°C
   2021 11 27 Šeštadienis

   Britų monarchės ligoninėje praleista naktis kelia sąmyšį

   Nuotrauka: Reuters nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2021-10-23 13:00:00

   Britanijos karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) sveikatos būklė sukėlė nerimo penktadienį dėl monarchei atliktų tyrimų ir ligoninėje praleistos nakties, nors rūmų pareigūnai sako, kad dabar ji ilsisi namuose.

   Bakingamo rūmai trečiadienio rytą pranešė, kad karalienė atšaukė dalyvavimą suplanuotame renginyje Šiaurės Airijoje „nenoriai sutikusi su gydytojų rekomendacija ateinančias kelias dienas pailsėti“.

   Tačiau ketvirtadienio vakarą rūmų pareigūnai prisipažino, kad iš tiesų karalienei trečiadienį ligoninėje buvo atliekami „preliminarūs tyrimai“ ir ji ten praleido naktį.

   Bakingamo rūmai išplatino pranešimą, kai šią žinią pranešė bulvarinis laikraštis „The Sun“.

   Karalienė sugrįžo iš Londono centre esančios Karaliaus Edvardo VII ligoninės į Vindzoro rūmus į vakarus nuo sostinės. Pranešime taip pat sakoma, kad ji yra „geros nuotaikos“.

   Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) perdavė jai geriausius linkėjimus, pranešė jo atstovas. Tuo metu prie Bakingamo rūmų Londone kalbinti žmonės sakė labai nesijaudinantys.

   Operacijų vadybininkė Kirsty Duffield (Kersti Dafild) naujienų agentūrai AFP sakė, kad sveikatos patikrinimai yra „visiškai normalu“, atsižvelgiantį į karalienės amžių. Pasak jo, „tikrai teigiama“ yra tai, kad ji buvo paleista taip greitai.

   Namų šeimininkė Katie Lavin (Keiti Lavin) pabrėžė, kad karalienė vis dar jodinėja žirgais ir atrodo stipri ir nepriklausoma, nors aišku, kad ji „darosi truputį trapesnė“.

   Londone besilankantis amerikietis teatro režisierius Charlesas Fee (Čarlzas Fi) sakė, kad kitoje Atlanto pusėje ją vadina „kieta boba“.

   Gandai ir dezinformacija

   Britų naujienų agentūra „Press Association“ nurodė, kad apie Elizabeth II apsilankymą ligoninėje nebuvo skelbta, nes planuota, kad ji ten bus labai neilgai, be to, norėta apsaugoti 95 metų monarchės privatumą.

   Ligoninėje ji liko „dėl praktinių sumetimų“, nes jau buvo per vėlu 42 kilometrų kelionei atgal į Vindzoro rūmus, pridūrė agentūra.

   Monarchė jau anksčiau gydyta šioje klinikoje, kurioje paprastai teikiama medicinos pagalba karališkosios šeimos nariams. 2013 metais Elizabeth II čia gydyta dėl gastroenterito. Tąsyk karalienė taip pat nakvojo ligoninėje.

   Pastarąsias kelias savaites monarchė turėjo daug įsipareigojimų, ji dalyvavo daugiau nei dešimtyje viešų renginių, įskaitant antradienį jos surengtą priėmimą pasaulio verslo lyderiams Vindzoro pilyje.

   Karališkosios šeimos biografas Robertas Hardmanas britų transliuotojui BBC sakė, kad „šį rytą rūmuose kilo lengvas susierzinimas“, kad naujiena apie karalienės nakvynę ligoninėje buvo paviešinta.

   „Rūpinamasi išlaikyti karališkųjų rūmų orumą“, – sakė R. Hardmanas. Jis pridūrė, kad pareigūnai veikiausiai išsigando, kad prie ligoninės neatsirastų „kamerų sienos ir visą parą transliuojanti naujienų studija“.

   Tačiau BBC veteranas karališkasis korespondentas Nicholas Witchellas (Nikolas Vičelas) sakė, kad karališkieji pareigūnai „nepateikia mums išsamaus užbaigto paveikslo to, kas vyksta“.

   „Gandai ir dezinformacija plinta ir veši, kai nėra geros, atitinkamos, patikimos informacijos“, – nurodė jis.

   „Turime tikėtis, kad galime pasitikėti tuo, ką mums sako rūmai“, – pridūrė N. Witchellas. Pasak jo, patikinimas, kad karalienė yra geros nuotaikos yra „paranki frazė, nuo kurios rūmai nupučia dulkes tokiomis akimirkomis kaip ši“.

   Richardas Palmeris (Ričardas Palmeris), dienraščio „Daily Express“ karališkasis korespondentas, šią frazę taip pat pavadino „rūmų kliše“.

   „Karališkieji rūmai nori sudaryti įspūdį, kad ji jau tai įveikė, tačiau jiems dabar gali būti sunku įtikinti visuomenę“, – pridūrė jis.

   Jokio sąmyšio

   Karalienė Elizabeth II yra Jungtinės Karalystės ir dar 15 pasaulio valstybių, įskaitant Australiją, Kanadą ir Naująją Zelandiją, valstybės galva.

   Kitais metais ruošiamasi švęsti jos karūnavimo platinines – 70-ąsias – metines.

   Rūmai pranešė, kad ilgiausiai valdanti britų monarchė, savo tėvą karalių Jurgį VI soste pakeitusi 1952 metais, ketvirtadienį popiet jau buvo prie savo darbo stalo.

   Tačiau paviešinta informacija apie jos apsilankymą ligoninėje neišvengiamai sukels būgštavimų dėl jos sveikatos būklės ir jos visuomeninių pareigų naštos, atsižvelgiant į jos amžių.

   Karalienės velionis vyras princas Philipas (Filipas) mirė balandį, likus kelioms savaitėms iki savo 100-ojo gimtadienio, nuo vasario vidurio keturias savaites praleidęs ligoninėje.

   Monarchė, kuri vis dar jodinėja ir vairuoja automobilį savo privačiose valdose, sugrįžusi iš savo Balmoralo pilies Škotijoje spalio pradžioje buvo ypač aktyvi.

   Praėjusią savaitę monarchė pirmą kartą pasirodė svarbiame viešame renginyje ramsčiuodamasi lazdele. Tuomet karališkieji rūmai pranešė, kad tai nėra susiję su kokiu nors sveikatos būklės pasikeitimu.

   Tikimasi, kad ji dalyvaus renginiuose, susijusiuose su kitą mėnesį Glazge vyksiančia Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencija.

   „Ji apskritai nemėgsta, kai žmonės dėl jos kelia šurmulį, o ypač dėl jos sveikatos“, – pridūrė R. Hardmanas. – Tačiau tai atspindi tą milžinišką meilę ir susirūpinimą, kurį dėl jos jaučia visa šalis, o tai, kad kiekviena naujienų laida ar laikraštis į tai įsitraukia, tai rodo.“

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus