°C
   2020 07 16 Ketvirtadienis

   D. Trumpas: JAV įveikė priklausomybę nuo kitų šalių siunčiant astronautus į kosmosą

   Nuotrauka: wired.com nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-05-31 19:00:00

   Jungtinėms Valstijoms pavyko užbaigti epochą, kurios metu egzistavo priklausomybė nuo kitų šalių dėl amerikiečių astronautų siuntimo į kosmosą, šeštadienį pareiškė šalies prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas).

   „Mūsų buvę lyderiai įstūmė mus į situaciją, kuomet mūsų astronautų siuntimas į kosmosą priklausė nuo kitų šalių. Dabar tai baigta, – kreipdamasis į NASA darbuotojus Floridoje sakė jis. – Dešimtmečiai, per kuriuos mes tik švaistėme laiką ir beveik nieko nesiėmėme (kosmose – „Interfax“) dabar oficialiai liko praeityje.“

   D. Trumpas priminė, jog anksčiau šeštadienį Jungtinės Valstijos pasiuntė į Tarptautinę kosminę stotį „amerikiečių astronautų amerikietišką raketą ir iš Amerikos teritorijos“.

   Naujasis amerikiečių pilotuojamas bendrovės „SpaceX“ kosminis laivas „Crew Dragon“ su dviem astronautais sėkmingai startavo į orbitą bandomajam skrydžiui. Kosminį laivą iškėlė raketa-nešėja „Falcon 9“ iš Kanavero kyšulyje, Floridoje, esančio kosmodromo.

   Tai buvo pirmasis nuo 2011 metų, kuomet buvo nutraukti daugkartinio naudojimo kosminių lėktuvų programa, amerikiečių pilotuojamas kosminis laivas, paleistas iš JAV teritorijos.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus