°C
   2021 06 14 Pirmadienis

   D.Trump'as įkūrė naują komunikacijos platformą

   Nuotrauka: BBC nuotr.

   2021-05-07 13:00:00

   Antradienį buvęs prezidentas D.Trump’as pasidalino naujienomis apie asmeninę platformą internete, kuri bus „vieta kalbėti laisvai ir saugiai“ ir galiausiai suteiks jam galimybę tiesiogiai bendrauti su savo pasekėjais. Tokį sprendimą  45-asis JAV prezidentas priėmė, kadangi prieš kelis mėnesius jo paskyros buvo užblokuotos tokiose svetainėse kaip „Twitter“ ir „Facebook“.

   Platformą „From the Desk of Donald J. Trump“ bus galima pasiekti svetainėje www.DonaldJTrump.com/desk.

   Šioje erdvėje D.Trump’as galės skelbti savo komentarus, vaizdus ir vaizdo įrašus.

   „Tylos ir melo laikotarpiu“, - D. Trump’as prabilo vaizdo įraše, kurį antradienio vakarą paskelbė asmeninėje platformoje. Pirmajame vaizdo įraše rodomos naujienos bei skelbiami pranešimai, kuriuose aprašomas jo „Twitter“ paskyros blokavimas.

   „Sužibo laisvės švyturys. Vieta laisvai ir saugiai kalbėti", - sakoma vaizdo įraše apie naująją platformą - „tiesiai nuo Donaldo J. Trumpo stalo”.

   Panašu, kad šią technologiją remia „Campaign Nucleus“ - „skaitmeninė ekosistema, sukurta efektyviam politinių kampanijų ir organizacijų valdymui“, kurią sukūrė buvęs jo kampanijos vadovas Brad Parscale.

   Ši erdvė leidžia D.Trump’ui skelbti savo įžvalgas, taip pat leidžia sekėjams dalytis buvusio prezidento įrašais „Twitter“ ir „Facebook” platformose, tačiau naujojoje internetinėje svetainėje nėra funkcijos, leidžiančios vartotojams „atsakyti“ ar tiesiogiai bendrauti su D.Trump’o įrašais.

   „Tai tik vienpusis bendravimas“, - „Fox News“ portalui sakė vienas susipažinęs šaltinis. - „Ši sistema leidžia D.Trumpui bendrauti su savo pasekėjais.”

   Svetainėje yra registracijos sąrašas, kuriame žmonės gali įvesti savo telefono numerius ir el. pašto adresus, kad gautų įspėjimus, kada D.Trump’as paskelbia naujus pranešimus.


   Naujoji D.Trump’o platforma pasirodė antradienį, po „Fox News“ pranešimo, kad buvęs prezidentas planuoja „judėti pirmyn“ ir sukurti asmeninę socialinės žiniasklaidos platformą. D. Trump’o paskyros buvo užblokuotos po sausio mėnesį vykusių Kapitolijaus riaušių. Prezidentas buvo pašalintas iš „Facebook“, „Twitter“, „Instagram“, „YouTube“ ir „Snapchat“ socialinių tinklų.

   „Prezidento D. Trump’o svetainė yra puikus šaltinis siekiantiems rasti jo naujausius pasisakymus ir norintiems sužinoti apie svarbiausius pirmosios kadencijos įvykius, tačiau tai nėra nauja socialinės žiniasklaidos platforma“, - „Fox News“ sakė vyresnysis patarėjas Jasonas Milleris. - Artimiausiu metu turėsime papildomos informacijos apie naująjį projektą.

   Platforma bus paleista likus vos dienai, iki kol „Facebook“ taryba paskelbs savo sprendimą, ar neterminuotai blokuoti D.Trumpą „Facebook“ ir „Instagram“ socialiniuose tinkluose.

   Sausio mėnesį „Facebook“ valdyba priėmė sprendimą išnagrinėti šį atvejį ir pateikė politines rekomendacijas užšaldyti D. Trump’o anketą, kadangi vartotojas yra politinis lyderis.

   Po sausio 6-osios riaušių JAV Kapitolijuje, „Facebook“ „neribotam laikui“ užblokavo D.Trump'ą, o generalinis direktorius Mark’as Zuckerberg’as teigė, kad jie „mano, jog rizika, leidžianti prezidentui toliau naudotis mūsų teikiamomis paslaugomis šiuo laikotarpiu, yra tiesiog per didelė“.

   Nepaisant „Facebook“ priimamo sprendimo, „Twitter“ atstovas sakė portalui „Fox News“, kad „Twitter” platformoje D.Trumpas yra blokuojamas visam laikui.

   „Facebook“ atstovas atsisakė komentuoti apie naująją D.Trumpo platformą. „Twitter“ atstovas iš karto neatsakė į „Fox News“ prašymą pakomentuoti.

   Skaityti komentarus