°C
   2020 06 03 Trečiadienis

   Briuselis ir Londonas pasiekė susitarimą dėl „Brexit“

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-10-17 17:30:00

   Didžioji Britanija ir Europos Sąjunga ketvirtadienį paskelbė po kelias dienas trukusių intensyvių paskutinės minutės derybų pasiekusios bendrais bruožais suformuluotą „Brexit“ susitarimą, tačiau jį dar turi oficialiai patvirtinti Bendrijos lyderiai ir ratifikuoti ES bei Jungtinės Karalystės parlamentai.

   Likus kelioms valandoms iki ES 28 valstybių lyderių susitikimo, JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) paskelbė, kad pavyko pasiekti naują susitarimą su Europos Sąjunga dėl šalies išstojimo sąlygų.   

   „Turime puikų naują susitarimą, kuriuo susigrąžinama kontrolė“, – parašė jis socialiniame tinkle „Twitter“. 

   Premjeras paragino JK įstatymų leidėjus pritarti susitarimui per parlamento posėdį šeštadienį. 

   Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris) savo ruožtu patvirtino, kad Briuselis ir Londonas pasiekė susitarimą dėl JK išstojimo sąlygų, kuris bus pateiktas ES lyderiams.  

   „Kai yra valia, yra ir susitarimas – mes tokį turime! Tai sąžiningas ir subalansuotas susitarimas Europos Sąjungai ir JK, ir tai liudija mūsų įsipareigojimą surasti sprendimus“, – tviteryje parašė J.-C. Junckeris.

   „Rekomenduoju Europos Vadovų Tarybai patvirtinti šį susitarimą“, – sakė jis.

   Europos Vadovų Taryba turi susirinkti vėliau ketvirtadienį.

   Proveržis įvyko vos kelios valandos po to, kai B. Johnsono vyriausybės sąjungininkai – Šiaurės Airijos Demokratinė junionistų partija (DUP) – pareiškė negalintys paremti ministro pirmininko „Brexit“ susitarimo projekto dėl jame esančių nuostatų Airijos sienos klausimu.

   B. Johnsonui reikia visos įmanomos paramos, kad prastumtų  susitarimą itin susiskaldžiusiame britų parlamente.

   DUP pareiškimas ketvirtadienį dar labiau padidino nerimą, tariantis dėl paskutinių „skyrybų“ susitarimo detalių.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus