°C
   2020 07 09 Ketvirtadienis

   D. Trump‘as: reikia kuo greičiau atidaryti JAV mokyklas

   Nuotrauka: politico.eu nuotr.

   2020-05-26 17:00:00

   JAV Prezidentas Donald‘as Trump‘as sekmadienį paragino atnaujinti ugdymo procesą visose JAV mokyklose, nes dauguma jų liko uždarytos, siekiant apriboti koronaviruso plitimą ir apsaugoti moksleivių sveikatą pandemijos metu.

   Jo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje paskelbtame įraše buvo matyti reakcija į panašius Steve'o Hilono komentarus apie laidą „Kita revoliucija“. Trumpas savo įraše sekmadienį pažymėjo „Hilton“ ir „Fox News“, kur jis paminėjo tai, kad būtų kuo greičiau atnaujintas ugdymo procesas mokyklose.

   „Mūsų šalies mokyklos turėtų būti atidarytos kuo greičiau. Šiuo metu situacija yra pakankamai gera, o taip pat tai būtų dar viena gera žinia" – savo paskyroje rašė Trump‘as.

   Hilton‘as savo įrašu reikalavo: „Eikite ir vėl atidarykite mokyklas, kol nepridarėte dar daugiau nereikalingos žalos“.

   Jis teigė, kad nešioti kaukes siekiant užkirsti kelią viruso plitimui yra reikalinga, tačiau pridūrė, kad tokios priemonės kaip temperatūros matavimas atrodo „visiškai beprasmės“. Tam tikras socialinio atstumo laikymosi taisykles jis taip pat pavadino „visiškai nenaudingomis.“

   „Vienu metu lifte leido būti tik vienam arba dviems žmonėms. Linkiu sėkmės bandant vėl atidaryti Niujorką“, - sakė jis.

   Hiltonas paminėjo kai kuriuos tyrimus, kuriuose teigiama, kad moksleliviai negali perduoti viruso kitiems. Jis taip pat paminėjo šio mėnesio ataskaitą, kurioje sakoma, kad buvo pakenkta vaikų psichinei sveikatai, nes jie liko namuose per koronaviruso protrūkį.

   Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto direktorius dr. Anthony Fauci buvo atsargus dėl ugdymo proceso mokyklose atnaujinimo rudenį. Taip jis kalbėjo dėl sunkios uždegiminės būklės atsiradimo vaikams, kurie, kaip manoma, buvo susiję su koronavirusu.

   Nors koronavirusas paprastai yra mažiau kenksmingas vaikams ir jiems dažniausiai būdingi tik lengvi simptomai, Ligų kontrolės ir prevencijos centrai šį mėnesį paskelbė patarimų sąvadą, kuriame aprašoma galimai sunki būklė.

   Gydytojai aprašo uždegiminę būklę, panašią į Kawasaki ligą - retą ligą, kuri sukelia viso kūno vidutinio dydžio arterijų patinimą, gali sukelti nuolatinį karščiavimą ir simptomus, įskaitant hipotenziją, išbėrimus, virškinimo trakto simptomus, tokius kaip vėmimas ir viduriavimas.

   Mažiausiai keturi vaikai mirė nuo šios ligos per pastarąsias savaites, pranešė „Washington Post“. „Mes nežinome visko apie šį virusą ir tikrai geriau būti labai atsargiems, ypač kai tai susiję su vaikais“, - sakė Fauci.

   Praėjusią savaitę paskelbtoje „POLITICO / Morning Consult“ apklausoje paaiškėjo, kad 41 procentas amerikiečių mano, kad mintis atidaryti mokyklas šį rudenį yra bloga, o maždaug trečdalis mano, kad tai yra gera idėja.


   Skaityti komentarus