°C
   2020 12 03 Ketvirtadienis

   Berlyno centre vykusiame mitinge protestuotojai šaukė: „Merkel privalo dingti, demokratija turi likti!“

   Nuotrauka: rt.com nuotr.

   2020-11-19 08:00:00

   Tūkstančiai protestuotojų išėjo į Berlyno gatves, norėdami pasmerkti įstatymo projektą, pagal kurį Vokietijoje vėl būtų įvestas karantinas. Nors policija ragino žmones pasitraukti, tačiau jie to nepadarė, o policija sulaikė kelis žmones ir ėmė naudoti vandens patrankas.

   Didelė minia žmonių susirinko prie žymiųjų Brandenburgo vartų Berlyno širdyje, netoli šalies parlamento pastato Bundestago. Protestuotojai laikė plaktus su užrašais „Laikas pabusti“, „Laisvė žodžiui ir švietimui“, „Taika ir laisvė.“

   Vienas žmogus rankose nešė plakatą su užrašu: „Merkel turi dingti, demokratija turi likti!“ turėdamas omenyje Vokietijos kanclerę Angelą Merkel.

   Šalia Bundestago buvo įrengtos barikados, kad protestuotojai negalėtų patekti per arti. Policijos pareigūnai buvo nufilmuoti sulaikantys keletą žmonių.

   Pareigūnai skundėsi, kad kai kurie demonstracijos dalyviai nedėvėdami kaukių, pažeidžia COVID-19 apribojimus, ir perspėjo, kad „negalima atmesti vandens patrankos panaudojimo“, jei jiems teks išsklaidyti minią.

   Pareigūnai jau anksčiau atmetė keliolika mitinguotojų paraiškų rengti susibūrimus netoli parlamento pastato. Žiniasklaidos gautame laiške skirtame parlamentarams policija perspėjo apie galimus „išpuolius“ Bundestage. Panašios demonstracijos metu, kuri vyko rugpjūčio mėnesį, buvo bandoma įsilaužti į pastatą.

   Tikėtina, kad įstatymų leidėjai trečiadienį priims įstatymo projektą, kuriame į galiojantį šalyje įstatymą dėl apsaugos nuo infekcijų priemonių bus surašytas ilgas konkrečių karantino priemonių sąrašas, tokių kaip kaukių dėvėjimas ir socialinio atsiribojimo taisyklės.

   Vyriausybė teigia, kad pokyčiai yra būtini, jei norima tinkamai reaguoti į COVID-19 pandemiją. Kritikai teigia, kad šis projektas buvo pateiktas skubotai ir suteiks vyriausybei per daug galių reguliuoti paprastų žmonių gyvenimą.   Nuo lapkričio 2 d. Vokietijoje visą mėnesį niekas neveikia. Žmonės raginami likti namuose, restoranai ir barai yra uždaryti, o viešuose susirinkimuose gali dalyvauti tik dviejų skirtingų šeimų asmenys. Taip pat būriuotis gali ne daugiau kaip 10 asmenų. Griežtesnės priemonės buvo įvestos reaguojant į augantį koronaviruso infekcijos susirgimų kiekį šalyje.


   Skaityti komentarus