokslinės fantastikos filmo. „Twitter“ vartotojas Seanas Chiplokas pasidalino vaizdo įrašu, kaip kažkas Rusijoje šaudo iš keturkojo roboto.

   Nors įrašo autorius aptaria „Boston Dynamics“ gaminamus robotus, vaizdo įraše matomas robotas nėra pagamintas JAV. Kaip pažymi „Sophos“ vyresnysis grėsmių tyrinėtojas Seanas Gallagheris, robotas šuo yra pagamintas Kinijoje. Roboto dizainas labai panašus į „Go1“ šunį robotą, sukurtą „Unitree Robotics“.

   Hangdžou mieste įsikūrusi bendrovė savo svetainėje parduoda roboto „Go1“ modelį vos už 2700 USD.

   Nors neatrodo, kad robotas labai gerai susidoroja su atatranka, kai ginklas veikia „sprogimo“ režimu, perjungus į „pusiau automatinį“ nustatymą, robotas gali pataikyti į taikinius per daug nejudėdamas.

   Vaizdo įraše rodomo roboto paviršiuose yra dėmių su Rusijos kariškių ženklais: vienoje pusėje yra Rusijos vėliava ir vilkas, kurį naudoja Rusijos specialiosios pajėgos.

   Originalų vaizdo įrašą „Youtube“ paskelbė Maskvos gyventojas Aleksandras Atamanovas.

   Neseniai pasirodė pranešimų, kad JAV armija sutiko išsiųsti vieną iš savo dviejų „Boston Dynamics“ pagamintų robotų šunų į Ukrainą, kur jie vykdys išminavimo operacijas aplink sostinę Kijevą.

   Šuo robotai padės ir Amerikos ne pelno organizacijai „HALO Trust“ pašalinti nesprogusius šovinius, įskaitant kasetinius šaudmenis, nutempti juos ir saugiai susprogdinti toli nuo civilių.

   Nors „Boston Dynamics“ draudžia naudoti „Spot“ platformą kaip ginklą, galimas jos pritaikymas kariniams ir teisėsaugos tikslams yra akivaizdus.

   Šį pavasarį šuo robotas treniravosi kartu su prancūzų kariais žvalgybos pratybose. Tačiau praėjusiais metais jo įdarbinimas Niujorko policijoje greitai baigėsi, nes visuomenei tai atrodė pernelyg baisu.

   Nuogąstavimai, kad šunys robotai bus panaudoti prieš žmones, skamba jau keletą metų. TV serialas „Black Mirror“ dar 2017 m. tokiam įrenginiui skyrė visą seriją „Metalhead“. Siužetas žmonių grupę medžioja šuo robotas. Serialo kūrėjas Charlie‘s Brookeris sakė, kad įkvėpimas epizodui kilo po to, kai pamatė vieną iš „Boston Dynamics“ reklaminių vaizdo įrašų.

   Šaltinis
   Skaityti komentarus