°C
   2023 09 25 Pirmadienis

   Britanijoje šimtai žmonių protestavo prieš augančias pragyvenimo išlaidas

   Nuotrauka: reuters.com nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2022-02-12 17:00:00

   Londone ir kituose Jungtinės Karalystės miestuose šimtai protestuotojų šeštadienį reikalavo, kad vyriausybė imtųsi priemonių greitai augančioms pragyvenimo išlaidoms sumažinti, pranešė naujienų agentūros AFP fotografai.

   Per vienerias iš eitynių, kurias organizavo grupė „The People's Assembly“ (Liaudies susirinkimas), demonstrantai žygiavo Londono Dauningo gatvės link. Dalyviai ragino atsistatydinti į skandalus įsivėlusį premjerą konservatorių Borisą Johnsoną (Borisą Džonsoną).

   Infliacijai pasiekus 30 metų aukštumas ir smarkiai pabrangus degalams, šildymui bei būtiniausiems maisto produktams, protestuotojai mojavo plakatais su užrašais „Apmokestinkite turtinguosius“ ir „Taupykite degalus – sudeginkite bankininką“.

   Pagrindinėse demonstracijose Londone ir Glazge dalyvavo maždaug po 200–300 žmonių.

   Buvęs Leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas (Džeremis Korbinas) pasakė kalbą per akciją Londone, kur demonstrantai mojavo dideliu transparantu su užrašu „Sumažinkite sąskaitas už energiją“.

   Panašios demonstracijos vyko dar keliuose Jungtinės Karalystės miestuose, įskaitant Škotijos Glazgą.

   Daugelio demonstrantų plakatuose buvo pašiepiamas B. Johnsonas, kritikuojamas dėl Dauningo gatvėje rengtų vakarėlių per šalyje galiojusį karantiną dėl COVID-19. JK policija šiuo metu tiria, ar tie renginiai prieštaravo įstatymams.

   Anglijoje rekordiškai daug žmonių naudojasi maisto bankų paslaugomis, o milijonams žmonių sunku apmokėti sąskaitas, nors tokios energetikos milžinės kaip BP gauna didžiulį pelną. Be to, vyriausybė atsisako atšaukti mokesčių padidinimą, labiausiai paveikiantį skurstančiuosius.

   Didžiosios Britanijos profsąjungų susivienijimas TUC praėjusią savaitę pranešė, kad nuo COVID-19 pandemijos pradžios žmonių, gaunančių išmokas pragyvenimo išlaidoms padengti, šalyje padaugėjo iki 1,3 milijono.

   Remiantis TUC atlikta britų darbuotojų apklausa, kas aštuntas respondentas mano, kad artimiausiais mėnesiais jam bus sunku susimokėti už būtiniausius poreikius.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus