°C
   2020 12 03 Ketvirtadienis

   D.Trumpas laimi išankstinėse Floridos apklausose, nors išankstiniame balsavime pirmauja demokratai

   Nuotrauka: Detroit Free Press nuotr.

   2020-10-30 09:00:00

   Pasak „Real Clear Politics“, prezidentas D. Trumpas pirmą kartą pirmauja Floridos rinkimų apklausose, nors ir demokratų atstovas pirmauja išankstiniame balsavime.

   Remiantis svetainės apklausų vidurkiu, prezidentas turi 0,4 proc. pranašumą kitos savaitės rinkimuose, lyginant su demokratų kandidatu Joe Biden.

   Saulėtoje valstijoje jau balsavo beveik 2,7 milijono demokratų, turinčių nedidelę persvarą lyginant su 2,4 milijono anksčiau balsavusių respublikonų.

   Beveik 1,3 milijono floridiečių pateikė savo balsą nepasirinkdami jokios partijos.

   Istoriškai Florida buvo labai dinamiška valstija rinkimų klausimu, turinti 29 rinkikų kolegijos atstovus. Nuo pat 1860 metų, tik dukart istorijoje buvo, jog demokratų kandidatas laimėjo rinkimus, nepaisant to, kad nelaimėjo Floridos valstijoje - 1960 metais, kai laimėjo John Kennedy bei 1992 metais, kai laimėjo Bill Clinton.

   Pasak „New York Times“, D.Trumpas įveikė Hillary Clinton menka 1,2 procentine persvara.

   Likus vos savaitei iki visuotinių rinkimų, Floridoje vis dar tikimasi žymiai padidėjusio pateiktų balsų skaičiaus.JAV rinkimų apklausa rodo, kad savo balsą atidavė mažiau nei 46 procentai gyventojų.

   Nors 2016 m. Hillary Clinton galiausiai pralaimėjo D.Trumpui Floridoje, vieną savaitę ji išlaikė 2,3 proc. persvarą.

   2016 metų rinkiminėse apklausose  H. Clinton ir D.Trumpo pranašumas net šešis mėnesius dinamiškai keitėsi, tačiau J. Bidenas iki antradienio nuolat išlaikė bent vieno taško pranašumą.

   2020 m. prezidento rinkimuose demokratai pirmavo visoje šalyje. Tačiau didžiausia Floridos rinkėjų bazė yra pagyvenę žmonės, kurie per svarbiausius rinkimus yra linkę balsuoti anksčiau ir „raudonai“, vadinasi, jaunesni, kurie linkę balsuoti „mėlynai“, gali turėti įtakos rinkimų dieną.

   Tiek J. Biden, tiek D.Trump kampanijos pastarosiomis savaitėmis smarkiai paveikė Floridos valstijos gyventojus.

   Buvęs prezidentas Barackas Obama šeštadienį buvo Majamyje, antradienį Orlande, praėjus vos kelioms dienoms po to, kai D.Trumpas jau trečią kartą per dvi savaites pasirodė Floridoje.

   „Nelaukite. Atiduokite savo balsą jau šiandien “, - antradienį sakė B. Obama. „ Nerizikuokite. Tiesiog atlikite savo pareigą “.

   Ivanka Trump antradienį taip pat pasirodė Floridoje ir aplankė Sarasotą ir Majamį, kur ji pati pateikė prašymus rinkėjams gauti savo balsavimo biuletenius.

   „Floridos gyventojai, eikite balsuoti, pasakykite kitiems, kad jie turi balsuoti, ir pasakykite, kad aš juos myliu“, - sakė ji.

   Manoma, kad D.Trumpo šeimos nariai nepaliaujamai agituos Floridoje paskutiniosioms iki rinkimų likusiomis dienomis. 

   J. Bidenas ketvirtadienį taip pat lankysis Floridoje.

   Skaityti komentarus